Sortuj wg:

strona:

16
  • ...- świeżo upieczonej mamie prezent">świeżo upieczonej mamie prezent i kwiaty. Zazwyczaj jest to coś bardzo osobistego, bransoletka, kolczyki, łańcuszek, zegarek, elegancka bielizna.
    Reszta rodziny z okazji narodzin dziecka zazwyczaj kupuje prezenty bardziej praktyczne, czyli takie, które przydadzą się zarówno matce jak i dziecku. Są to pampersy, chusteczki nawilżane, ubranka i zestawy do pielęgnacji noworodka lub przewijania, lampki nocne czy nosidełka.
    Do każdego prezentu dołączane są życzenia. Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić młodych rodziców składają je osobiście, rodzina i przyjaciele z daleka, przysyłają kartki z gratulacjami, życzeniami i cytatami dotyczącymi cudu narodzin.
    Już w szpitalu młoda mama otrzymuje od położnych cenne informacje jakie sprawy związane z narodzinami dziecka powinna załatwić w najbliższych dniach po wyjściu ze szpitala. Rodziców dziecka czekają bowiem wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w celu nadania dziecku pesel i odebrania aktu urodzenia, w miejscu pracy celem zgłoszenia maleństwa do ubezpieczenia zdrowotnego, Urzędzie Miasta celem meldunku, w przychodni aby wybrać najlepszego pediatrę, MOPS celem złożenia podania o becikowe i wreszcie w PZU bądź innej firmy ubezpieczeniowej w celu odbioru pieniędzy. Nie wszędzie jest potrzebna obecność obojga rodziców, możecie umówić się, że tata chodzi po urzędach, a mama pilnuje dziecka. Jeśli zdecydujecie się na odwrotną sytuację pamiętajcie wcześniej o zakupie laktatora, tak aby na czas pobytu z tatą zaopatrzyć noworodka w pokarm.

Prezentomat: Pytanie brzmi co kupić na narodziny dziecka

Jeśli nadal nie wiesz jaki prezent wybrać - spróbuj wybrać losowo prezent.

Pomysły na narodziny dziecka

Przed narodzinami dziecka kobiety z rodziny i koleżanki organizują młodej mamie przyjęcie, tak zwane Baby Shower. Omawiają one sposoby pielęgnacji noworodka, radzenia sobie z kolkami u niemowlęcia, metody wychowawcze, snują plany dotyczące kształcenia jeszcze nienarodzonego maleństwa, wymieniają się doświadczeniami z nieprzespanych nocy.
Baby Shower jest to również okazja do podarowania rodzicom prezentów z okazji narodzin ich dzieckaprezentów z okazji narodzin ich dziecka.
Zachęcamy do skonsultowania się z przyszłymi rodzicami w celu ustalenia co już mają, a czego jeszcze potrzebują. Być może bardzo im na czymś zależy a wśród licznych wydatków nie mogą sobie na to pozwolić. Idealnym prezentem będzie nosidełko lub elektroniczna mama, dzięki której ta prawdziwa będzie słyszała równy oddech noworodka odpoczywając w drugim pokoju.
Jeśli pragniesz aby Twój prezent dla noworodka był nietypowy i elegancki proponujemy grawerowane pozytywki, sztućce, srebrne obrazki, jak również odlewy na nóżkę i rączkę dziecka, które będą później pamiątką.
Kupując indywidualny prezent dla dziecka nie zapomnij również o jego mamie. Podaruj jej kilka chwil relaksu u fryzjera, kosmetyczki bądź masażysty. Taki odpoczynek dobrze wpłynie na samopoczucie jej i dziecka.
Po inne, równie atrakcyjne pomysły na prezent dla niemowlęcia i jego matki zapraszamy Cię do serwisu jakiprezent.pl

Narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu rodziców. Narodziny zwłaszcza pierwszego dziecka wiążą się z rewolucją - odtąd pojawia się nowy członek rodziny. Aby uwolnić przyszłą mamę od lęku przed nieznanym zorganizujcie przyjęcie - baby shower.
Baby shower to tradycja pochodząca z USA. W Polsce jest to jeszcze zwyczaj młody, ale zyskuje coraz więcej zwolenników. Na czym polega Baby shower? Przyjaciele przyszłej mamy organizują w sobotnie lub niedzielne popołudnie kilkugodzinne party. Odbywa się ono na kilka tygodni przed planowanymi narodzinami dziecka. Może ono odbywać się w restauracji, domu, w parku - wybór miejsca, w którym odbędzie się uroczystość zależy od inwencji organizatorów. W trakcie spotkania goście zabawiani są różnymi grami towarzyskimi, a mama obdarowywana jest prezentami. Zazwyczaj organizatorka spotkania prosi wcześniej mamę o sporządzenie listy rzeczy potrzebnych. W ten sposób uczestnicy uroczystości mogą skompletować wymarzoną przez przyszłą mamę wyprawkę. Jeśli poszukujesz pomysłu na prezent z okazji Narodzin dziecka przejrzyj kategorię Macierzyństwo i niemowlęta. Znajdziesz tutaj odpowiednie kategorie: Zabawki dla niemowląt, Odzież ciążowa, Pielęgnacja niemowląt, Transport niemowląt, Ubrania i akcesoria dla niemowląt lub Zestawy prezentowe dla niemowląt.