pomysły na urodziny dla dzieci

Pomysły na urodziny dla dzieci, czyli super impreza dla malucha

Total
0
Shares

Wyprawiając urodziny dla dzieci pierwszą decyzją do podjęcia jest miejsce, w którym chcesz je urządzić. Niezależnie od tego, czy przyjęcie odbędzie się w domu, czy w miejscu publicznym, może być tak samo udane, jeśli będzie odpowiednio zaaranżowane. Przed Tobą kilka pomysłów na świętowanie,  które pomogą Ci  wybrać gdzie i w jakim stylu zrobić urodzinową imprezę.

Urodziny dla dzieci ? domowa impreza

Jeśli Twoje mieszkanie jest wystarczająco duże możesz zorganizować zabawę w domu. A może masz ogród, a urodziny Twojego potomka wypadają w okresie letnim. Oto kilka pomysłów na domowe przyjęcie.

Przyjęcie w baśniowym stylu

urodziny dla dzieci_przyjęcie w baśniowym stylu

fot. youtube.com

Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę. Jej fabuła może stać się motywem przewodnim przyjęcia, które organizujesz. Jeśli na przykład jest to baśń o księżniczce, możesz udekorować mieszkanie na wzór pałacu, w którym mieszka. Tort koniecznie musi zawierać rysunek lub inne wyraźne elementy, które kojarzyć się będą z bajowym światem. Nawet zabawy wymyśl w ten sposób, by przypominały treść ulubionej historii Twojego dziecka. Kiedy dzieciaki będą już zmęczone, możesz je wygodnie usadzić i przeczytać tą konkretną baśń. Być może uda Ci się namówić innych rodziców do podziału na role? 🙂

Zawody sportowe na powietrzu

 

urodziny dla dzieci_artystyczna zajawka

fot. blog.togethercounts.com

Jeżeli dzień, na który zaplanowaliście przyjęcie zapowiada się pogodnie możesz zorganizować maluchom zabawę w ogrodzie. By ją urozmaicić wymyśl konkurencje, które będą jednocześnie zawodami. Oczywiście niech każde dziecko dostaje nagrody, na przykład w postaci śmiesznych lizaków, długopisów, czy malutkich maskotek. Wykorzystaj całą przestrzeń, którą możesz, Jeśli posiadasz basen, który będzie w stanie pomieścić wszystkich gości możesz zawody połączyć z imprezą ?nad basenem?. Na koniec dzieciaki z pewnością ucieszą się z ogniska. Być może Ty lub ktoś z Twojego otoczenia potrafi grać na gitarze? Wtedy fajnie byłoby nauczyć dzieciaki harcerskich przyśpiewek 😉

Artystyczna zajawka

 

Young girl with painted hands and face

fot. huffingtonpost.com

To przyjęcie może się udać w momencie kiedy Ty lub Twoi znajomi jesteście artystami w jakiejś dziedzinie i z chęcią podzielicie się swoimi umiejętnościami z młodszym pokoleniem. Śpiewasz lub grasz na instrumencie? Zaaranżuj znane piosenki, tak by i dzieciaki mogły pośpiewać. Koleżanka jest tancerką? Niech wymyśli dla maluchów fajną choreografię. A może znasz malarza lub graficiarza, który razem z dziećmi mógłby stworzyć jakieś abstrakcyjne dzieło? Im bardziej szalone pomysły tym lepiej. Wykorzystaj dziecięcą wyobraźnię i otwarty umysł na przyjęciu urodzinowym. Pewnie młodzi goście zainspirują Was ? dorosłych.

Urodziny dla dzieci ? przyjęcie w specjalnym miejscu

Drugą opcją są popularne teraz sale zabaw dla dzieci i instytucje kultury, które w swojej ofercie mają prowadzenie dziecięcych przyjęć przez wyszkolone animatorki.

Kuleczkowe szaleństwo

urodziny dla dzieci_kuleczkowe szaleństwo

fot. web.kidstravel.pl

Bardzo popularną formą urodzin poza domem stały się sale zabaw, czyli tak zwane ?kuleczkowa?. Gównie znane są jako miejsca, gdzie dzieciaki zaprowadzamy, na przykład idąc na zakupy. Wówczas panie prowadzące imprezę nie tylko pilnują maluchy by nie zrobiły sobie krzywdy, ale także same wymyślają zabawy, malują im buźki i zajmują się poczęstunkiem. Mamy w tym czasie mają czas by poplotkować w kawiarni, którymi dysponuje większość takich sal. Takie kuleczkowe szaleństwo zawsze sprawia wiele radości.

Zabawa w kinie

urodziny dla dzieci_zabawa w kinie

fot. ashleighmoneysaver.co.uk

W kinach panuje właśnie sezon na jakąś super modną bajkę? W takim razie wykup swojemu potomkowi imprezę urodzinową właśnie w takiej instytucji kultury. Niektóre multipleksy proponują poprowadzenie urodzin dzieci do około 12 lat. Wówczas seans poprzedzany jest zabawą oraz poczęstunkiem.

Dowolny scenariusz

urodziny dla dzieci_dowolny scenariusz

fot. pinterest.com

W większych miastach istnieją miejsca, które przeznaczone są specjalnie do imprez dziecięcych. Można w nich wybierać spośród kilku scenariuszy, według których przygotowane zostanie przyjęcie. Wówczas w zasadzie już niczym nie musisz się martwić. Panie organizatorki wszystkim zajmą się za Ciebie. Jest to świetny pomysł na przyjęcie dla potomka zapracowanych rodziców 😉

Sięgnij po więcej inspiracji:

Balonowe dekoracje DIY na przyjęcie urodzinowe dla dziecka! Zainspiruj się i stwórz bajkowy klimat za pomocą balonów!

Praktyczne prezenty na roczek

Pokemon party! Zainspiruj się trendami zza Oceanu i zorganizuj najlepszą pokemonową imprezę wszechczasów!

Artykuły podobne