Francja elegancja, wieża Eiffela, ślimaki i Paryż, miasto miłości… Brzmi pięknie, a co gdyby powiedzieć to po francusku? Jeszcze piękniej! Nie na darmo właśnie francuski jest jednym z najłagodniejszych języków: brzmi jak balsam, słodka nuta, czekolada… Ach! Kto nie chciałby trochę poszczebiotać?

Ucz się na ostro, bo francuski umie być brzydki

Chcesz poznać obcojęzyczne słowa, których nie znajdziesz w podręcznikach szkolnych? Sięgnij po fiszki PONS z serii “Na ostro”. Dowiesz się z nich, jak bardzo nieformalnie wyrazić swoje “mocne zdenerwowanie”, określić stan “wysokiego stężenia alkoholu w organizmie” lub oznajmić, że dany osobnik “charakteryzuje się urodą zdecydowanie wyższą od przeciętnej”. Przeglądaj fiszki regularnie i ucz się z nich słownictwa, które będziesz mógł wykorzystać w wielu codziennych sytuacjach – w knajpie przy piwie, na nieformalnych spotkaniach towarzyskich czy randkach. Pamiętaj, nasze fiszki są jak zapałki, trzymaj je z daleka od dzieci!

ucz_sie_francuskiego_fiszki_na_ostro

Ucz się jak podróżniczka!

Na bazie swojego podróżniczego doświadczenia i notatek robionych podczas samotnych wypraw słynna podróżniczka, Beata Pawlikowska,  napisała najbardziej uniwersalne i wszechstronne rozmówki na świecie:
– dla kogoś, kto zgubił okulary,
– dla niepełnosprawnych,
– dla wegan i wegetarian,
– dla ofiary kradzieży i wypadku samochodowego,
– dla hobbysty, który zbiera monety,
– dla narciarza, płetwonurka i kibica
– dla podrywacza
– dla poszukiwacza przygód
– i dla wielu innych podróżników, turystów i ciekawskich, którzy wyruszają w świat.

ucz_sie_francuskiego_pawlikowska

Ucz się na planszy

Minirozmówki planszowe? to propozycja dla osób, które wyjeżdżają na krótkie wycieczki zagraniczne i potrzebują pomocy, aby skutecznie porozumieć się w obcym kraju. ?Minirozmówki planszowe? zawierają zestawienie najbardziej przydatnych pytań i odpowiedzi, które mogą okazać się niezbędne w wielu sytuacjach za granicą. ?Minirozmówki planszowe? zawierają gotowe plansze z pytaniami i odpowiedziami ułożone obok siebie na przeciwległych stronach książki. Wszystkie plansze zawierają uproszczony zapis wymowy za pomocą polskich liter. Pytania i odpowiedzi znajdują się na planszach: można więc albo je wymawiać, albo wskazywać palcem. Gwarantuje to skuteczną komunikację w każdej sytuacji ? nawet bez konieczności mówienia.

ucz_sie_francuskiego_planszowki

Mam nadzieję, że czujesz się zachęcony do nauki tego pięknego języka, który robi ogromne wrażenie w towarzystwie. Pamiętaj, że takie pomoce naukowe to świetny pomysł na prezent z okazji urodzin dla każdego nastolatka!

 

źródł: empik.com

Artykuły podobne