Kapielowe ogumienie

Total
0
Shares

Wiem, że o sandałach już było, ale wprost nie mogę się oprzeć, żeby o tym nie napisać. Do poniższej treści zainspirowało mnie pewne niedawne zdarzenie. Otóż pojawiłem się pewnego dnia w pewnej uroczej zachodniej miejscowości celem wsadzenia głowy w biurokratyczną paszczę smoka. Musiałem udać się do wydziału komunikacji. Jako, że miejscowość owa stoi ludnością napływową z postronnych i mniej licznych skupisk ludzkich powinienem się spodziewać, że napotkam koloryt lokalny. Nie spodziewałem się. A spotkałem. Tenże folklor wyszedł mi naprzeciw i stuknął mnie w czoło widokiem Pana noszącego białe, niemalże podkolanowe skarpety wciśnięte w klapki kąpielowe. Całości dopełniała odpowiednia biżuteria i połyskliwy materiał spodenek. Pomyślałem – "Ale swojsko" – i uśmiechnąwszy się od ucha do ucha postanowiłem, że napiszę kiedyś o jakże pomijanym elemencie garderoby męskiej, jakim są klapki. Także kąpielowe.

Crocs’y są dziś najbardziej chyba popularne. Od jakiegoś już czasu lansem jest je nosić, a każdy niemal producent wprost zabija się produkując ich odpowiedniki. Czym się charakteryzują te prawdziwe? Zrobiono je z materiału "croslite". Jest to: "wyjątkowa żywica komórkowo-zamknięta, która jest odporna  na bakterie, nie pochłania zapachu, jest lekka, wygodna i ergonomiczna. Są zaprojektowane ortopedycznie, zdrowe dla stóp i dla kręgosłupa, trwałe i bardzo łatwe do czyszczenia". Jeśli to prawda, to powinny być warte swojej ceny.

Ile: 139zł

Kto nie marzył nigdy o klapkach Kubota, ten rura. To wciąż żywa legenda. To prawdziwy "musthave" mieszkańca akademików. Lekkie, tanie, do czasu uzyskania pierwszych oznak zużycia – niezniszczalne. Nie tylko służą do przemieszczania się. Dzięki nim można łatwo zabić komara, wymierzyć soczysty klaps, czy zapewnić sobie niezłą izolację od podłoża. Dostępne na niemal każdej targowicy.

Ile: cena w zależności od zdolności negocjacyjnych kupującego

Na koniec najprostsze z całej trójcy, klapki na basen Spalding Black. Konstrukcja anatomiczna, materiał o antybakteryjnym działaniu. Do klapek poręczna torebka z zamkiem błyskawicznym.

Ile: 69zł

 

Artykuły podobne