Wybór odpowiednich obrazów do sypialni według feng shui

Total
0
Shares

Feng shui w sypialni

Mówi się, że sercem domu jest kuchnia. Nie sposób się z tym nie zgodzić. To miejsce tętniące życiem, przepełnione dźwiękami i zapachami. Jego przeciwieństwem jest sypialnia ? równie istotne pomieszczenie, ale o zupełnie innej energii. Sypialnia powinna być najbardziej przytulnym miejscem w domu, w którym panują idealne warunki do regeneracji siły, odpoczynku, relaksu i wyciszenia. Dlatego też tak ważne jest korzystanie z zasad feng shui podczas aranżacji sypialni i to nie tylko w zakresie ułożenia łóżka czy usunięcia sprzętów RTV. Z wytycznych feng shui warto skorzystać również podczas wybierania dekoracji ściennych, takich jak obraz na płótnie do sypialni

Obrazy do sypialni 

Obrazy w sypialni to często wybierany element aranżacji wnętrza. Dzięki nim można w szybki sposób stworzyć idealną przestrzeń. Wiele dzieł wpisujących się w zasady chińskiej aranżacji wnętrz znajdziemy na Pixers.pl. Zgodnie z wytycznymi feng shui obrazy do sypialni muszą mieć spokojną energię. Grafiki powinny tworzyć harmonię z otaczającą je przestrzenią oraz zapewnić wewnętrzny spokój, czyli wpływać na nastrój. Patrząc na nie, dusza ma odpocząć. Dlatego do sypialni należy wybierać motywy spokojne, bez wartkiej akcji i dynamiki. 

W sypialni urządzonej zgodnie z zasadami feng shui nie powinno się umieszczać obrazów ze znanymi osobami, które już odeszły. W pomieszczeniu tym nie ma też miejsca na grafiki przedstawiające bitwy wojskowe, tematy morderstw, dzikie zwierzęta, stojącą wodę (np. bagna, stawy), wzburzone morze czy niszczące wodospady. Abstrakcja na obrazach w sypialni nie ma wyraźnej negatywności, ale też nie wiąże się z nią wiele pozytywnych emocji. 

Kluczową zasadą jest parzystość. Nie powinno się wybierać grafik z nieparzystą liczbą przedmiotów. Feng shui opiera harmonię na parze. Szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego obrazu w okolicach łóżka. Ciekawą propozycją będą piwonie, które są symbolem pasji, gorących uczuć i dobrych relacji. Nie wskazane jest umieszczanie obrazu bezpośrednio nad głową śpiącego. Lepiej rozłożyć je po bokach łóżka lub zawiesić naprzeciwko.

Umieszczenie i kolorystyka obrazów w sypialni

Kolejną ważną kwestią jest wybór miejsca do umieszczenia obrazu. Warto uzbroić się w kompas, ponieważ feng shui głosi powiązanie między częścią świata a rodzajem źródła energii. Od strony północy powinny być umieszczane obrazy przedstawiające sceny z wodą, w kolorze niebieskim i czarno-białym. Południe to idealne miejsce na powieszenie obrazów nawiązujących do ciepła (np. z ogniskiem, promieniami słonecznymi), w odcieniach czerwieni. Na wschodniej ścianie należy powiesić obrazy z motywem roślinnym, przedstawiające las, łąki, pola. Zielony i brązowy to kolory, które muszą się znaleźć we wschodniej części pokoju. Zachód zaś przeznaczony jest dla obrazów z prądami powietrznymi lub metalem. Zachodni sektor powinny ozdabiać obrazy w kolorach szarości, żółci i bieli. Środek pokoju to centrum harmonii, które jest odpowiedzialne za zdrowie. Jego kolory to beżowy, ceglany i pomarańczowy. Pamiętać trzeba, że w feng shui nie powinno się zasłaniać obrazami wszystkich ścian. W przeciwnym razie dojdzie do nierównowagi przepływów energii w pomieszczeniu.

Artykuły podobne

Pluszowy mikrob

Znajomy student biologii ma urodziny a ty nie wiesz co mu podarować? hm… Może wielkiego mikroba? Cóż może być bardziej słodszego niż bakteria coli, wirus mononukleozy czy drożdżak piwny? Pluszowy,…
Zobacz więcej ...