Urządzamy łazienkę kamieniem!

Total
0
Shares

Wykończenie domu to duże wyzwanie. Za remontami nikt za bardzo nie przepada, a od czasu do czasu przyda się odświeżenie wyglądu wnętrza. O ile malowanie ścian nie należy do zbyt skomplikowanych zadań, o tyle wykończenie łazienki na pewno jest bardziej problematyczne.

Kamień jest zawsze dobrym pomysłem!

Nie bez powodu używa się kamienia do wykończenia różnych miejsc w domu. Dzieje się tak dlatego, że materiał ten jest bardzo trwały. Kamienne posadzki czy blaty to gwarancja zapewnienia dobrego wyglądu wnętrza na lata. Naturalny kamień najwyższej jakości zdecydowanie sprawdzi się w łazience, mimo że jest to pomieszczenie, które cechuje duża wilgotność. Odpowiednio dobrany i ułożony wygląda bardzo estetycznie, a także ekskluzywnie.

Podczas wybierania elementów wykończenia jakiegokolwiek pomieszczenia w domu kierujemy się gustem, jednak należy pamiętać, że niektóre części powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Tak jest z urządzaniem łazienki. Dlatego warto sięgać po produkty najwyższej jakości. Jeśli chodzi o kamienne posadzki, wybór dobrego kamieniarza jest kluczowy, ponieważ podłoga w łazience rzadko kiedy przyjmuje kształt, który ograniczy docinanie różnych elementów. Ponadto warto pamiętać, że kamień na podłodze w łazience nie musi być śliski. Dobrze wykonane płomieniowanie kamienia zapewni efekt antypoślizgowy.

Granit czy marmur?

Te dwa rodzaje kamienia są najbardziej popularne. Marmur jest kojarzony z ekskluzywnym wykończeniem, zaś granit cechuje niezwykła twardość. Różnica w cenie nie musi być kolosalna, choć powszechnie uważa się, że marmur to raczej droga inwestycja. Jak się okazuje ? niektóre odmiany granitu są jeszcze droższe! Który z tych dwóch okaże się lepszy w wykończeniu łazienki? Marmur, choć wygląda bardzo dobrze, nie jest tak wytrzymały jak granit, ponieważ jest mniej twardy. Co za tym idzie, jego plamoodporność i podatność na inne zniszczenie jest mniejsza.

Efekt ?wow!?

Wyroby kamienne same w sobie wyglądają spektakularnie, aczkolwiek efekt może być jeszcze lepszy. Zależy to od tego czy zastosujemy całe płyty (bloki kamienne) czy płytki. Te drugie wyglądają gorzej, ponieważ widać, gdzie się kończą ich granice. Jednak jeśli chcielibyśmy mieć w łazience np. płytki granitowe, warto poszukać zakładu kamieniarskiego, który specjalizuje się wyrabianiu płytek na specjalnie życzenie klientów.

Artykuły podobne