Zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi pielęgnacyjne, które pomogą przetrwać zimę w dobrym stylu

Total
0
Shares

Zimą nasze włosy i skóra tracą blask, stają się matowe i wyglądają niezdrowo. Aby temu zaradzić należy stosować zabiegi pielęgnacyjne, które mimo niskiej temperatury utrzymają nasze ciało w stanie z okresu wakacji. Nie wierzysz? Przekonaj się sama 😉

Zabiegi pielęgnacyjne: masaż wellness

 

masaż wellness

Masaż całego ciała, który aż na godzinę pomoże odpłynąć do krainy relaksu. Polega na zharmonizowaniu ciała i ducha. Dzięki temu wypoczęte będzie nie tylko Twoje ciało, ale i umysł. Jest to szczególnie ważne, kiedy pogoda nie rozpieszcza, a chandra co raz głośniej puka do naszych drzwi. Pamiętaj, że skóra promienieje tylko wtedy, kiedy promienieje osoba, która w niej chodzi. Więcej na temat tej formy upiększającego relaksu znajdziesz w naszym artykule ?SPA & Wellness ? bo każdemu należy się chwila odpoczynku i relaksu!?.

Zabiegi pielęgnacyjne: olejowanie włosów

 

olejowanie włosów

Bardzo popularnym, domowym zabiegiem na włosy jest olejowanie. Polega na na wsmarowywaniu we włosy naturalnych olejów. Najczęściej używane są do tego celu olej kokosowy, rycynowy i oliwa z oliwek. Dzięki takiej kuracji Twoje włosy będą znacznie bardziej nawilżone, połyskujące i znacznie mniej skłonne do wypadania. Oczywiście nie wystarczy jednorazowe nałożenie tej naturalnej maski, należy powtarzać to dwa razy w tygodniu przez co najmniej kilka tygodni, ale efekty będą naprawdę satysfakcjonujące. Ponad to isteniej jeszcze kilka innych sposobówm, które opisaliśmy w artykule ?Jak dbać o włosy zimą .

Zabiegi pielęgnacyjne: body SPA

 

body SPA

Najbardziej gruntowne pobudzenie całego ciała ? peeling, dowolna maska, a na koniec masaż. Taki pakiet to tak naprawdę uczta dla wszystkich zmysłów. Wszystko za sprawą aromatów i całej atmosfery w jakiej przebiega. Kilka takich zabiegów sprawi, że Twoje ciało zdecydowanie nie będzie wyglądało na zimowe.

Zabiegi pielęgnacyjne: peeling z kawy

peeling z kawy

 

Pijesz rano kawę parzoną? Świetnie się składa! Od dziś nie wylewaj z niej fusów! Przełóż je do miseczki i zanieś do łazienki, by zrobić z nich dodatkową korzyść. Po co kupować peelingi przeładowane chemią, kiedy możemy poczęstować swoją skórę naturalnymi składnikami? Peeling z kawy redukuje cellulit i wspaniale wygładza. Zrób sobie profesjonalne, domowe SPA.

Zabiegi pielęgnacyjne: odrobina słońca

 

slonce zima

Nie wszyscy pochwalają chodzenie na solarium. Mówi się o tym, że przez silne UV prowadzi do raka skóry, ponad to przesuszone ciało szybciej się starzeje. Jednak jeśli odpowiednio zadbamy o siebie zarówno przed i po opalaniu, to od czasu do czasu możemy spokojnie poleżeć w ty sztucznym słońcu. Dzięki temu nasza skóra nie będzie straszyła bladością, a kiedy przyjdzie lato wraz z prawdziwym słońcem, szybciej opalimy się naturalnymi promieniami.

Zobacz, jak jeszcze możesz dbać o swoje ciało:

Jesienna chandra ? 5 sposobów, które pomogą jej uniknąć

Prezenty, które zachwycą każdą kobietę

Dlaczego weekend w SPA to dobry pomysł na prezent?

Artykuły podobne