Sortuj wg:

strona:

18
  • ...lub w formie pisemnej. Nie należy natomiast przesyłać ich przez znajomych, gdyż stanowi to swoiste faux-pas (czyt. „fo-pa”).

    Składając gratulacje koledze lub koleżance na przykład z powodu awansu w firmie, zrób to osobiście, nawet jeśli z innymi współpracownikami kupiliście z tej okazji kartkę z życzeniami i prezent. Kontakt ‘face to face’ jest zawsze odbierany życzliwiej.

    W zależności czy jesteś rodzicem, dziadkiem, babcią czy osobą z dalszej rodziny gratulacje z powodu obrony pracy magisterskiej możesz przekazać osobiście bądź za pomocą kartki z życzeniami. Jeśli skorzystasz z drugiej opcji, niech będzie ona elegancka, a życzenia napisane samodzielnie. Wraz z kartką możesz wysłać absolwentowi kartę podarunkową, aby wiedział, że wynagradzasz jego trud i wysiłek. Unikaj pocztówek z automatycznie wypisanymi wierszykami czy sentencjami. Takie życzenia szybko lądują w koszu.

    Gratulacje o okazji narodzin dziecka wypada składać osobiście. Jeśli nie możesz przejechać całej Polski aby złożyć życzenia młodym rodzicom, skorzystaj z rozmowy telefonicznej. Być może matka dziecka przy okazji zechce skorzystać z Twoich porad.

    Składając gratulacje ‘face to face’ wypada podarować jubilatowi choćby drobny upominek. Najczęściej są to oryginalne kompozycje kwiatowe, kwiaty w doniczkach lub eleganckie gadżety.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić na gratulacje

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Jakie prezenty podarować z okazji zakończenia nauki bądź awansu?

Składając gratulacje wyrażacie Wasz szacunek i podziw dla osiągnięć jubilata. Niech zatem prezent gratulacyjny, który mu podarujecie będzie nietuzinkowy i niezapomniany. Chcecie wraz z współpracownikami pogratulować szefowi bądź koledze awansu? Proponujemy napisać o nim artykuł i dać go do opublikowania w jednej z gazet dostępnych w naszym serwisie JakiPrezent.pl. W tekście opiszcie długą drogę kariery Waszego przełożonego bądź kolegi, zamieście również jego zdjęcie. Pamiętaj w tym wypadku liczy się dobry humor. Wolicie kupić coś bardziej ekskluzywnego i tradycyjnego? Polecamy zatem wygrawerowanie życzeń w statuetkach 3D, a jeśli znacie upodobania jubilata odwiedźcie działy alkohole i tytoń w naszym serwisie. Prezentu dla kobiety warto również poszukać w dziale biżuteria.

Dla magistrów proponujemy prezenty z kategorii aktywne. Po kilku latach siedzenia nad książkami i zakuwania do egzaminów przyda im się trochę rozrywki. Żaden „świeżo upieczony” absolwent nie oprze się pokusie lotu balonem, skoku na bungie czy przejażdżce gokartem lub Lamborgini . Absolwentki natomiast na pewno uraduje ich metamorfoza, dzięki której z grzecznych studentek przeobrażą się w kobiety sukcesu.

Gratulacje wiążą się z niezmiernie ważnym wydarzeniem w życiu osób bliskich. Koledze urodziła się córka lub syn? A może Twoja siostra awansowała? Gratulacje z okazji narodzin dziecka, awansu czy zakończenia edukacji warto uświetnić bukietem kwiatów i odpowiednim prezentem. Szukaj pomysłów dopasowanych do charakteru osoby obdarowywanej. Dla świeżo upieczonych rodziców polecamy poradniki dotyczące dzieci z kategorii Macierzyństwo i niemowlęta, a dla osób przed którymi otwiera się kariera prezent Praktyczny albo Relaksujący.