Wystrzegaj się tego! 6 najczęstszych modowych wpadek mężczyzn!

Total
0
Shares

Wydaje Ci się, że jesteś modnym i stylowo ubranym mężczyzną? Poniższe zestawienie może to zweryfikować. Być może nieświadomie popełniasz jeden z wymienionych modowych błędów. Przeczytaj i sprawdź to.

Lawinowo rośnie liczba osób, które zwracają baczną uwagę na to, jak się ubierają. Na naszych ulicach robi się coraz bardziej stylowo i kolorowo. Nie brakuje również osób, które w poszukiwaniu własnego stylu popełniają wiele błędów. Oto 6 najpopularniejszych męskich wpadek…

Miejsce 1: Zakładanie krawatu do sportowej koszuli lub koszuli z krótkim rękawem

Koszule z krótkim rękawem lub te sportowe (co powinna nam już zasugerować sama nazwa) sprawdzają się jedynie w zestawieniach sportowych i nieformalnych. Można je łączyć z chinosami czy jeansami, ale nie z krawatem i garniturem. Takie połączenie może narazić nas na śmieszność. Doskonała stylizacja:

Miejsce 2: Złe długości

Wielu Panów niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają na sobie za długie lub za krótkie spodnie. Sprawa jest szczególnie problematyczna w sytuacjach oficjalnych, gdy nienaganny wygląd ma znaczenie. Jakie zatem powinny być odpowiednie długości?

  • Optymalna długość nogawki ? do obcasa.
  • Doskonale dobrany garnitur wyszczupla i prostuje sylwetkę, dlatego też nie można pozwolić na to, by odkładały się na nim fałdy i ?harmonijki?.
  • Rękawy marynarki powinny mieć długość ?do nadgarstka?, a przy wyprostowanych rękach powinien spod niego wystawać ok. 1 cm mankietu koszuli.

Doskonałe stylizacje:

Miejsce 3: Krawat!

Najczęściej popełnianym błędem związanym z krawatem jest zły jego dobór ? np. w stosunku do koloru koszuli. Okazuje się również, że wielu panów wybiera krawaty tupu slim nawet do marynarek o szerokich klapach, co jest błędem i nie wygląda zbyt elegancko.Kwestią problematyczną jest również długość ? zawiązany krawat musi sięgać do paska i delikatnie pokrywać klamrę. Nie może być ani krótszy, ani dłuższy.Zainspiruj się:

Miejsce 4: Niewłaściwy dobór butów!

Wielu panów zakłada sportowe buty do garnituru. O ile w sytuacjach nieformalnych może to zostać  potraktowane jako przejaw ekstrawagancji, to w sytuacjach formalnych powinno się zachować obowiązujące normy i do garnituru ubierać buty o takim przeznaczeniu. Kwestią, która powinna być także poruszona są skarpetki. Niestety niewiele osób wie, że skarpeta przy formalnym stroju powinna mieć długość do połowy łydki. Wpadki w tym zakresie zdarzają się nawet osobom publicznym. Istotny jest również ich kolor. Powinny być ciemne – dopasowane do koloru garnituru – dlatego też białe skarpetki są zwyczajnie niedopuszczalne.
Możesz się zainspirować:

Miejsce 5: Nieumiejętny dobór wzorów!

Każdy z nas z pewnością chociaż raz padł ofiarą wzorów i nieumiejętnie zestawił ze sobą koszulę w kratę ze spodniami w paski. Wzory na tkaninach są dosyć problematyczną sprawą i najlepszym rozwiązaniem jest zakładanie jednokolorowych spodni do wzorzystej koszuli.Doskonałe połączenia:

Miejsce 6: Legendarne sandały!

Sandały to cudowny wynalazek. Zapewniają stopom komfort i wygodę w czasie letnich upałów. Jednak sandały trzeba umiejętnie nosić i nie zestawiać ich ze strojem formalnym i nie zakładać do nich skarpet. Sandały są doskonałym wyborem np. na wakacje, na spotkania z przyjaciółmi itd. Do pracy jednak nie pasują ? dużo lepszym wyborem będą półbuty.Inspiracje:


Modą można, a nawet trzeba się bawić. Należy jednak robić to umiejętnie, by nie narazić się na śmieszność i posądzenie o brak wyczucia stylu. Nie należy również powielać najczęściej popełnianych błędów, tym bardziej, że już wiele osób jest na nie wyczulonych.
Zdjęcia udostępnione dzięki www.bonprix.pl

Artykuły podobne