Podróż w tropiki zimą? Dlaczego nie!?

Total
0
Shares

Pomimo, że na dworze mamy obecnie aurę pogodową bardziej jesienno-wiosenną niż zimową, to jednak pamiętajmy, że prędzej czy później zima i tak przybędzie do naszego kraju. Stacje pogodowe przewidują, że nastąpi to prędzej niż się tego spodziewamy. Druga połowa stycznia oraz luty, to miesiące kiedy za oknem znów będzie śnieżnie, mroźnie i biało.

Kiedy już zobaczymy śnieg na dworze, przypomnimy sobie o grubych swetrach, płaszczach, szalach i rękawiczkach, któż z nas nie chciałby się znaleźć w ciepłym i przytulnym miejscu? Zamknijmy oczy i wyobraźmy sobie, że opalamy się na słonecznej plaży, pijemy smacznego drinka z palemką i rozkoszujemy się ciepłą aurą.

Nasze wyobrażania niekoniecznie muszą pozostawać w sferze marzeń. Coraz więcej Polaków wybiera się bowiem na ferie zimowe do ciepłych krajów. I wcale nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż ceny takich wypadów są porównywalne z wyjazdami w polskie góry. Sympatycy słońca i pięknej pogody bez wahania mogą spędzić czas zimowego urlopu w tropikach. A pomyślcie tylko o pięknej opaleniźnie, która podkreśli Waszą urodę po powrocie do zimnego kraju.

Tropikalną przystanią, którą Polacy najchętniej wybierają na spędzenie zimowego urlopu są Wyspy Kanaryjskie. Wyspy Kanaryjskie znajdują się na Oceanie Atlantyckim, na północny zachód od Afryki. Ze względu na panującą na nich całorocznie piękną pogodę znane są też pod nazwą WYSPY WIECZNEJ WIOSNY. Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote to najchętniej obierane cele podróży. Są to zdecydowanie miejsca, gdzie szybko zamienicie mróz na słońce, a śnieg na ciepły piasek. Tam bez wątpienia odnajdziecie lato w zimie oraz upragniony spokój i odpoczynek.

Teneryfa jest największą i najludniejszą wyspą w archipelagu Wysp Kanaryjskich i jednocześnie najludniejszą wyspą hiszpańską. Wszystkim, którzy tęsknią za latem polecam urlop na Teneryfie ? największej i najpiękniejszej z Wysp Kanaryjskich. Tutaj słońce świeci codziennie a przyjemne temperatury i ciepłe wody Atlantyku pozwalają cieszyć się latem przez okrągły rok.

Teneryfa to nie tylko raj dla miłośników beztroskiego leniuchowania na plaży i dla rodzin z dziećmi. Różnorodność krajobrazów, sprzyjający klimat i urozmaicone wybrzeże sprawiają, że wyspa jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Teneryfa obok Egiptu jest najpopularniejszym miejscem zimowych wakacji wśród polskich turystów. Największe polski biura podróży proponują kilkadziesiąt hoteli i apartamentów zarówno w południowej jak i północnej części wyspy. Na Teneryfę dostaniemy się z w ciągu niewiele ponad 5 godzin z kilku lotnisk na terenie całej Polski. Chcąc uciec od ponurej polskiej jesieni i śnieżnej zimy warto pomyśleć o wczasach na Teneryfie – wyspie gdzie możemy się cieszyć bez liku słoneczną aurą.

TENERYFA

TENERYFA

Źródło: fostertravel.pl

Gran Canaria razem z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą wyspy jest miasto Las Palmas de Gran Canaria. Wyspa zajmuje centralne miejsce w archipelagu kanaryjskim i jest usytuowana pomiędzy Teneryfą a Fuerteventurą.

Pogoda na wyspie Gran Canaria jest bardzo zróżnicowana. Wynika to z jej ukształtowania i położenia. Gran Canaria to wyspa idealna na wczasy o każdej porze roku. Klimat Gran Canarii jest ciepły i łagodny. Latem termometry wskazują najczęściej około 28°C, natomiast zimą nawet 20°C. Bark dużych wahań temperatury w ciągu doby korzystnie wpływa na układ krążenia.

Plaże Gran Canarii w zależności od rejonu wyspy są złote i piaszczyste albo czarne i kamieniste. Najpiękniejsze wybrzeże, z miniaturową pustynią i rozległą złocistą plażą, znajduje się w Maspalomas. Czy wyobrażacie sobie, jak leżycie na jednej z takich plaż i delektujecie się ciepłą temperaturą, podczas gdy w Polsce Wasi znajomi marzną w ujemnej temperaturze?

GRAN CANARIA

GRAN CANARIA

Źródło: fostertravel.pl

Fuerteventura razem z wyspami Lanzarote i Gran Canaria tworzy prowincję Las Palmas. Wyspa posiada najdłuższą linię brzegową i naturalne, szerokie plaże. Najsłynniejszą z nich jest pokryta białym piaskiem Playa de Sotavento de Jandia, na której corocznie odbywają się międzynarodowe zawody zaliczane do pucharu świata w windsurfingu.

Klimat panujący na wyspie jest bardzo suchy, temperatura na wyspie rzadko spada poniżej 25 °C, często przekracza 30 °C. Te dane chyba mówią same za siebie. Jest to zdecydowanie wyspa, na której podczas zimy możemy odnaleźć lato.

FUERTEVENTURA

FUERTEVENTURA

Źródło: fostertravel.pl

Lanzarote jest wyspą wysuniętą najbardziej na północ i wschód w archipelagu. Często nazywana jest "wyspą wulkanów". Jej powierzchnia w większości utworzona jest przez lawę wulkaniczną. Ostatni wybuch wulkanu miał miejsce w 1824 roku. Wyspę odkrył w 1312 roku Lancelotto Malocello.

Klimat Lanzarote, podobnie jak całych Wysp Kanaryjskich, jest łagodny, określany mianem ?wiecznej wiosny?. Oznacza to brak wyraźnie zróżnicowanych pór roku, z niewielkimi wahaniami średniej temperatury w ciągu roku – od 18 °C zimą do 24 °C latem.

LANZAROTE

LANZAROTE

Źródło: fostertravel.pl

Bez względu na to, jaką z Wysp Kanaryjskim wybierzemy na zimowy wypoczynek, pamiętajmy, że każda z nich pozwoli nam odnaleźć słońce i ciepłą pogodę, podczas gdy w Polsce panuje sroga zima. Średnia roczna temperatura na Wyspach Kanaryjskich – około 22 stopni sprawia, że pogoda tam jest zawsze ładna. Deszcze występują niezwykle rzadko, głównie w wyższych partiach górskich. Dzięki temu, że zimą temperatura spada do około 18 stopni, turyści mogą zwiedzać Wyspy Kanaryjskie przez cały rok. Jest to idealny czas na piesze wędrówki po górach. Temperatura w oceanie nie sprzyja kąpielom w morzu, ale można oddać się kąpielom słonecznym i popływać w basenie hotelowym.

Jeśli marzycie o tym, aby delektować się na zimowym urlopie pięknym słońcem, chyba nie muszę Was dłużej namawiać. Wyspy Kanaryjskie to strzał w dziesiątkę!

Jeśli marzycie o tym, aby delektować się na zimowym urlopie pięknym słońcem, chyba nie muszę Was dłużej namawiać. Wyspy Kanaryjskie to strzał w dziesiątkę! 

Artykuły podobne