Wyjazd na długi weekend ? najmodniejsze miejsca w Europie

Total
0
Shares

 

W związku z ostatnimi zamachami w największych europejskich miastach, wielu Polaków unika popularnych niegdyś miejsc. W takim razie gdzie zaplanować wyjazd na długi weekend? Jakie są obecnie najmodniejsze miejsca w Europie, w których jednocześnie nie ma się czego obawiać? Przygotowaliśmy kilka ?bezpiecznych? propozycji.

Bratysława

Wyjazd na długi weekend ? Bratysława

Słowacka stolica, która wciąż zostaje dość niedoceniana, co ma swoje plusy. Największym z nich są mniejsze tłumy niż w pozostałych stolicach. Miasto cieszy się bogatą historią, dzięki czemu na jego terytorium istnieje ponad dwadzieścia muzeów. Bratysława jest polecana do zwiedzania na 2-3 dni, w ciągu których można obejrzeć wszystkie główne atrakcje i poczuć klimat miejsca. Dzięki temu staje się idealnym pomysłem na weekend.

Budapeszt

Wyjazd na długi weekend ? Budapeszt

Jedno z najbardziej kulturalnych miast w Europie. W przeciwieństwie do Bratysławy jest dość mocno oblegane przez turystów. Coś czym Budapeszt szczególnie wyróżnia się spośród pozostałych stolic, są uzdrowiska z gorącymi źródłami. Miasto jest niesamowicie romantyczne przez dużą ilość starych kamienic, pięknych placów, fontann. Miasto cudownie prezentuje się nocą.

Praga

Wyjazd na długi weekend ? Praga

Miasto nazywane drugim Paryżem. Ta czeska stolica słynie z przepięknego Starego Miasta, Mostu Karola i wielu muzeów o przeróżnych tematykach. Już sam spacer po Pradze jest niesamowicie klimatyczny. Będąc tam koniecznie musimy spróbować lokalnej kuchni, przepłynąć się promem i posłuchać ulicznych grajków. Jednak tutaj również sporym minusem jest dużo zwiedzających, co w zasadzie jest potwierdzeniem świetności tego miejsca. W zaplanowaniu wyjazdu do tego pięknego miasta na pewno pomoże Ci artykuł ?Weekend majowy w Czeskiej Pradze?.

Wiedeń

Wyjazd na długi weekend ? Wiedeń

Chyba najbardziej kulturalne, zabytkowe i turystyczne miejsce w Europie z niesamowicie bogatą historią. Niegdyś było to siedlisko artystów, na podobnym poziomie co Paryż. Miasto ma tak wiele zabytków, że spokojnie można się do niego wybrać nawet na dłuższą wycieczkę i na pewno nie będziemy się w nim nudzić. Ci którzy Wiedeń zwiedzili, bardzo chętnie do niego wracają.

Czarnobyl

Wyjazd na długi weekend ? Czarnobyl

Wybór, który nie wydaje się oczywisty. ?Czarnobyl bezpieczny? Jak to?. Promieniowanie w tym obszarze już nie zagraża zdrowiu, w związku z czym co raz modniejsze stały się wycieczki w ?Strefy zamkniętej?. Biura, które organizują wyprawy w okolice Prypecia określają je jako ekstremalne. Jest to dość nietypowy rodzaj wycieczek. Jeśli zatem lubisz dreszczyk emocji, a wypoczynek w tradycyjnej formie dawno Ci się znudził, ta propozycja powinna Ci się spodobać.

Wiesz już, w którą stronę wyruszyć? W takim razie przyda Ci się także kilka praktycznych wskazówek na temat pakowania. Całe szczęście, że udzielamy ich w artykule ?Jak spakować się na weekendowy wyjazd?? 😉 Wszystko już gotowe? W takim razie udanego zwiedzania!

Zobacz więcej:

10 pomysłów na ekskluzywne przeżycia dla bogaczy

Romantyczny prezent dla niej ? piękny czas we dwoje

Jak spędzić rocznicę ślubu? 10 pomysłów, które wyzwolą romantyczne uczucia

Artykuły podobne

Co przywieźć z Egiptu?

Zastanawiasz się co można przywieźć z Egiptu? Te ciepłe regiony afrykańskie, to wciąż jeden z najbardziej popularnych miejsc wybieranych na wakacje. Przede wszystkim ze względu na najlepsze miejsca do nurkowania.…
Zobacz więcej ...