Proste pomysły na imprezę Halloween

Total
0
Shares

Rosnąca popularność staroceltyckiego "świeta dynii" w Polsce sprawiła, iż 31.10 stał się ważną datą w kalendarzu spotkań towarzyskich. Nie trzeba wydawać fortuny na halloweenowe przebranie, ani w ogóle zakładać takowego, aby dobrze się w ten dzień bawić. Oto 4 proste sposoby na to, jak zorganizować niezapomnianą imprezę Halloween w zależności od poziomu twojego Halloween-entuzjazmu:

1. Klasyczny kicz

Wybierz ten typ imprezy, jeżeli raz na jakiś czas masz ochotę dać upust drzemiącemu w tobie dziecku.

Klimat: Fluorescencyjne punkowe peruki, spiczaste kapelusze a’la wiedźma i wszelkie inne upiorne gadżety, których nie powstydziłoby się żadne dziecko na szkolnym balu przebierańców. Ponadczasowe kostiumy francuskiej pokojówki i lokaja, czy też bardziej oryginalne i kreatywne pomysły typu Wielka i Mała Niedźwiedzica z pewnością znajdą sobie zwolenników wśród tych, którzy będą chcieli stać się kimś, albo czymś innym choćby tylko na tę jedną noc.

 

Zestaw cmentarny

Ile: 138,01 zł

Gdzie: www.partybox.pl

Plan: Połącz kicz ze stylem i klasą. Goście mogą wyławiać jabłka z beczki jednocześnie sącząc Chardonnay. Porozwieszaj w domu sztuczne pajęczyny, figurki duchów, albo nawet przemień całe swoje mieszkanie w upiorne cmentarzysko. Podawaj gościom małe porcje zupy dyniowej i ciasta dyniowego, albo zrób przypominające dzieciństwo słodkie babeczki. Właściwie to dlaczego by nie oprzeć całej imprezy tylko na deserach?

Vacu Vin Glass Markers Halloween oznaczniki do szklanek

Ile: 19 zł

Gdzie: www.jakiprezent.pl

2.Przebierz się za siebie (albo siebie nawzajem)

Wybierz ten plan na imprezę, jeżeli chcesz czegoś stonowanego, albo wolisz aby prosta zabawa sama przemieniła się w ciekawy spektakl.

Klimat: To opcja, w której nie ma atmosfery nacisku na imprezę przebieraną. Tak naprawdę, zbyt entuzjastyczny "świąteczny" rozgardiasz nie jest zbyt mile widziany. Jeżeli nie chcesz wcielać się w inną postać tego wieczoru możesz na przykład przebrać się za swojego partnera i poprosić gości, aby zrobili tak samo. Także, o ile twoi znajomi nie są naturalnie wyposażeni w wampirze kły, albo nie paradują na co dzień w strojach upiorów, będzie to raczej dobra, oldschoolowa impreza, niż tradycyjne Halloween Party

Plan: Jakiego rodzaju imprezy lubisz urządzać? Grill, szwedzki stół, czy też opcja: "każdy przynosi coś ze sobą"? Ponieważ halloweenowe zwyczaje juz cię nie wiążą, możesz zorganizować ten wieczór na swoich zasadach od początku do końca. Zamówienie pizzy, przygotowanie drobnych przekąsek, czy koreczków są jak najbardziej na miejscu. W końcu chodzi o to, by poprzebywać z przyjaciółmi i ewentualnie mieć ubaw z przebrania swojego partnera.

3. Miej swoje 5 minut

Tego rodzaju impreza opiera się głównie na pogawędkach ze znajomymi i wymienianiu się najnowszymi ploteczkami ze świata celebrytów.

Klimat: Twoi znajomi poczują się jak gwiazdy, gdy będą mogli przebrać się za swoich ulubionych celebrytów. Pary zachęcane są do wcielenia się z Brada i Angelinę, Toma i Kate, czy jakąkolwiek inną gwiazdorską parę.

Plan: Rozwiń czerwony dywan. Serio! Wznoście głośny aplauz za każdym razem, gdy przybędą nowi goście. Upewnij się, że wyznaczony "paparazzi" nie odstępuje na krok swojej kamery cyfrowej, a może nawet bardziej stylowo i szybciej – Polaroida – aby wszystko zostało dobrze uwiecznione. Możesz później użyć tych zdjęć, by stworzyć przyszłoroczne zaproszenia na halloweenową plotkarską imprezę.

Aparat POLAROID 300

Ile: 359 zł

Gdzie: www.systembank.pl

Upewnij się, że masz wystarczającą ilość alkoholu (np. Cosmo a’la "Seks w wielkim mieście") i odpowiedniej, wesołej muzyki, by goście dobrze się bawili. Jako, że gwiazdy zawsze twierdzą, iż jedzą to, co im się tylko podoba, to nie krępuj się w doborze menu na ten wieczór – minihamburgery, paluszki kurczakowe, frytki, wszystkie chwyty dozwolone, byleby w stylu Hollywood.

4.Urządź makabryczną maskaradę

Skreśl ten pomysł na imprezę, jeżeli twoich znajomych skręca na samą myśl o przebieraniu się.

Klimat: Chodzi o wyrafinowaną, acz upiorną zabawę. Poproś gości, by ubrali się cali na czarno i wręcz im własnoręcznie wykonane, kolorowe, fantazyjne maski a’la karnawał w Wenecji.

MAS – Maska wenecka – oczy – 9x19cm

Ile: 19,50 zł

Gdzie: www.serwetnik.pl

Plan:Wszystkie te piórka, koraliki i błyskotki mają świadczyć o wysokiej klasie imprezy. I tego wieczoru masz być częścią wspaniałej ekipy. Skup uwagę przy organizacji zabawy i przygotowywaniu jedzenia na elegancji i dobrym guście. Podobnie jak kostiumy, jedzenie może mieć delikatny wpływ na całkowity obraz. Zaoferuj talerz dobrych serów, bruschettę, czy oliwki. Do każdej z tych rzeczy  dobierz wyborne wino.

Ale pamiętaj, że wyrafinowanie nie oznacza nadętości i odrobina poczucia humoru nikomu nie zaszkodzi. Użyj minidyń jako świeczników (załączone wideo pokazuje krótki tutorial, jak wyciąć tradycyjną haloweenową dynię), wyściel bufet i barek jesiennymi liśćmi oraz leśnymi owocami, a gości odeślij do domu z zestawem do robienia jabłek w karmelu.

Dobrej zabawy!

Artykuły podobne