zabawy dla dzieci w domu - pomysły

Pomysły na zabawy dla dzieci w domu, gdy za oknem niepogoda

Total
0
Shares

fot. pinterest,com
Dzieciaki przyzwyczajone do biegania po ogrodzie, szaleństw na placu zabaw i pieszych wędrówek po parku ciężko utrzymać w mieszkaniu. Jeżeli szukasz pomysłów na zabawy dla dzieci w domu, które sprawią, że przestaną marudzić na nudę, dobrze trafiłaś. Przygotowaliśmy kilka kreatywnych pomysłów na fajne spędzanie czasu w czterech ścianach.

Zabawy dla dzieci w domu: projekt koszulki

Zabawy dla dzieci w domu - projekt koszulki

fot. crafthubs.com
Pierwsza z zabaw nie tylko nie wymaga wielkiego nakładu finansowego, ale przede wszystkim bardzo pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka. Wystarczy, że przygotujesz starą koszulkę, farby, naszywki, nożyczki, skrawki materiałów, nici i wszystko co jeszcze przyjdzie Ci do głowy. Oczywiście wybierz takie akcesoria do zdobienia, którymi mały projektant będzie potrafił się posłużyć. Później pozwól potomkowi puścić wodzę fantazji i tworzyć. Z pewnością chętnie założy koszulkę, którą sam stworzył.

Zabawy dla dzieci w domu: małe DIY

Zabawy dla dzieci w domu - małe DIY

fot. youtube.com
Kolejnym kreatywnym zajęciem jest oczywiście hand made. Dziewczynki zapewne chętniej oddadzą się tworzeniu biżuterii, natomiast chłopcom powinno spodobać się konstruowanie robotów lub pojazdów ze starych pudełek. Dzieciaki w wieku około pięciu lat możesz nauczyć szyć, robiąc pokrowce z filcu. Takie zajęcie to naprawdę miły sposób na wspólne spędzenie czasu.

Zabawy dla dzieci w domu: ciasteczkowy potwór

Zabawy dla dzieci w domu - ciasteczkowy potwór

fot. pinterest.com
Dzieciaki uwielbiają słodycze. Mamy uwielbiają, kiedy ich dzieci odżywiają się zdrowo. Na szczęście potrafimy znaleźć w tym złoty środek. Zamiast kupować łakoci w sklepie, sama przygotuj ciasto z mąki pełnoziarnistej, orzechów, ziaren i wszystkiego co jeszcze znajdziesz w internetowych przepisach i zaangażuj maluchy do formowania z ciasta ciasteczek. Kiedy same zajmą się pieczeniem, o wiele chętniej zjedzą zdrowe przekąski.

Zabawy dla dzieci w domu: rodzinne dekorowanie

Zabawy dla dzieci w domu - rodzinne dekorowanie

fot. blog.potterybarn.com
Rodzice często zapominają, że ich dzieci są takimi mieszkańcami domu, co oni sami, dlatego rzadko kiedy biorą pod uwagę opinię młodszego pokolenia w kwestiach dekoracyjnych. Czas to zmienić! Wywołaj zdjęcia, kup ramki i razem z dzieciakami wybierzcie fotografie, które pojawią się na ścianach i regałach. Skonsultuj z nimi również miejsce, gdzie co ma stać. Niech poprzez taka zabawę poczują, że ich zdanie także się liczy.

Zabawy dla dzieci w domu: poszukiwania

Zabawy dla dzieci w domu - poszukiwania

fot. familyfaithandfridays.com
Zdarza się, że potrzebujesz trochę czasu dla siebie. Wówczas dobrze jest zająć dzieciaki czymś na dłuższą chwilę, tak by nie potrzebowały Twojej pomocy. Aby to zrobić możesz na przykład zaangażować je w poszukiwania. Najpierw pochowaj po domu kilka rzeczy. Następnie daj dzieciakom wskazówki, co do każdego ukrytego przedmiotu z osobna. Jeżeli potrafią już czytać, możesz rozpisać im na kartce małe zagadki, które pokierują je w odpowiednie miejsca.
Przydatne mogą się także okazać nasze poprzednie artykuły, w których pisaliśmy o tym ?Jak pomysłowo rozwijać wyobraźnię u dzieci?? oraz ?Balonowe dekoracje DIY na przyjęcie urodzinowe dla dziecka! Zainspiruj się i stwórz bajkowy klimat za pomocą balonów!?. Każdy rodzic znajdzie odpowiedni sposób na fajne zajęcie dla dziecka w obrębie mieszkania.
Zajrzyj po więcej dziecięcych inspiracji:
Co kupić na prezent dziewczynce, która chce być piękna?
Pokemon party! Zainspiruj się trendami zza Oceanu i zorganizuj najlepszą pokemonową imprezę wszechczasów!

Artykuły podobne

Cywilizacja 4

Na długi zimowe wieczory. Wierzcie mi, długie. Nastawiam Was tak, bo wiem jak czasochłonna i wciągająca może być ta gra. Jak potrafi zabsorbować i skupić Twoją uwagę na świecie, który…
Zobacz więcej ...

Wii Fit

Opisywany tu gadżet to właściwie bardzo wszechstronne narzędzie fitness. Nazwanie Wii Fit "grą" byłoby tu zbyt wielkim uproszczeniem. Jest to dostawka do konsoli, składająca się ze specjalistycznego podestu i płyty…
Zobacz więcej ...