Powiększamy metraż mieszkania – optycznie

Total
0
Shares

Nie każdy jest szczęśliwym posiadaczem willi z pięcioma łazienkami i trzema garderobami. Większość z nas ma do zagospodarowania średniej wielkości mieszkanko, w którym ledwo co mieszczą się pralka, kuchenka i lodówka. Niełatwym zadaniem jest urządzenie małego mieszkania w taki sposób, żeby nie wydawało się zagracone. Niełatwym, ale też nie niemożliwym. Oto parę sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni w twoim domu.

1. Wielozadaniowe meble

Pufa Texas

Ile: 961 zł

Gdzie: http://www.usa-materace.pl/

Inwestowanie w meble, które spełniają więcej niż tylko jedną funkcję jest jedną z podstawowych zasad dobrego gospodarowania przestrzenią. Pufa z pojemnikiem nie tylko pozyska ci trochę miejsca na koce, pościel, czy książki, ale będzie też wygodnym siedziskiem, czy podnóżkiem.

2. Jasne kolory

Pokój w jasnych barwach

Ciemne kolory na ścianach mogą wydawać się modne i nadające pokojowi stylu, ale nie da się zaprzeczyć, że znacznie pomniejszają pomieszczenia. Im jaśniejszy odcień danego koloru, tym bardziej otwarta będzie wydawała się przestrzeń tym kolorem wypełniona. Zatem bierz sie za przemalowywanie ścian na pastelowe zielenie, jasne szarości i kremowe beże.

3. Odzwierciedlenie pokoju

Lustra powiększające przestrzeń

Lustra wiszące na przeciwległych ścianach może zbyt przypominają ci pozostałości po amerykańskich trendach w wystroju wnętrz z lat 70-tych, ale to, jak odbijają światło otwiera znacznie przestrzeń. Nie stać cię na zakup paru nowych luster? Wybierz się na pchli targ i bądź czujny przy każdej wyprzedaży w sklepach meblowych. 

4. Porozstawiaj meble

Odpowiednie rozstawienie mebli

Automatycznie zakładasz, że zyskasz więcej przestrzeni, jeżeli wszystkie meble będą poustawiane pod ścianą? Bład. Czasami mebel wygląda znacznie lepiej, kiedy ustawi się go pod kątem, albo zostawi się przy nim trochę wolnego miejsca. Pozwól swoim meblom oddychać i zyskaj przestronność w pokoju.

5. Poskładaj meble

NOWY STÓŁ Z DREWNA BUKOWEGO-S6R2

Ile: 801 zł

Gdzie: http://duklastyl.pl/sklep/

Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo dużo modeli rozkładanych stołów do kuchni/jadalni. Dzięki dodatkowym blatom, które można dowolnie dokładać, albo wyjmować ze stołu, nie będziesz musiał/a głowić się, jak w małym pomieszczeniu zmieścić stół, przy którym zmieści sie cała twoja rodzina. 

6. Monochromatyczność 

Jednokolorowość dodatków

Poszerz optycznie swój pokój przez pomalowanie ścian, dobranie dodatków i mebli w różnych odcieniach jednego koloru. Połącz na przykład seldyn, jasną zieleń i zielony groszek. Możesz również zestawić czystą biel ścian z dodatkami lekko zabarwionej dowolnym kolorem bieli.

7. Zwróć uwagę na sufit

Fantazyjny sufit

Prawdopodobnie słyszałeś nie raz, że czysty, biały sufit pomaga w wykreowaniu otwartej przestrzeni. Jednak dodanie sufitowi tekstury, albo jakiegoś fantazyjnego wzoru (wciąż utrzymując wszystko w jasnych kolorach) przyciągnie uwagę, kierując wzrok obserwatora ku górze i optycznie powiększając pokój.

8. Perspektywa

Odsłonięte okna

Zostawiając odsłonięte okna stworzysz złudzenie głębi w pomieszczeniu. Dodatkowo otworzysz swoją pokojową przestrzeń na naturalne piękno krajobrazów za oknem.

9. Duże jest piękne

Łatwo jest założyć, że małą przestrzeń powinno się dekorować drobnymi meblami i dodatkami. Prawda jest jednak taka, że zyskasz dużo więcej przestrzeni opierając wystrój pokoju na jednej, centralnej części – na przykład wyrazistej dużej sofie, niż rozrzucając po pokoju pełno malutkich rzeczy.

Artykuły podobne

Stojak na parasole Spring

    Nowoczesne, awangardowe formy wkradają się w każdą dziedzinę życia, w każdy przedmiot, każdy fragment domowej przestrzeni. Stojak na parasole, dotknięty piętnem współczesności porzuca klasyczną formę i przybiera inną, zainspirowaną…
Zobacz więcej ...