Wyjazd na długi weekend ? najmodniejsze miejsca w Europie

Total
0
Shares

 

W związku z ostatnimi zamachami w największych europejskich miastach, wielu Polaków unika popularnych niegdyś miejsc. W takim razie gdzie zaplanować wyjazd na długi weekend? Jakie są obecnie najmodniejsze miejsca w Europie, w których jednocześnie nie ma się czego obawiać? Przygotowaliśmy kilka ?bezpiecznych? propozycji.

Bratysława

Wyjazd na długi weekend ? Bratysława

Słowacka stolica, która wciąż zostaje dość niedoceniana, co ma swoje plusy. Największym z nich są mniejsze tłumy niż w pozostałych stolicach. Miasto cieszy się bogatą historią, dzięki czemu na jego terytorium istnieje ponad dwadzieścia muzeów. Bratysława jest polecana do zwiedzania na 2-3 dni, w ciągu których można obejrzeć wszystkie główne atrakcje i poczuć klimat miejsca. Dzięki temu staje się idealnym pomysłem na weekend.

Budapeszt

Wyjazd na długi weekend ? Budapeszt

Jedno z najbardziej kulturalnych miast w Europie. W przeciwieństwie do Bratysławy jest dość mocno oblegane przez turystów. Coś czym Budapeszt szczególnie wyróżnia się spośród pozostałych stolic, są uzdrowiska z gorącymi źródłami. Miasto jest niesamowicie romantyczne przez dużą ilość starych kamienic, pięknych placów, fontann. Miasto cudownie prezentuje się nocą.

Praga

Wyjazd na długi weekend ? Praga

Miasto nazywane drugim Paryżem. Ta czeska stolica słynie z przepięknego Starego Miasta, Mostu Karola i wielu muzeów o przeróżnych tematykach. Już sam spacer po Pradze jest niesamowicie klimatyczny. Będąc tam koniecznie musimy spróbować lokalnej kuchni, przepłynąć się promem i posłuchać ulicznych grajków. Jednak tutaj również sporym minusem jest dużo zwiedzających, co w zasadzie jest potwierdzeniem świetności tego miejsca. W zaplanowaniu wyjazdu do tego pięknego miasta na pewno pomoże Ci artykuł ?Weekend majowy w Czeskiej Pradze?.

Wiedeń

Wyjazd na długi weekend ? Wiedeń

Chyba najbardziej kulturalne, zabytkowe i turystyczne miejsce w Europie z niesamowicie bogatą historią. Niegdyś było to siedlisko artystów, na podobnym poziomie co Paryż. Miasto ma tak wiele zabytków, że spokojnie można się do niego wybrać nawet na dłuższą wycieczkę i na pewno nie będziemy się w nim nudzić. Ci którzy Wiedeń zwiedzili, bardzo chętnie do niego wracają.

Czarnobyl

Wyjazd na długi weekend ? Czarnobyl

Wybór, który nie wydaje się oczywisty. ?Czarnobyl bezpieczny? Jak to?. Promieniowanie w tym obszarze już nie zagraża zdrowiu, w związku z czym co raz modniejsze stały się wycieczki w ?Strefy zamkniętej?. Biura, które organizują wyprawy w okolice Prypecia określają je jako ekstremalne. Jest to dość nietypowy rodzaj wycieczek. Jeśli zatem lubisz dreszczyk emocji, a wypoczynek w tradycyjnej formie dawno Ci się znudził, ta propozycja powinna Ci się spodobać.

Wiesz już, w którą stronę wyruszyć? W takim razie przyda Ci się także kilka praktycznych wskazówek na temat pakowania. Całe szczęście, że udzielamy ich w artykule ?Jak spakować się na weekendowy wyjazd?? 😉 Wszystko już gotowe? W takim razie udanego zwiedzania!

Zobacz więcej:

10 pomysłów na ekskluzywne przeżycia dla bogaczy

Romantyczny prezent dla niej ? piękny czas we dwoje

Jak spędzić rocznicę ślubu? 10 pomysłów, które wyzwolą romantyczne uczucia

Artykuły podobne

Jak zarabiać na pokerze?

Bardzo dobrze wszystkim znana gra karciana dla dużej grupy osób na całym świecie przestała być jedynie czystą rozrywką. Dzięki połączeniu z możliwością zarabiania prawdziwych pieniędzy serwisy oferujące rozmaite rodzaje pokera…
Zobacz więcej ...