Własnoręcznie zdobione koperty do kartek świątecznych

Total
0
Shares

Co roku wysyłamy dziesiątki kart świątecznych do rodziny i przyjaciół. Zwykle ograniczona ilość czasu wolnego powoduje, że kupujemy gotowe bożonarodzeniowe karty. Postarajmy się, by w tym roku nadać im również trochę osobistego charakteru. A najlepiej pozwólmy dzieciom zaangażować się w te zajęcie. Dzieci poczują się docenione, a adresaci poczują się wyjątkowo, wiedząc, że włożyliśmy trochę pracy w przygotowanie świątecznych życzeń. Proponuję ozdobić wnętrze kopert w taki sposób, by na twarzy odbiorcy pojawił się szeroki uśmiech po ich otwarciu!

Do ozdobienia kopert potrzebujemy nożyczek, kleju w sztyfcie, ołówka, i koperty. I, oczywiście, papieru świątecznego ? może być on dopasowany do motywów widniejących na karcie świątecznej. Świetnym pomysłem jest również użycie rodzinnego zdjęcia, wydrukowanego na papierze do drukarki (tradycyjnie wywoływane zdjęcia są zbyt sztywne).  Możemy zrobić zdjęcie całej rodzinki w świątecznej stylizacji, użyć zdjęcia najmłodszego jej członka, który z całą pewnością rozczuli każdego adresata lub zdjęcia seniorów rodu ? wszystko zależy od naszej kreatywności!

odrysowywanie kształtu koperty

Otwartą kopertę umieść na kolorowym papierze i obrysuj ołówkiem jej kształt, a następnie wytnij ten fragment papieru. Wycięty szablon włóż do koperty. Być może będziesz musiała odciąć brzegi kolorowego papieru tak, by pasował idealnie do kształtu koperty. Gdy jego kształt będzie się pokrywał z kształtem koperty, przyklej tę część, która przylega do ?klapy? koperty. Zamknij kopertę tak, by zgiąć równo kolorowy papier. Możesz też włożyć kopertę na jakiś czas do grubej książki – tak, by "wyprasowała" zgięcie na papierze.

przygotowywanie koperty

W Polsce otwieramy koperty w różny sposób (z boku, wzdłuż górnego brzegu )dlatego pomóż dziecku zaznaczyć małą strzałką i podpisać "Tu otwierać" miejsce gdzie należy otworzyć kopertę tak by adresat nie popsuł  efektu.

Wystarczy teraz jedynie włożyć kartę, zaadresować kopertę i? biec na pocztę!

Artykuły podobne