Pomysł na edukacyjny prezent komunijny. Wyprawa Pociągiem Piratem.

Total
0
Shares

 Dla nas dorosłych kolej przywodzi na myśl mieszane uczucia. Podróże, a szczególnie te dalekie nie kojarzą nam się z niczym przyjemnym. Co innego dzieci, dla nich przejeżdzający pociąg to często spore wydarzenie. Jak co roku Instytut  Rozwoju i Promocji Kolei organizuje przejazd pociągiem turystycznym na trasie Poznań ? Kołobrzeg ? Poznań.  Skład pociągu będzie wyposażony w wagon restauracyjny, pasażerowie będą mogli skorzystać ze zorganizowanych atrakcji między innymi w formie konkursów, gier i zabaw dla dzieci prowadzonych przez prawdziwego PIRATa!   

 Pociąg Pirat z Poznania do Kołobrzegu  

Co, gdzie, jak i kiedy ?

Pociąg wyrusza z Poznania w sobotę 2 czerwca 2012 o godz. 6.00. Powrót do Poznania o godz.  23.45. Prowadzony jest zabytkową lokomotywą z wolsztyńskiej parowozowni. W drodze do Kołobrzegu na uczestników podróży czekają dodatkowe zabawy i konkursy. Najmłodsi otrzymują różnego rodzaju upominki. Starsi mogą zajrzeć do wagonu restauracyjnego na smaczny i niedrogi posiłek. Pociąg po drodze do Kołobrzegu ma postój w Pile, gdzie strażacy uzupełniają zbiorniki wody w lokomotywie. Drugi dłuższy postój planowany jest w Okonku ? gdzie mieszkańcy przywitają podróżnych niespodzianką. Największa atrakcja czeka na nas na końcu trasy w Kołobrzegu. Pociąg nie zostawia nas na stacji kolejowej, tylko wjeżdża ulicami miasta do portu. Jest to niesamowite wrażenie widzieć zdziwienie mieszkańców i turystów kiedy nagle środkiem ulicy a później nabrzeża portowego zamiast samochodu jedzie lokomotywa wesoło gwiżdżąca i buchające we wszystkie strony gęstymi kłębami pary.  Pociąg zatrzymuje się pod sama latarnia morską w Kołobrzegu ! Za dodatkową opłatą można wprost z pociągu wsiąść na pokład statku pirackiego i popłynąć w podróż po Bałtyku. Pociąg Pirat z Poznania do Kołobrzegu

Za ile ?

Bilet normalny w dwie strony : 99 zł

Bilet ulgowy 37%  dwie strony: 62,37 zł

Bilet rodzinny 2+1 w dwie strony 247,77 zł

Bilet rodzinny 2 + 2 w dwie strony: 297,54 zł

Bilet senior w dwie strony: 79 zł

Układ wagonów:

Do pociągu poza wagonem restauracyjnym podłączony będzie wagon imprezowy z otwartą przestrzenią. Miejsca można rezerwować zarówno w wagonach otwartych jak i tych z przedziałami.

Artykuły podobne