THX – certyfikat najwyższej jakości!

Total
0
Shares

THX ? jest to nazwa handlowa standardu zapewniającego wysoką jakość reprodukcji dźwięku i obrazu dla sal kinowych, kin domowych, głośników komputerowych, konsol do gier czy systemów audio w samochodzie.

###NEWS_VIDEO_1###

Od początku?

George Lucas nie będąc zadowolonym z warunków, w jakich zmuszeni byli oglądać widzowie jego filmy postanowił coś z tym zrobić. Skontaktował się z inżynierem dźwięku ? Tomlinsonem Holmanem, który za zadanie miał przebadanie zarówno jakości produkcji dźwięku, jak i jego miejsc odsłuchu, a następnie opracowanie standardów zapewniających najwyższą jakość odbioru. 

Pierwszym filmem odpowiadającym opracowanym przez niego normom były Gwiezdne Wojny: Część VI ? Powrót Jedi z 1983 roku (poniżej reklama certyfikatu, jaką można było obejrzeć przed jego seansem).

###NEWS_VIDEO_2###

Ciekawostki

Nazwa systemu jest akronimem od nazwiska autora ? ?Tomlinson Holman eXperiment?, choć trudno tu nie zauważyć analogii do tytułu jednego z pierwszych filmów Georga Lucasa ?THX 1138?.

W amerykańskich samochodach Lincoln od 2003 roku instalowany jest system audio certyfikowany logo THX.

Postać znana ze zwiastunów THX to ?Tex?, którego twórcą był John Lasseter z firmy Pixar.

###NEWS_VIDEO_3###

Jeżeli macie trochę zbędnej gotówki, którą chętnie spożytkowalibyście na kupno wysokiej jakości sprzętu kina domowego to zachęcam do przyjrzenia się poniższym produktom.

Telewizor plazmowy LG 3D 60PZ950S

Telewizor plazmowy 3D LG 60PZ950S to najwyższy model klasy Premium, łączący w sobie doskonałą jakość obrazu 3D i 2D, potwierdzoną certyfikatem 3D THX, funkcje SMART TV, umożliwiające korzystanie z pilota Magic i oferujące dostęp do portali internetowych, filmów, muzyki i zdjęć umieszczonych w sieci lokalnej, na dyskach przenośnych oraz do aplikacji i gier online, zaawansowane algorytmy konwersji obrazu 2D do 3D, pozwalające na oglądanie trójwymiarowego obrazu uzyskanego zarówno z nośników 3D (np. BluRay 3D), jak i z dowolnego materiału 2D (z anteny TV, płyty DVD, dysku USB itp.) oraz atrakcyjny wygląd z zaawansowanymi funkcjami oszczędzania energii Smart Energy Saving Plus. 

Model ten posiada w zestawie Pilot Magic Remote oraz Wi-Fi Dongle. 

Design Infinia, bez widocznej ramki dookoła ekranu oraz zastosowany filtr TruBlack to dodatkowe wyznaczniki dla produkty najwyższej klasy, przeznaczonego dla szczególnie wymagającego użytkownika.

Cena: ok. 6700 zł

Logitech Speaker System Z906

Zestaw głośników 5.1 z certyfikatem THX, zapewniający przestrzenny dźwięk o mocy 500 W (RMS). Dzięki cyfrowym i analogowym wejściom, przejrzystemu i wygodnemu do ustawienia panelowi sterowania oraz bezprzewodowemu pilotowi zestaw Logitech Surround Sound Speakers Z906 pozwala przejąć kontrolę nad domowym centrum rozrywki. 

Cyfrowa jakość brzmienia: cyfrowe dekodowanie w układzie 5.1 zapewnia wyraźny, przestrzenny dźwięk. Odgłosy tłumu czy kroki tuż za Tobą ze ścieżek Dolby Digital lub DTS usłyszysz z dokładnością do najdrobniejszego szczegółu. 

Jakość pod kontrolą: głośniki spełniają surowe normy jakości i są sygnowane certyfikatem THX, dzięki czemu użytkownicy mają gwarancję brzmienia na najwyższym poziomie.

Daj się ponieść: poznaj możliwości nowego zestawu. 500 W (RMS) mocy to potężne audio, które może zatrząść Twoim mieszkaniem, a nawet całą okolicą. 

Większa elastyczność: zestaw pozwala na podłączenie do sześciu innych urządzeń jednocześnie (np. TV, odtwarzacz DVD, DVR, konsole Xbox 360, PLAYSTATION3, Wii, iPoda i inne). 

Idealnie dopasowane: wygodny i czytelny panel sterowania będzie się doskonale komponował z istniejącym system kina domowego

Cena: ok. 1050 zł

Artykuły podobne