Wystrzegaj się tego! 6 najczęstszych modowych wpadek mężczyzn!

Total
0
Shares

Wydaje Ci się, że jesteś modnym i stylowo ubranym mężczyzną? Poniższe zestawienie może to zweryfikować. Być może nieświadomie popełniasz jeden z wymienionych modowych błędów. Przeczytaj i sprawdź to.

Lawinowo rośnie liczba osób, które zwracają baczną uwagę na to, jak się ubierają. Na naszych ulicach robi się coraz bardziej stylowo i kolorowo. Nie brakuje również osób, które w poszukiwaniu własnego stylu popełniają wiele błędów. Oto 6 najpopularniejszych męskich wpadek…

Miejsce 1: Zakładanie krawatu do sportowej koszuli lub koszuli z krótkim rękawem

Koszule z krótkim rękawem lub te sportowe (co powinna nam już zasugerować sama nazwa) sprawdzają się jedynie w zestawieniach sportowych i nieformalnych. Można je łączyć z chinosami czy jeansami, ale nie z krawatem i garniturem. Takie połączenie może narazić nas na śmieszność. Doskonała stylizacja:

Miejsce 2: Złe długości

Wielu Panów niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają na sobie za długie lub za krótkie spodnie. Sprawa jest szczególnie problematyczna w sytuacjach oficjalnych, gdy nienaganny wygląd ma znaczenie. Jakie zatem powinny być odpowiednie długości?

  • Optymalna długość nogawki ? do obcasa.
  • Doskonale dobrany garnitur wyszczupla i prostuje sylwetkę, dlatego też nie można pozwolić na to, by odkładały się na nim fałdy i ?harmonijki?.
  • Rękawy marynarki powinny mieć długość ?do nadgarstka?, a przy wyprostowanych rękach powinien spod niego wystawać ok. 1 cm mankietu koszuli.

Doskonałe stylizacje:

Miejsce 3: Krawat!

Najczęściej popełnianym błędem związanym z krawatem jest zły jego dobór ? np. w stosunku do koloru koszuli. Okazuje się również, że wielu panów wybiera krawaty tupu slim nawet do marynarek o szerokich klapach, co jest błędem i nie wygląda zbyt elegancko.Kwestią problematyczną jest również długość ? zawiązany krawat musi sięgać do paska i delikatnie pokrywać klamrę. Nie może być ani krótszy, ani dłuższy.Zainspiruj się:

Miejsce 4: Niewłaściwy dobór butów!

Wielu panów zakłada sportowe buty do garnituru. O ile w sytuacjach nieformalnych może to zostać  potraktowane jako przejaw ekstrawagancji, to w sytuacjach formalnych powinno się zachować obowiązujące normy i do garnituru ubierać buty o takim przeznaczeniu. Kwestią, która powinna być także poruszona są skarpetki. Niestety niewiele osób wie, że skarpeta przy formalnym stroju powinna mieć długość do połowy łydki. Wpadki w tym zakresie zdarzają się nawet osobom publicznym. Istotny jest również ich kolor. Powinny być ciemne – dopasowane do koloru garnituru – dlatego też białe skarpetki są zwyczajnie niedopuszczalne.
Możesz się zainspirować:

Miejsce 5: Nieumiejętny dobór wzorów!

Każdy z nas z pewnością chociaż raz padł ofiarą wzorów i nieumiejętnie zestawił ze sobą koszulę w kratę ze spodniami w paski. Wzory na tkaninach są dosyć problematyczną sprawą i najlepszym rozwiązaniem jest zakładanie jednokolorowych spodni do wzorzystej koszuli.Doskonałe połączenia:

Miejsce 6: Legendarne sandały!

Sandały to cudowny wynalazek. Zapewniają stopom komfort i wygodę w czasie letnich upałów. Jednak sandały trzeba umiejętnie nosić i nie zestawiać ich ze strojem formalnym i nie zakładać do nich skarpet. Sandały są doskonałym wyborem np. na wakacje, na spotkania z przyjaciółmi itd. Do pracy jednak nie pasują ? dużo lepszym wyborem będą półbuty.Inspiracje:


Modą można, a nawet trzeba się bawić. Należy jednak robić to umiejętnie, by nie narazić się na śmieszność i posądzenie o brak wyczucia stylu. Nie należy również powielać najczęściej popełnianych błędów, tym bardziej, że już wiele osób jest na nie wyczulonych.
Zdjęcia udostępnione dzięki www.bonprix.pl

Artykuły podobne

Prezent na imieniny dla mężczyzny? Wybieramy oryginalny pomysł na imieninowy prezent dla faceta i serwujemy zwariowane czekoladowe inspiracje!

Czekoladowe LOVE: inspiracje na prezent na imieniny dla mężczyzny Jaki prezent wybrać dla bliskiego mężczyzny? Wybierz prezent na imieniny dla mężczyzny, który obudzi w nim małego chłopca! Odrzuć w kąt…
Zobacz więcej ...