Sortuj wg:

strona:

12
 • ...na przykład sportowego samochodu, skutera, bądź by rodzeństwo znikło. W takich sytuacjach warto poszukać innych pomysłów. Trzeba postarać się jednak, by dziecko nie czuło się rozczarowane, gdy dostanie drapiący sweter, bądź zabawkę, z której nie będzie zadowolone.

  Rozwijaj zdolności

  Nie ma wątpliwości co do tego, że prezent musi być dostosowany do indywidualnych preferencji dziecka. Dobrze jest, gdy łączy w sobie dwie funkcje: po pierwsze, przynosi radość , poprzez to, że dziecko może wykorzystać go w zabawie, a po drugie, rozwija zdolności manualne dziecka. My, jako dorośli, powinniśmy przemycać pierwiastek edukacyjny w swoich upominkach. Najmłodszym bowiem nauka kojarzy się z mozolnym przepisywaniem literek, cyferek, dodawaniem i wszystkim co najgorsze. Pokażmy milusińskim, że przyswajanie nowych informacji może być ciekawe i interesujące. Kluczową rolę przy doborze odpowiedniego podarunku odgrywa wiek dziecka.

  Świetnym pomysłem na prezent dla starszych dzieci są gry planszowe. Od dawna wiadomo, że są one nie tylko doskonałą rozrywką, ale rozwijają także w dziecku zdolność strategicznego myślenia oraz podejmowania decyzji. Taka zabawa wciągnie nie tylko młodych graczy, ale także tych starszych. Jest to znakomita alternatywa na spędzenie rodzinnego, świątecznego popołudnia. Wspólna gra zbliży wszystkich członków rodziny, dostarczając przy tym wiele emocji, uśmiechu i dobrego nastroju. Osoby stawiające na nowoczesność mogą wybrać gry komputerowe, jednakże przy ich wyborze musimy być ostrożni. Należy dokładnie czytać opisy gier i sprawdzać, dla dzieci w jakim wieku są one przeznaczone. Jeżeli nasze dziecko marzy o jakieś konkretnej grze, dokładnie dowiedzmy się, jaka jest jej tematyka, by uniknąć sytuacji, gdzie nasza pociecha spędza wiele godzin strzelając do wirtualnych ludzi.

  Rodzeństwo także skorzysta

  Zmorą każdego rodzica, który posiada więcej niż jedno dziecko, jest dobór prezentów. Dzieci zazwyczaj mają poczucie, że ich brat czy siostra dostało lepszy upominek. Jak więc uniknąć tego problemu? Istnieje kilka rozwiązań, skuteczność każdego z nich zależy od charakteru naszych pociech. Po pierwsze, zamiast kupować oddzielny prezent dla każdego dziecka, można kupić jeden droższy, z którego będą mogły korzystać równocześnie. Pomoże to uniknąć poczucia niesprawiedliwości i krzywdy. Gdy mamy w domu wystarczająco dużo miejsca, możemy kupić maluchom trampolinę, która dodatkowo rozwinie aktywność fizyczną naszych szkrabów. Taki prezent dostarczy z pewnością wiele radości i przyjemności. Inny, świetny pomysł to piłkarzyki stołowe. Jeżeli jednak chcemy, aby każde z naszych skarbów dostało swój własny prezent, by uniknąć sprzeczek, możemy podarować im bardzo podobne, a nawet takie same upominki. Sposób ten sprawdzi się jedynie w przypadku, kiedy dzieci są tej samej płci. Można również przed magicznym czasem wręczania prezentów odbyć z dziećmi rozmowę, w której wyjaśni się im, że wszystkie prezenty mają taką samą wartość. Nie polecamy jednak tego sposobu jeżeli chodzi o najmłodsze dzieci. Tym najtrudniej jest zrozumieć, że prezent jest wartością samą w sobie, gdyż dostajemy go od najbliższych. Postarajmy się jednak, by wizja wypasionych prezentów nie przysłoniła naszym pociechom tego co w Bożym Narodzeniu jest najważniejsze - radości płynącej ze spędzania czasu w ciepłej, rodzinnej atmosferze.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić dla dziecka na święta Bożego Narodzenia

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Prezenty dla dzieci pod choinkę

Grudzień to miesiąc, w którym każdy dorosły zachodzi w głowę, czego oczekują milusińscy od Świętego Mikołaja. Zazwyczaj są to modne, reklamowane w telewizji zabawki, które są drogie i niestety szybko się nudzą. Każdy rozsądny rodzic wie, że najlepsza zabawka to taka, która pozwoli dziecku na zdobycie nowych umiejętności. Na rynku występuje bogata oferta zabawek edukacyjnych, które znakomicie sprawdzą się w roli prezenty na Boże Narodzenie. Zabawki takie powinny być dobrane do wieku naszej pociechy.

Naszym najmniejszym dzieciaczkom można podarować dla przykładu mówiącą książkę, bądź kulę, do której dopasowuje się klocki w odpowiednich kształtach. Starszym dzieciom jako gwiazdkowy upominek można wręczyć interaktywny układ słoneczny, który przymocowuje się do sufitu. Świetnym prezentem są zestawy zawierające elementy, z których dziecko może samo coś wykonać, na przykład biżuterię. Gdy nasza pociecha wspomina, że chciałaby zostać lekarzem, podarujmy jej zestaw lekarski. Poprzez prezenty bożonarodzeniowe postarajmy się poszerzyć horyzonty naszych dzieci. Zapoznawajmy je z nowymi, fascynującymi rzeczami, pozwólmy im odkrywać świat, rozwijać pasje. Zabawki edukacyjne wcale nie muszą być nudne, ich funkcją jest zabawa i nauka, więc informacje są przyswajane przez dzieci dużo szybciej, ponieważ dzieje się to w trakcie zabawy. Umysł młodego człowieka jest niezwykle chłonny i potrafi przyswoić o wiele więcej informacji niż mózg dorosłego. Rozwijajmy więc percepcje naszych dzieci, starajmy przekazać się im jak najwięcej, ponieważ z pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Jeżeli kupujemy prezent, wybierajmy go mądrze i starajmy się, by przyniósł naszym dzieciom jak najwięcej korzyści.