Złote zasady kupowania na wyprzedażach

Total
0
Shares

Wielkimi krokami zbliża się czas letnich wyprzedaży. Wielu z nas nie kupuje ciuchów na co dzień, czekając na te parę dni największych przecen, kiedy to bardzo często za niewielkie pieniądze można znaleźć prawdziwe perełki. Zdarza się jednak też tak, że oślepieni banerami głoszącymi ogromne obniżki cen kupujemy coś, co tak naprawdę nie jest nam w ogóle potrzebne. Jak zatem nie dać się omamić i mądrze kupować podczas sezonowych wyprzedaży?

1. Dobry rozmiar

Źródło: http://sidoxia.files.wordpress.com

Jeżeli ciuch, który sobie upatrzyłaś nie jest dostępny w twoim rozmiarze, nie kupuj większego, czy mniejszego rozmiaru z zamiarem odwiedzenia krawcowej, czy dietetyka w najbliższej przyszłości. Rozważ raczej poszukanie innej rzeczy, niż planowanie dodatkowych wydatków związanych z krawcowymi przeróbkami i dietą. Weź pod uwagę również to, że prawdopodobnie nie będziesz miała czasu i energii ani na jedno, ani na drugie. Zatem – idealny rozmiar przede wszystkim.

2. Ogromne sumy

Źródło: http://kochamyzakupy.pl

Nie daj się zwieść plakatom krzyczącym o wielkich obniżkach. To prawda, 50%, czy 70% zniżki brzmi świetnie, ale zastanów się, czy na przykład markowy płaszcz, który oryginalnie kosztował parę tysięcy, a teraz jest przeceniony do "zaledwie" jednego tysiąca jest naprawdę tym, czego szukasz. Czy normalnie wydałabyś ten jeden tysiąc na płaszcz? Jeżeli odpowiedź brzmi "nie", to strzeż się uważnie, aby zakupy, na których miałaś zaoszczędzić, nie zmieniły się w największy wydatek roku.

3. Odpowiedni kolor

Źródło: http://bi.gazeta.pl

Zawsze zwracaj uwagę na to, żeby kolor kupowanych przez ciebie rzeczy nie był kolorem, który totalnie nie będzie pasował do ciebie, albo reszty zawartości twojej szafy. Jednym z głównych celów wyprzedaży jest pozbycie się produktów, które do tej pory nie cieszyły się zbyt dużym powodzeniem, dlatego też możesz się spodziewać wysypu przeróżnych, najdziwniejszych kolorów ubrań. Zachowaj zdrowy rozsądek i nie rzucaj się na jaskrawożółte, albo pomarańczowe rzeczy, których później nigdy nie założysz.

4. Dyscyplina

Źródło: http://2.bp.blogspot.com

Skoncentruj się na tym, czego naprawdę potrzebujesz. Jeżeli wybrałaś się na zakupy po okulary przeciwsłoneczne i szorty, to nawet nie zapuszczaj się w regały z płaszczami i bielizną. Samodyscyplina to klucz do tego, by nie wpędzić się w zgubne debety.

Artykuły podobne