Snowboard – śnieżny odjazd

Total
0
Shares

Są takie filmy, które po prostu trzeba obejrzeć. 

"The art of flight" – trailer filmu profesjonalnego snowboardzisty Travisa Rice’a wywarł na nas ogromne wrażenie. Ciężko ująć w słowach to co zobaczyliśmy. Ten film po prostu trzeba zobaczyć!

###NEWS_VIDEO_1###

Śnieżna deska?

Źródło: onlyhdwallpapers.com

Snowboard jest sportem zimowym polegającym głównie na jeździe (ale również na wykonywaniu różnych ewolucji i skoków) na desce snowboardowej. Dyscyplinę wymyślił Sherman Poppen w 1965 roku. Snowboarding dzieli się na wiele konkurencji: slalom, slalom podwójny, slopestyle, half-pipe, big air, boardercross, styl Alpejski, freeride, freestyle, jibbing, snowcross. 

Źródło: tapeciarnia.onet.pl

Equipment – czyli czego potrzebuje snowboardzista?

Wiadomo, że każdy sport oprócz przygotowania technicznego wymaga określonego sprzętu. W przypadku snowboardu najważniejszymi elementami wyposażenia są deska, kask, buty, gogle. Prezentujemy jak prezentują się wyżej wymienione elementy osprzętu snowboardzisty oraz ich ceny.

Deska

bp.blogspot.com

Przedział cenowy: 500zł – 6000zł.

Kask

Źródło: proboardshop.com

Przedział cenowy: 200zł – 600zł

Buty

Źródło antimal.com

Przedział cenowy: 300zł – 2000zł

Gogle

Źródło: thisnext.com

Przedział cenowy: 80zł – 700zł

Oczywiście wszystkie podane wyżej ceny są cenami orientacyjnymi i dotyczą większości sprzętu dostępnego na rynku. Istnieją produkty zarówno tańsze (np. używane) jak i droższe (przeznaczone dla profesjonalistów).

Artykuły podobne