Co przywieźć z Irlandii?

Co przywieźć z Irlandii?

Total
0
Shares

Co ty możesz przywieźć z Irlandii? Zapraszam do artykułu po garść inspiracji. Ten kraj to najbliższe memu sercu miejsce do odwiedzenia. Od dawna marzyłam, by tam pojechać, a gdy się udało przywiozłam z tej zielonej wyspy pierścionek zaręczynowy podarowany na klifach Moher.

Top 5 najpopularniejszych regionalnych prezentów z Irlandii

  1. grube wełniane swetry z Aran,
  2. kryształy z Waterfordu,
  3. surowe płótno,
  4. ręcznie tkane tweedy z Donegalu,
  5. celtyckie wzory możesz spotkać wszędzie, ale najpiękniejsze w biżuterii.

Św. Patryk z Irlandii

Na zielonej wyspie można znaleźć dużo dewocjonaliów. Dzień Świętego Patryka, 17 marca, przyciąga wielu turystów. Wszędzie widać wtedy motywy koniczyny, ogromne pluszowe czapki i narodowe barwy Irlandii.

Praktyczne prezenty z Irlandii

Z bardziej praktycznych pamiątek polecam książki w języku angielskim. Irlandzkie legendy bywają ciekawe, szczególnie te opowiadane przez starszych ludzi. Podobnie z muzyką irlandzką. Jest tak charakterystyczna i wesoła, że nogi same zaczynają się ruszać, gdy się jej słucha. Tym bardziej, gdy mamy okazję zobaczyć stępujące dziewczyny w regionalnych strojach. Polecam też obejrzeć występ stepiarza irlandzkiego pochodzenia Michael?a Flatley?a. Na płytach znajdziecie również wiele spokojnych irlandzkich ballad.

Przysmaki z zielonej wyspy

Z przysmaków polecam wędzonego łososia, domowy boczek, sery, przetwory i czekoladki. Nie można zapomnieć o irlandzkiej whisky (Power, Paddy, Jameson lub Bushmills). Jeśli dla kogoś jest to za mocny trunek polecam likiery (Irish Mist lub Baileys Irish Cream – najlepiej smakuje z kawą). Bardzo znane są też piwa z Irlandii. Na pierwsze miejsce wysuwa się Guinness. Ten ciemny trunek najlepiej smakuje w pubie z gęstą pianą. Z innych piw polecam nieco słodsze i gęstsze Beamish lub Murphy’s.

Ubrania z Irlandii

Można też nieźle wyposażyć swoją szafę. Pamiętam sklep Pennys (zdrabnialiśmy ze znajomymi tą nazwę dość nieprzyzwoicie, choć tłumacząc na polski to tak jak nasz “grosik”). Ubrania były tam w bardzo niskiej cenie.

Przede wszystkim Irlandia jest magiczną zieloną wyspą – za każdym rogiem czai się piękny widok. Nawet gdybyście nic nie kupili, wspomnienia zostaną na zawsze!

Jeśli brakuje ci torebki lub portfela na wyjazd zajrzyj koniecznie TUTAJ, jest tau kilka gotowych propozycji.

Jeśli chcesz poczytać o innych prezentach o regionalnym charakterze, poszukaj inspiracji w artykule TUTAJ:

Artykuły podobne