Ulubiony makijaż gwiazd, czyli smoky eye w Sylwestra

Total
0
Shares

Smoky Eye to makijaż, który zachwyca już od kilku sezonów i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Choć większość z nas obawia się tak ciemnego make-upu, pamiętajmy, że sylwestrowa noc to czas na eksperymenty i wygląd inny niż prezentujemy na co dzień.

Choć istnieje wiele wersji makijażu smoky eye, wszystkie zakładają, że powinien to być makijaż ciemny o lekko rozmytych cieniach wokół oka. Ważne jest to, jakie kolory ze sobą łączymy. Mixy, które ładnie wyglądają na powiekach to z pewnością złoty z zielonym, beżowo-złoty z niebieskim, ciemnoszary z perłowym czy brzoskwiniowy z zielonym.

Smoky eye u Jennifer Lopez

1. Przygotuj powiekę. Aby cień nie kruszył się i nie ?spłynął?, nałóż na nią bazę do cieni.

2. Narysuj kreskę eye-linerem. Jeśli wykonujesz typowy makijaż w czarnych, brązowych czy szarych kolorach, wybierz eye-liner w tym kolorze. Pamiętaj, by kreska nad górną linią rzęs była najgrubsza w połowie oka.

3. Narysuj kreskę na dolnej powiece. Do jej wykonania użyj eye-linera w kredce – wówczas narysowanie jej będzie łatwiejsze. Następnie musisz delikatnie rozmazać kreskę palcem. Możesz również dodać trochę cienia dla wzmocnienia efektu.

4. Gdy wybierzesz już kolory, jaśniejszy nałóż na górnej powiece ? od rzęs po brwi.

5. Nałóż ciemniejszy kolor, ale tylko do załamania powieki! Cień nakładaj specjalnym pędzelkiem, mieszając go z jaśniejszym cieniem, nałożonym wcześniej. Pamiętaj, by nałożyć cień również w miejscu przy rzęsach – tak, by pokrył eye-liner.

6. Sprawdź, czy odcień, jaki powstał, jest taki sam na obu powiekach.

7. Nałóż tusz na rzęsy i? gotowe!

Beyonce

Scarlett Johansson

Rihanna

Natalie Portman

Wskazówki:

1. Pamiętaj, by nie malować ciemnym kolorem ust!

2. Możesz bawić się kolorami. Spróbuj użyć fioletowego lub niebieskiego tuszu, który podkreśli Twoje oczy.

3. Zamiast eye-linera możesz użyć cieni.  Zamocz pędzelek eye-linera, osusz, a następnie nałóż na niego ciemne cienie.

Artykuły podobne