9 sposobów na odklamocenie szafy

Total
0
Shares

Nawet jeżeli nie jesteś tym typem, który ubrania rzuca wszędzie, tylko nie na półkę albo wiesza na wieszak, to i tak utrzymanie porządku w szafie nie należy wcale do najłatwiejszych rzeczy pod słońcem. Dodatkowo dochodzi jeszcze problem pomieszczenia wszystkich grubych zimowych ciuchów w szafie, która niespecjalnie idzie z tobą na współpracę jeżeli chodzi o przestrzeń do pakowania. Istnieją na szczęście pewne rozwiązania, które sprawią, że twoja szafa magicznie się powiększy i stanie się wzorem do naśladowania dla wszystkich perfekcyjnych pań domu. Co najlepsze, te rozwiązania nie wymagają wcale ani zbyt dużego wysiłku, ani też ekstremalnie dużych nakładów pieniężnych. Oto one:

1. Komplement – przegródki

KOMPLEMENT Półki z przegrodami, tkanina, biały

Utrzymuj swoje dodatki i bieliznę w porządku przy pomocy podzielonego na 9 przegródek pudełka, które idealnie będzie czuło się na jednej z zagraconych półek twojej szafy. Oczywiście po uprzednim jej uprzątnięciu. Teraz, zamiast tracić cenny czas na odnalezienie odpowiedniego paska/krawata/szala/itd. w bałaganie, możesz przeznaczyć ten czas na rozważania, do jakiego fantastycznego stroju dopasujesz te dodatki.

KOMPLEMENT Półki z przegrodami, tkanina, biały

Ile: 49,99 zł

Gdzie: http://www.ikea.com/

2. Kochane wieszaki

Pluszowe wieszaki ozdobne na ubrania

Ile: 8 zł

Gdzie: http://sklep.fajnewesele.pl/

Niby rzecz prosta, oczywista i niezbędna w szafie, ale jak często zapominamy o jej przeznaczeniu. Problem może się pojawić zwłaszcza, jeżeli twoje dzieci są wybitnie odporne na wszelkie sugestie, wskazówki i prośby o wieszanie swoich ubrań na wieszakach. Tutaj z pomocą mogą przybyć różnokolorowe, fantazyjne wieszaki, które aż same będą się prosiły, żeby powiesić na nich bluzkę, czy sweter.

3. Deska do składania ubrań

Deska do składania ubrań Brabantia

Ile: 73 zł

Gdzie: http://fabrykaform.pl/

Wszyscy ci, którzy śledzą przygody Sheldona i jego znajomych naukowców w serialu "Teoria WIelkiego Podrywu" ("The Big Bang Theory") wiedzą, jak szybko i skutecznie działa deska do składania ubrań. Dzięki temu tak niepozornemu urządzeniu nie tylko będziesz mieć idealnie poskładane ubrania, ale wręcz polubisz ten znienawidzony wcześniej obowiązek domowy.

4. Worki na ubrania

Worki próżniowe 80x110cm wzmocnione !!!

Ile: 7,99 zł

Gdzie:  http://www.softpack.pl/

Z początku może ci się wydawać, że worki na ubrania to tylko kolejny zbyt silnie promowany, niepotrzebny gadżet. Nic bardziej mylnego – te worki naprawde są fantastyczne! Nie tylko zapewnią ochronę sezonowym ciuchom, których akurat teraz nie używasz, ale zapobiegną też ich gnieceniu. Do wykorzystania w szafie, ale jeszcze bardziej chyba przydatne w podróży, kiedy to najbardziej zależy nam na ochronie i niegnieceniu się ubrań.

5. Pojemniki na buty

Transbox ? przezroczyste pudełka na buty

Ile: od 16 zł

Gdzie: http://www.transbox.pl/

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić (czyt. masz wystarczająco dużo miejsca w szafie/garderobie), to koniecznie zainwestuj w plastikowe pojemniki na buty. Dzięki nim nigdy nie będziesz się zastanawiać, gdzie jest drugi but z pary, albo dlaczego buty, które były świeżo wypastowane są w takim stanie, że nie nadają się totalnie do pokazania szerszej publiczności. 

6. Komplement – kosz

KOMPLEMENT Kosz, biały

Ile: 99,99 zł

Gdzie: http://www.ikea.com/

Wykorzystaj pionowe miejsce w szafie kupując składane materiałowe pojemniki, w których z łatwością zmieścisz ciuchy, pościel, dodatki i wszystko to, na co nie masz miejsca na wieszakach, albo półkach. 

7. Zapachowe saszetki

Saszetka zapachowa w stylu retro

Ile: 9,50 zł

Gdzie: http://www.homeboutique.pl/

Pamiętasz jeszcze czasy szarych mydełek wrzucanych do szafy? Teraz utrzymywanie świeżego zapachu w szafie jest nie tylko dużo łatwiejsze z zapachowymi saszetkami, ale też ma dużo więcej stylu i gracji. Saszetki produkowane są w różnych kształtach i kolorach, a poza właściwościami odświeżającymi mają też za zadanie odstraszać mole czekające tylko, aby dobrać się do twoich wełnianych swetrów.

8. Kosz na pranie

Składany kosz na bieliznę

Ile: 33 zł

Gdzie: http://www.tchibo.pl/

Składany kosz na pranie jest rozwiązaniem dla ciebie, jeżeli nie masz zbyt dużo miejsca do zagospodarowania. Zrób pranie, poskładaj je przy pomocy deski do składania ubrań i schowaj kosz na pranie w najciemniejszy kąt szafy, zyskując tym samym dodatkową przestrzeń.

9. Uchwyt na deskę i żelazko

Wieszak na deskę i uchwyt na żelazko

Ile: 99,99 zł

Gdzie: http://www.brabantia.pl/

Deska do prasowania jest taką rzeczą, którą non stop przekłada się z miejsca na miejsce, bo zawsze wchodzi czemuś w drogę i zawadza. Rozwiązaniem tego problemu jest specjalny wieszak na deskę i żelazko, który możesz przymocować do drzwi, albo ściany tak, że już nigdy nie będziesz się o tę deskę potykać i zawsze będziesz wiedział/a gdzie jej szukać. 

Artykuły podobne