Pełną parą zbliża się sezon ferii zimowych. Meteorolodzy zapowiadają nadejście upragnionej zimy, a kurorty narciarskie przygotowują się do swoich żniw. W trakcie zimy, nigdzie nie spędzimy czasu lepiej i przyjemniej niż w górach, podczas uprawiania różnego rodzaju sportów zimowych. Wciąż ogromną popularnością cieszą się narty, snowboard, łyżwy czy skoki narciarskie. Nie bez znaczenia ma to, jaki sprzęt wybierzemy, aby uprawiać ulubiony przez nas sport.

Jazda na nartach lub snowboardzie to jedne z najpopularniejszych sportów zimowych, które zapewniają utrzymanie dobrej kondycji przez cały rok oraz świetną zabawę. Warto jednak pamiętać o ryzyku upadków i ewentualnych kontuzji. Szczególnie niebezpieczne są bowiem urazy głowy, dlatego też przed rozpoczęciem sezonu należy zaopatrzyć się w odpowiedni kask ochronny. W tym artykule zajmę się kaskami narciarskimi i snowboardowymi oraz zaprezentuję najmodniejsze modele w tegorocznym sezonie zimowym. Pamiętajmy zatem, że nie najważniejszy jest kolor czy motyw przewodni kasku. Zdecydowanie pierwszą rolę odgrywają tutaj parametry: rozmiar, tworzywo z jakiego kaski są wykonane, zabezpieczenia oraz usztywnienia kasku. Ale można przecież połączyć przyjemne z pożytecznym. Obecnie na rynku są dostępne kaski nie tylko modne, ale także wytrzymałe i zapewniające bezpieczeństwo.

KASKI DLA NIEJ

Co powiecie na kolor różowy, biały czy czerwony na narciarskim stoku? Ja jestem bardzo na tak? Piękne kaski firmy Axer sprawią, że na pewno będziecie niezwykle trendy w tegorocznym sezonie zimowym. Dwuwarstwowa konstrukcja kasku Axer zapewnia pełne zabezpieczenie głowy przy ewentualnych uderzeniach – zewnętrzna skorupa jest mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a wewnętrzna warstwa materiału EPS pełni rolę amortyzatora. System wentylacji zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza nawet przy najbardziej dynamicznej jeździe. Regulowany pasek pod brodę umożliwia dobre dopasowanie i stabilizację kasku. Intensywna kolorystyka i oryginalny, kobiecy design modelu Alison z pewnością wyróżnią Cię na stoku. A do tego motyw motyli na kasku wygląda obłędnie!

Kask narciarski, snowboardowy, damski ALISON

Kask narciarski, snowboardowy, damski ALISON

Kask narciarski, snowboardowy, damski ALISON

Kask narciarski, snowboardowy, damski ALISON ? cena: 105,00 zł

Źródło: asport.pl

KASKI DLA NIEGO

Mężczyźni kochają kolor czarny oraz jakość, precyzję i design wykonania. Kaski narciarskie i snowboardowe firmy Uvex model Funride są bardzo lekkie i solidnie wykonane. Kaski są wyposażone w system regulacji IAS, dzięki któremu możesz precyzyjnie dopasować rozmiar do obwodu głowy. Miękka, komfortowa wyściółka i zauszniki mogą być wyjmowane, a zamykany system wentylacji zapewnia prawidłowy przepływ powietrza nawet podczas najbardziej dynamicznej jazdy. Kolorystyka: czarna, szara oraz limonka jest w sam raz dla prawdziwego mężczyzny!

Kask narciarski, snowboardowy, męski FUNRIDE

Kask narciarski, snowboardowy, męski FUNRIDE

Kask narciarski, snowboardowy, męski FUNRIDE

Kask narciarski, snowboardowy, męski FUNRIDE ? cena: 309,00 zł

Źródło: asport.pl

Pamiętajmy, że idealnie dopasowany kask powinien dobrze przylegać do głowy – nie może być ani zbyt luźny, ani zbyt ciasny. Większość dostępnych na rynku kasków jest wyposażona w system regulacji rozmiaru, który umożliwia zmianę obwodu o kilka centymetrów.

Głównym kryterium doboru właściwego rozmiaru jest pomiar obwodu głowy i porównanie go z rozmiarem kasku, wyrażonym w centymetrach.

Artykuły podobne

Burberry Brit Men

Zapach dla seksownego luzaka. Woda toaletowa Burberry Brit Men przykuwa węch zmiksowanymi zapachami mandarynki i imbiru. W skład tego niezwykle zmysłowego koktajlu wchodzi również woń dzikiej róży oraz drzewa cedrowego.…
Zobacz więcej ...