Im cieplej, im przyjemniej na zewnątrz, tym bardziej mamy ochotę uciekać na otwartą przestrzeń, na świeże powietrze, na łono natury. Odzywa się w nas wtedy jakaś taka pierwotna tęsknota, dziecinna radość. A może mamy po prostu już dość zimy? Pamiętacie, jak to było? Kiedy z wywieszonym jęzorem startowaliśmy z domu na spotkanie z przygodą? Wspaniałe dziecięce lata. Żadnych trosk, a jedyne co się liczyło, to tu i teraz, kiedy obiad i ?właśnie, że tak ? nie przeszkadzają mi te wiszące gile?. No samo szczęście po prostu. Bieganie po lesie, po dworze, po jakiś ruinach, ulicach, parkach. Nie było nic lepszego.

Cóż, jak mawiał klasyk ? to se nevrati. Pozostało nam nudnie poważne dorosłe życie i raz na jakiś czas wyrwanie się z chaty na spotkanie z przyrodą. Sztuką jest dziś nie tyle potrenować na dworze, bo zmęczyć się można łatwo. Cały wic tkwi w tym, by znaleźć w sobie to wewnętrzne dziecko. Wyłączyć się i czerpać radość z tej krótkiej chwili urwanej indywidualności.

Hasanie hasaniem, ale w co się przysposobić, żeby się nie uszkodzić? Towaru na rynku tyle, co gwiazd na niebie. Jak spośród tego wybrać akurat tę markę, ten model precyzyjnie nam pasujący?

Spośród tych znanych mamy Nike, Reebok i oczywiście Adidasa. Te trzy firmy od lat specjalizując się w odzieży sportowej. Produkty masowe, o jakiej takiej specjalizacji. Reebok postawił na aerobik i step, a więc głównie kobiecy fitness. Nike poszło w bieganie i w zasadzie we wszystko inne związane z lekką atletyką. Niemal identycznie Adidas. Wszystkie wymienione firmy postawiły także na sporty zespołowe no i na life-style. Towary której marki nas zadowolą? Dla nie wybrzydzających polecałbym Nike i Adidas?a ze wskazaniem na tę pierwszą. W miarę dobra jakość i przystępna cena, choć nie zapominajmy, że są to modele masowe. Pumę świadomie pomijam ? oprócz marketingowego szumu i stawiania na modę nie są w stanie niczym nas zaskoczyć.

Dla wytrawnych outdoroowych sportsmenów polecałbym jednak coś z podobnej półki cenowej, ale nieco trudniej dostępne. Asics. Rewelacyjnie przystosowane, wspaniale wyważone. Rozpisywać się tu nie będę ? niech rekomendacją będzie dla Was liczba zawodników startujących w tych butach na jakimkolwiek mityngu lekkoatletycznym, czy innych zawodach rangi mistrzowskiej. Klasa światowa. Szczerze polecam.

Gdzie: sklepy obuwnicze

Ile: zależy od pary

Artykuły podobne

Guinnessik

    Trzymając się świąt i rocznic, dziś przypada doroczny dzień św. Patryka! W paradzie w Dublinie wzięło udział przeszło 650 tys osób, więcej niż liczy sobie stolica Irlandii. Jeśli nie…
Zobacz więcej ...