Świąteczne dekoracje prosto z Tesco

Total
0
Shares

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nie tylko z prezentami, nie tylko z pysznymi potrawami na stole, ale również ze świątecznymi dekoracjami. To jak ozdobimy nasze mieszkanie oraz wigilijny stół ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz magiczny klimat świąt.

Już kilka tygodni przed świętami przechadzamy się po sklepach w poszukiwaniu świątecznych ozdób i dekoracji. Możemy je wykonać sami w rodzinnym gronie albo też skorzystać z bogatej oferty sklepowej.

Przeglądając świąteczną ofertę hipermarketu Tesco, zauważyłam wiele ciekawych inspiracji na stół wigilijny w bardzo atrakcyjnych cenach.

Biorąc pod uwagę szeroką gamę oferowanych produktów takich jak: szklanki, talerzyki, obrusy czy świeczki możemy stworzyć całkiem niebanalną dekorację naszego stołu, która z pewnością wprawi w zachwyt zgromadzonych gości.

Świetnym pomysłem są szklanki ze świątecznym nadrukiem. Obrazków na szklankach jest bardzo wiele – bałwanki, renifery, pingwiny, misie. Dzięki takiemu zróżnicowaniu szklanek każdy Twój gość może mieć własną, wyjątkową szklankę. A może uda Ci się dopasować odpowiednią szklankę do charakteru któregoś z domowników.

Swiąteczne szklanki

Świąteczne szklanki – cena: 3,49 zł

Bardzo dobrym uzupełnieniem do zestawu świątecznych szklanek są kubki zaprojektowane w tym samym stylu. Do każdej szklanki możesz dopasować odpowiedni kubek z tym samym nadrukiem. A może postawisz na różnorodność i stworzysz swój własny, świąteczny mix szklanek i kubków?

Świąteczny kubek

Świąteczny kubek – cena: 3,49 zł

Nic nie zadba lepiej o świąteczny klimat i nastrój niż piękne, rozpalone świeczki rozłożone w mieszkaniu oraz na stole. Ślicznie prezentują się zwykłe podgrzewacze położone w przezroczystych naczyniach. Tesco proponuje zestaw 6 podgrzewaczy, którym w wosk zatopiono połyskujący brokat. Spektakularny efekt gwarantowany!

Zestaw podgrzewaczy

Zestaw podgrzewaczy – 7,49 zł

Atmosferę świąt idealnie podkreślają zapachy aromatycznych olejków, które ulatniają się w domu. W Tesco możemy zakupić zestaw składający się z czerwonego kominka oraz zapachowego olejku. Będzie to bez wątpienia idealny akcent, który powinien znaleźć się na świątecznym stole.

Świecznik z olejkiem

Świecznik z olejkiem – cena: 27,99 zł

Na świątecznym stole idealnie sprawdzają się kolorowe potpourri. Jest to mieszanka wonnych, suchych płatków kwiatowych z ziołami, przyprawami, owocami, lotnymi olejkami. Wykorzystuje się ją do aromatyzowania pomieszczeń mieszkalnych. Gotowe potpourri możemy zakupić w sklepach, albo jeśli masz ogród ziołowy ? możesz zrobić taką mieszankę własnoręcznie.

Zasadniczą częścią potpourri są atrakcyjne pojemniki o interesujących kształtach. Mogą być wykonane z porcelany, fajansu, ceramiki, szkła, miedzi lub z mosiądzu.

W Tesco możemy odnaleźć zarówno potpourri w woreczkach lub pudełeczkach oraz czerwone, świąteczne miseczki, aby dzięki nim stworzyć swoją własną dekorację.

Miska potpourri

Miska na potpourri – cena: 17,49 zł

Bardzo ważnym elementem świątecznego stołu są różnego rodzaju przekąski. Dobrze byłoby jeśli umieszczone zostałyby w interesujących, przykuwających uwagę miseczkach. Genialną propozycją są białe, ceramiczne pojemniczki w kształcie gwiazdek. Zestaw składa się z 3 miseczek o różnych pojemnościach – od największej do najmniejszej.

Miseczki gwiazdki

Zestaw 3 miseczek – cena: 32,99 zł

Nie ma udanej kolacji wigilijnej bez pięknych, tematycznych serwetek. W Tesco możemy odnaleźć papierowe zestawy serwetek w różnorodne kształty i wzory. Od Ciebie zależy to, czy wybierzesz świątecznego bałwanka, choinkowa bombkę czy też sanie św. Mikołaja.

Serwetki świąteczne

Serwetki świąteczne – cena: 2,49 zł

Ostatnim i bez wątpienia najważniejszym elementem świąt Bożego Narodzenia jest wigilijna świeca. Płonąca świeca jest symbolem ludzkiego życia, światła i spełniającej się ofiary. Światło świecy kojarzone jest z nadzieją i miłością, a płomień świecy w historii jest symbolem czasu, przemijania oraz nietrwałości. W tradycji chrześcijańskiej natomiast zapalona świeca jest uosobieniem prawdy, życia wiecznego, symbolem nadejścia Zbawiciela. Sam Bóg w Biblii także jest porównany do światła – to On, jako ten, który ?rozjaśnia ciemności? prowadzi człowieka przez mroki ziemskiego życia.

Wigilijna świeca jest zatem znakiem gotowości dzielenia się miłością z tymi, którzy nie mogą w pełni radości przeżyć świąt Bożego Narodzenia: z dziećmi, ubogimi, opuszczonymi, zaniedbanymi, pokrzywdzonymi czy sierotami.

Świąteczna świeca jest symbolem koniecznym podczas wigilijnej wieczerzy. Świece dostępne są w 2 kolorach: złotym i czerwonym.

Świąteczna świeca

Świąteczna świeca – cena: 12,49 zł

Postaraj się, abyście Ty oraz członkowie Twojej rodziny spędzili czas świąteczny w pięknym nastroju. Zanim zaprosisz najbliższych, zadbaj o wygląd swojego mieszkania i tchnij w nie wyjątkową, niepowtarzalną i świąteczną atmosferę. Tak piękne święta jak Boże Narodzenie są tylko raz w roku… Niech będą dla Was idealne!

Źródło: http://www.tesco.pl/boze-narodzenie/dekoracje/

Artykuły podobne

10 kolęd, które uwielbiają dzieci

Dzieci uwielbiają kolędy, a najbardziej wspólne, kolędowanie przy stole. Maluchy lubią melodie dźwięczne, łatwo wpadające w ucho z prostą linią melodyczną, którą Twoje dziecko bez problemu będzie mogło powtórzyć. Nasz…
Zobacz więcej ...