Sortuj wg:

strona:

12
  • ...bransoletka, kolczyki, łańcuszek, zegarek, elegancka bielizna.

    Reszta rodziny z okazji narodzin dziecka zazwyczaj kupuje prezenty bardziej praktyczne, czyli takie, które przydadzą się zarówno matce jak i dziecku. Są to pampersy, chusteczki nawilżane, ubranka i zestawy do pielęgnacji noworodka lub przewijania, lampki nocne czy nosidełka.

    Do każdego prezentu dołączane są życzenia. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić młodych rodziców składają je osobiście, rodzina i przyjaciele z daleka, przysyłają kartki z gratulacjami, życzeniami i cytatami dotyczącymi cudu narodzin.

    Już w szpitalu młoda mama otrzymuje od położnych cenne informacje jakie sprawy związane z narodzinami dziecka powinna załatwić w najbliższych dniach po wyjściu ze szpitala. Rodziców dziecka czekają bowiem wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w celu nadania dziecku pesel i odebrania aktu urodzenia, w miejscu pracy celem zgłoszenia maleństwa do ubezpieczenia zdrowotnego, Urzędzie Miasta celem meldunku, w przychodni aby wybrać najlepszego pediatrę, MOPS celem złożenia podania o becikowe i wreszcie w PZU bądź innej firmy ubezpieczeniowej w celu odbioru pieniędzy. Nie wszędzie jest potrzebna obecność obojga rodziców, możecie umówić się, że tata chodzi po urzędach, a mama pilnuje dziecka. Jeśli zdecydujecie się na odwrotną sytuację pamiętajcie wcześniej o zakupie laktatora, tak aby na czas pobytu z tatą zaopatrzyć noworodka w pokarm.

Prezent: Pytanie brzmi co kupić na narodziny dziecka

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Przed narodzinami dziecka kobiety z rodziny i koleżanki organizują młodej mamie przyjęcie, tak zwane Baby Shower. Omawiają one sposoby pielęgnacji noworodka, radzenia sobie z kolkami u niemowlęcia, metody wychowawcze, snują plany dotyczące kształcenia jeszcze nienarodzonego maleństwa, wymieniają się doświadczeniami z nieprzespanych nocy. Baby Shower jest to również okazja do podarowania rodzicom prezentów z okazji narodzin ich dziecka.

Zachęcamy do skonsultowania się z przyszłymi rodzicami w celu ustalenia co już mają, a czego jeszcze potrzebują. Być może bardzo im na czymś zależy a wśród licznych wydatków nie mogą sobie na to pozwolić. Idealnym prezentem będzie nosidełko lub elektroniczna mama, dzięki której ta prawdziwa będzie słyszała równy oddech noworodka odpoczywając w drugim pokoju.

Jeśli pragniesz aby Twój prezent dla noworodka był nietypowy i elegancki proponujemy grawerowane pozytywki, sztućce, srebrne obrazki, jak również odlewy na nóżkę i rączkę dziecka, które będą później pamiątką.

Kupując indywidualny prezent dla dziecka nie zapomnij również o jego mamie. Podaruj jej kilka chwil relaksu u fryzjera, kosmetyczki bądź masażysty. Taki odpoczynek dobrze wpłynie na samopoczucie jej i dziecka.

Jeśli poszukujesz pomysłu na prezent z okazji narodzin dziecka przejrzyj kategorię "Prezenty dla młodych mam". Znajdziesz tutaj odpowiednie kategorie: Zabawki dla niemowląt, Ubranka dla niemowląt, Pielęgnacja niemowląt.