Tanie sposoby na plac zabaw w ogródku

Total
0
Shares

Przydomowy plac zabaw to idealny prezent dla każdego malucha. Bezpieczny i zapewniający możliwość dobrej rozrywki pod czujnym okiem rodziców może stać się ulubionym miejscem zabawy dla naszego dziecka. Choć producenci ogródkowych zabawek oferują szeroki asortyment urządzeń, za pomocą których można zmienić przydomowy ogródek w atrakcyjny plac zabaw, dla wielu rodziców jest to zbyt wielki wydatek. A przecież wystarczy odrobina wyobraźni i umiejętności technicznych, by przy niewielkich kosztach stworzyć malcowi bezpieczne i atrakcyjne miejsce do zabawy.

Dobra lokalizacja podstawą bezpieczeństwa

Aby przydomowy plac zabaw był bezpieczny, należy wybrać dla niego odpowiednie miejsce. Najlepiej umieścić go z dala od betonowych krawężników oraz oczka wodnego. Należy zadbać również o odpowiednie, bezpieczne podłoże. Najlepiej sprawdza się naturalna trawa, która w razie upadku złagodzi jego skutki i nie narazi malucha na poważniejsze stłuczenia i urazy.

W co się bawić?

Przy bogatej wyobraźni tanim kosztem można stworzyć dziecku magiczny świat zabawy tuż przy domu. Do budowy placu zabaw można wykorzystać szereg materiałów, z których mogą powstać bezpieczne i funkcjonalne zabawki ogrodowe. Jakie obiekty są mile widziane przez dzieci w ich królestwie? Jednym z podstawowych elementów każdego placu zabaw jest piaskownica.
Nawet ta najmniejsza sprawi dziecku ogromną radość, jeśli tylko znajdzie się w niej nieco czystego piachu. Warto zadbać o jej bezpieczne otoczenie. Najlepiej wykorzystać tu stare opony, które wkopane w ziemię wyznaczą granice piaskownicy, a dodatkowo mogą zostać wykorzystane przez malucha w czasie innych zabaw. Przeskakiwanie z jednej opony na drugą to jedna z najpopularniejszych rozrywek, którą z pewnością wielu z nas pamięta z własnego dzieciństwa. Kilka zabawek do zabawy na powietrzu i mamy w domu szczęśliwe, dotlenione dziecko!

Huśtawka i piaskownica

Kolejnym ważnym elementem na placu zabaw jest huśtawka. Można kupić gotową, można ją wykonać samodzielnie. Stara opona, albo nowa lub starannie oczyszczona deska, mocna lina i stabilna konstrukcja, na której taka huśtawka zostanie zawieszona ? to wszystkie potrzebne elementy. Dobrym uzupełnieniem takiego placyku zabaw stanie się z pewnością nadmuchiwany basenik oraz plastikowa zjeżdżalnia. Urządzenie takiego placu zabaw jest niedrogie, zaś dziecku gwarantuje udaną i bezpieczną zabawę.

Artykuły podobne