Wypoczynek podczas jazdy, czyli jak umilić sobie czas w samochodzie?

Total
0
Shares

Coraz częściej zdarza się przemierzać samochodem duże odległości, które kiedyś zajmowały ludziom o wiele więcej czasu. Stało się to możliwe nie tylko ze względu na coraz lepszy stan dróg, który pozwala na rozwijanie dużych szybkości. Istotne są także same auta, które pozwalają na coraz bezpieczniejszy i bardziej komfortowy styl jazdy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nas decyduje się na przemierzanie tysięcy kilometrów na własną rękę. Jednak nie każda taka podróż musi być przyjemna. Warto więc ją zaplanować dopiero wtedy, kiedy będziemy posiadaczami komfortowego auta. Dla przykładu, Honda Cr v diesel niesie za sobą wielkie innowacje, które przekładają się na wygodę na każdej trasie.

Wszystko na swoim miejscu

Schowki, kieszenie, uchwyty

Warto zacząć od wszelkiego rodzaju schowków, które pomagają schować różne przedmioty i narzędzia oraz mądrze zagospodarować wolne miejsce w samochodzie. Mogą znajdować się one w bagażniku, przednim panelu czy centralnej konsoli. Nowością są także specjalnie zaprojektowane schowki na okulary w podsuficie. Niezwykle przydatne okazują się także kieszenie w fotelach, do których można włożyć dokumenty czy inne cenne rzeczy.

Schowek samochodowy, euro-expos.net

Kieszeń samochodowa na tył siedzenia, natiloo.com

Uchwyt na tablet, tablette.motscle.com

Często wykorzystywanym udogodnieniem podczas długiej jazdy są podłokietniki. Dawniej były one zarezerwowane tylko i wyłącznie dla pasażerów z tyłu. Obecnie natomiast jest to także standard dla kierowcy, który może z o wiele większym komfortem manewrować skrzynią biegów w ciągu wielogodzinnej podróży. Nie można zapomnieć także o możliwości elektrycznej regulacji podparcia lędźwiowego fotela kierowcy, który zapobiega bólom kręgosłupa i pozwala na wygodne prowadzenie pojazdu. Jednak wypoczynek podczas jazdy to także jak najmniejszy hałas. Bez wątpienia samochody nowej generacji mają tak wyciszone silniki, iż nieraz trudno stwierdzić, czy działają. Wpływa to na mniejsze zdenerwowanie kierowcy, który na dłuższy czas zachowuje czujność i dobry humor. Warto dodać także, iż im dłuższy samochód, tym mnie odczuwa się braki w drodze, które występują szczególnie w naszym kraju. Także system hamowania wpływa na komfort kierowcy i jego pasażerów. Jeśli jest on zbyt mocny lub zbyt słaby, nie sprzyja wygodzie ludzi. Ostatnim, niezmiernie ważnym punktem jest klimatyzacja, bez której wiele osób nie wyobraża sobie dłuższej każdy samochodem. Przydatna zarówno w lecie jak i w zimie, sprzyja zachowaniu odpowiedniej temperatury we wnętrzu auta, co wpływa znacząco na odczucie zmęczenia bądź jego brak.

Artykuły podobne