Wypisz, wymaluj! 5 pomysłów na laurkę dla babci i dziadka.

Total
0
Shares

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a dzień później świętujemy z ukochanymi dziadkami. Babcia i dziadek są niewątpliwie jednymi z najważniejszych osób w naszym życiu ? to oni rozpieszczają nas i robią wszystko, abyśmy później wracali wspomnieniami do beztroskiego dzieciństwa. Ile razy to właśnie dziadkowie bronili nas przed rodzicami, kiedy naprawdę narozrabialiśmy? Za te i inne rzeczy dziadkom należą się nasza miłość i uwaga, nie tylko w styczniowe święta. Jaki prezent dla babci i dziadka zdoła wyrazić nasze ciepłe uczucia? Z pewnością taki, w powstanie którego włożymy cząstkę siebie, a więc? laurki!

Laurki

Laurki to kreatywny, a zarazem bardzo osobisty prezent. Pamiętacie, jak w dzieciństwie wręczaliśmy dziadkom kolorowe karteczki z koślawo narysowanymi postaciami? Pomyśleć, że te prymitywne malunki potrafiły rozczulić dziadków do łez. Dlaczego więc w tym roku nie powrócić do tradycji z najmłodszych lat i nie podarować babci i dziadkowi właśnie laurek? Laurkę możemy sporządzić samodzielnie lub zaangażować w jej wykonanie dzieci. Gwarantujemy, że taki upominek od serca potrafi ucieszyć bardziej niż niejedna kosztowność.

Życzenia na  Dzień Babci i Dzień Dziadka

Sednem laurek są nie tylko rysunki, ale również zawarte w nich życzenia. Oczywiście najlepiej, jeśli uda nam się stworzyć unikatowe życzenia prosto z serca. Nieraz zdarza się jednak, że po prostu nie potrafimy ubrać w słowa wszystkich naszych uczuć. Na szczęścia na stronach internetowych znajduje się mnóstwo gotowych, rymowanych życzeń, które możemy wykorzystać.

Wierszyki dla babci i dziadka

Na rynku w ostatnim czasie pojawiło się także wiele firm, które oferują pomoc w edytowaniu tekstów. Korzystając z usług profesjonalistów, podając im szczegóły z życia bliskiej osoby, możemy stworzyć unikatowy wiersz opowiadający np. o tym, jak poznali się nasi dziadkowie. Oczywiście, jeśli nie brakuje nam weny, rymowane życzenia możemy wymyśleć sami. Kiedy mamy już wiersz, pozostaje jeszcze jedna kwestia: jak nasza laurka ma wyglądać. Dla wszystkich poszukujących inspiracji, przedstawiamy 5 pomysłów na laurkę dla babci i dziadka.

1. Pomysł na laurkę – szlachetne drewno

Pierwszym naszym pomysłem na osobisty podarunek jest drewniana laurka. Zaletą takiego upominku będzie jego trwałość ?  drewniana ozdoba będzie mogła być eksponowana przez długi czas na regale kochanych dziadków. Drewniany minimalizm to stylowa alternatywa dla tradycyjnej laurki i piękna dekoracja do domu.

laurki1

fot. pleasenotepaper.com

 

2.Pomysł na laurkę ? trójwymiar na kartonie

Jeśli myślimy o podarunku DIY, tradycyjną laurkę warto zastąpić wypukłymi elementami. Do naszej kartki możemy przytwierdzić niemal wszystko o niewielkim ciężarze ? guziki, wstążki, kamyki, świeczki, czy chociażby kolorowy papier.

laurki2

fot.pinterest.com

3. Pomysł na laurkę ? laurka z bogatym wnętrzem

Tradycyjna laurka po rozłożeniu zawiera życzenia. W przypadku, gdy chcemy zaskoczyć babcię i dziadka, postawmy na zaskakujące wnętrze naszej życzeniowej kartki. Ciekawym pomysłem jest stworzenie laurki, która po otworzeniu zaprezentuje życzenia np. w formie trójwymiarowego obrazka lub życzeń wyglądających jak niewielki transparent.

laurka3

fot.pinterest.com

4. Pomysł na laurkę ?  minisegregator

Kto powiedział, że laurka powinna składać się tylko z jednej kartki? Ten pomysł na laurkę jest przeznaoczny szczególnie dla tych, którzy nie lubią ograniczać swoich życzeń do kilku słów. Na ozdobnych kartkach wypiszmy, za co kochamy naszych dziadków, za co im dziękujemy. Przykładowy napiszmy babci ?za pyszne domowe ciasta?, ?za niedzielne, wspólne herbaty?. Nasze karteczki możemy spiąć jak minisegregator lub włożyć je do ozdobnego pudełka.

laurki3

fot. 365designs.com

5.Pomysł na laurkę ? miłość wyrażona bez słów

Jesteśmy rodzicami, którzy posiadają kilkuletnie dziecko? Jeśli tak, to doskonale wiemy, że dwulatek – mimo szczerych chęci -będzie miał problem z narysowaniem dziadkom chociażby serduszka bądź kwiatka. W takim razie co możemy zrobić, aby zaangażować dziecko w stworzenie laurki? Świetnym pomysłem jest po prostu pomalowanie stópek lub dłoni malucha kolorową farbą, a następnie odciśnięci ich na naszej laurce. Taki barwny ?autograf? jest naprawdę wzruszający w swojej prostocie, a za kilka lat będzie stanowił piękną pamiątkę. Dorośli również mogą zostawić osobisty akcent na własnoręcznie wykonanej laurce ? z kolorowych odcisków palców możemy utworzyć np. baloniki lub bukiet kwiatów. Oryginalną laurką, która przetrwa lata, jest także odciski stópek lub dłoni dziecka uwieczniony w masie solnej.

laurka4

fot.  kobieta.gazeta.pl

Więcej inspiracji znajdziesz tutaj:

Prezent na Dzień Babci, który sprawi, że jej serce rozpłynie się ze szczęścia

Prezent na Dzień Dziadka i Dzień Babci, który odmłodzi ich o 20 lat. Wybieramy wspólny, duży prezent dla dziadków.

3 powody, by świętować Dzień Babci i Dzień Dziadka

5 super prezentów dla Babci i Dziadka

 

 

Artykuły podobne