Pomoce naukowe, czyli praktyczny prezent dla każdego gimnazjalisty

Total
0
Shares

Rok szkolny dopiero się rozpoczął, ale warto pomyśleć jak ułatwić uczniom mozolną naukę. Wielu z nich uważa szkołę za “zło konieczne” a nauka może być przyjemna i zabawna. Najważniejsze to zrozumienie tego czego chcemy się nauczyć, a dalsze kroki będą o wiele łatwiejsze.

1. Nauka dla podróżnika

Podróżuj z angielskim to ciekawa, strategiczna gra towarzyska dla przyjaciół i rodziny. Połączenie gry planszowej z koncepcją gier strategicznych ? a to wszystko w języku angielskim podczas fascynujących podróży po Londynie. Sprawdź czy to duże miasto kryje przed tobą tajemnice i czy będziesz potrafił je rozwiązać bez pomocy języka angielskiego. Możecie grać w sześć osób, więc znajdzie się miejsce dla każdego z rodziny lub całkiem pokaźnej grupy znajomych.

Pomoce_naukowe_cyli_praktyczny_prezent_dla_gimnazjalisty_podrozuj_z_angielskim

fot. matras.pl

2. 12 kroków do sukcesu…

Matematycznego! Wiem, dla wielu to jeden z najgorszych przedmiotów, ale potrafi sprawić wiele radości gdy rozwiążemy jego trudne łamigłówki. Oczywiście podstawą jest zrozumienie, a do tego potrzeba czasu i cierpliwości. Te testy tematyczne zawierają zadania, których rozwiązanie wymaga stosowania umiejętności niezbędnych na trzecim etapie kształcenia. Testy zostały przygotowane z dużą dbałością o zgodność z podstawą programową kształcenia ogólnego wynikającą z rozporządzenia MEN z dnia 27 sierpnia 2012 roku.

Pomoce_naukowe_cyli_praktyczny_prezent_dla_gimnazjalisty_12_krokow_do_sukcesu

fot. matras.pl

3. Owijaj w bawełnę!

Gracze opisują rzeczy w taki sposób, żeby druga drużyna zgadła opisywany przedmiot. Słowa na kartach podzielone są na poziomy: podstawowy i średniozaawansowany. Dodatkowym utrudnieniem są zakazane słowa, najbardziej kojarzące się z opisywanym przedmiotem. Wiele emocji, świetna zabawa, po prostu musisz wiedzieć, jak to powiedzieć, żeby tego nie powiedzieć – Po angielsku! Będzie świetna dla każdego wielbiciela gry tabooo i kalamburów. Jedynym utrudnieniem jest język w jakim musimy się posługiwać, jednak może to być wspaniały sposób nauki.

Pomoce_naukowe_cyli_praktyczny_prezent_dla_gimnazjalisty_beat_about_that_bush

fot. matras.pl

I jak, podobają się wam te propozycje? Dzięki nim nauka nawet najtrudniejszych przedmiotów okaże się bajecznie łatwa i zabawna. Dzięki temu przejście z gimnazjum do liceum będzie bardzo łatwe, a testy gimnazjalne już nikogo nie przestraszą. Takie gadżety będą świetnym pomysłem na urodziny lub święta bożego narodzenia.

Artykuły podobne