Smak dzieciństwa - słodycze naszego dzieciństwa

Smak dzieciństwa, czyli najlepsze słodycze lat z 90tych

Total
0
Shares

fot. sweetisalwaysinstyle.blogspot.com
Czytaliście już artykuł ?10 kreatywnych sposobów, by zachować wspomnienia z dzieciństwa [DIY]?, dzięki któremu możemy odrobinę cofnąć się w przeszłość, jednak tym co najbardziej kojarzy się każdemu z wiekiem beztroski jest ?smak dzieciństwa?. Prawdopodobnie większość z nas ma z nim podobne skojarzenie. Oranżadki, gumy, twarde cukierki… Na szczęście większość z tych pyszności wciąż można dostać, chociaż czasami wymaga to nieco dłuższych poszukiwań, ale szczególnie dla niektórych z tych smakołyków warto. Smak dzieciństwa, czyli zbiór najpyszniejszych słodyczy lat 90tych!

Smak dzieciństwa: Dumle

Smak dzieciństwa - cukierki dumle
fot. ocado.com
Prawdopodobnie to właśnie dzięki tym cukierkom pokochaliśmy toffi. Ciągnące się pyszności kupowane na wagę lub pakowane w woreczki towarzyszyły nam na każdej wycieczce szkolnej. Zajadały się nimi zarówno dzieciaki jak i rodzice.

Smak dzieciństwa: cukierkowe zegarki

Smak dzieciństwa - cukierki zegarki
fot. keepitsweet.co.uk
Obowiązkowy zakup za każdym razem, kiedy szliśmy z mamą na zakupy do spożywczego i zapewne pierwszy zegarek na rękę dla każdego z nas. Prosty słodycz ułożony na kształt zegarka, który dawał tak wiele radości. Jakie to piękne, że tyle wystarczało nam do szczęścia.

Smak dzieciństwa: gumy kulki

Smak dzieciństwa - gumy kulki
fot. samequizy.pl
Kolejny przykład na prostotę, która zdobyła nasze serca. Kolorowe kulki ułożone w szeregu, które żuły wszystkie dzieci. Oczywiście wszystkie w pewnym wieku, bo gumy się nie rozpuszczały. Jak długo musieliście przekonywać rodziców, że już jesteście duzi i wcale nie połkniecie tej gumy? 😉

 

Smak dzieciństwa: guma Shock

Smak dzieciństwa - guma shock
fot. jw-slodycze.pl
Nie znam osoby, która chociaż raz nie uczestniczyłaby w zawodach podczas żucia Shocka. Kto się nie skrzywi, kto włoży do buzi więcej na raz… Pomysłów było wiele. Wszystko za sprawą niesamowitego kwasu, który guma wytwarzała. Jak to się działo, że nie chcieliśmy jeść brukselki, a jednocześnie tak bardzo lubiliśmy się krzywić żując Schocka?

Smak dzieciństwa: guma Turbo

Smak dzieciństwa - gumy turbo
fot. miejskielegendy.wikia.com
Chyba tym, co najbardziej podobało nam się w tej gumie były obrazki samochodów, w które była owinięta. To właśnie dzięki nim tak bardzo lubiliśmy Turbo. Teraz jest to guma kultowa, którą wspominamy na każdym razem mówiąc o słodyczach z czasów dzieciństwa.4

Smak dzieciństwa: rurki oranżadki

 Smak dzieciństwa - rurki oranżadki
fot. azorek.pl
Podobno przeznaczone były do rozpuszczania na wodzie. Ale czy ktokolwiek faktycznie to robił? Dobrze pamiętamy, że najbardziej smakowały nam ?na sucho?. W żadnym sklepiku szkolnym nie mogło ich zabraknąć, były absolutnym szaleństwem. Plastikowa rurka z proszkiem w środku, którą kupował każdy.

Smak dzieciństwa: Pierwszy papieros

Smak dzieciństwa - guma papieros
fot. jw-slodycze.pl
Z perspektywy czasu stwierdzam, że kupowanie dzieciakom tej gumy nie było szczególnie wychowawcze. Z drugiej strony rodzice zaspakajali ciekawość potomków, by ci nie sięgali po prawdziwego papierosa. Pamiętacie jeszcze to uczucie ważności i dorosłości, kiedy udawaliśmy, że to wcale nie jest słodycz?

Smak dzieciństwa: Maczugi

Smak dzieciństwa - maczugi
fot. mama-kreatywna.pl
Co prawda słodycz to nie jest, jednak wspominając o smakach dzieciństwa, nie może ich zabraknąć! Najmniejsza paczka chrupek, jaka wówczas była na rynku, a jednocześnie najbardziej pożądana. Każdy za nimi szalał, ze względu na małą ilość nikt szczególnie nie chciał się nimi dzielić. Były po prostu zbyt pyszne.
Cofnij się do lat 90tych jeszcze bardziej:
Jakie prezenty były popularne w latach 90 ? tych?
Najpopularniejsze seriale lat 90 – tych

Artykuły podobne