10 prezentów dla żony na Dzień Kobiet

Total
0
Shares

Historia tego dnia nie jest znana wszystkim, zwłaszcza współcześnie. Święto wywodzi się ze Stanów, pierwszy raz było obchodzone w 1910 roku. Dzień ten miał służyć  krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla kobiet, które były mocno ograniczone przez prawo. Z czasem kolejne państwa zaczęły także obchodzić ten dzień. 

W komunistycznej Polsce dzień ten był obchodzony obowiązkowo we wszystkich zakładach pracy.  Panujący w tych czasach W. Gomułka powtarzał, że "nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli." Wszystkie Panie w ten dzień otrzymywały goździki (nieco później także tulipany)  oraz wręczano w prezencie dobra takie jakie rajstopy, mydło czy kawę, które były trudno dostępne.

Być kobietą, źródło: mensite.pl

Dzisiaj Dzień Kobiet obchodzi się nie ze względu na czczenie zdobycia równouprawnień czy względów historycznych.  Główną rolę w dniu 08 marca gra szacunek i uznanie dla kobiet, odbywają się liczne happeningi, spotkania kobiet, a i mężczyźni mają okazję tego dnia się wykazać, rozpieszczając swoje damy prezentami.

 Poniżej 10 pomysłów na ciekawy, współczesny prezent z okazji tego dnia:

1.  Wycieczka weekendowa… Serwisy grupowych zakupów oferują wiele atrakcyjnych wycieczek w niskich cenach.  Może Praga? Kołobrzeg? Zakopane? SPA?
 Decyzja należy do Ciebie, jednak pamiętaj by uwzględnić preferencje swojej Damy przy wyborze miejsca.

2. Zmysłowa bielizna… bo kobieta lubi dobrze wyglądać, nawet nocą, gdy przychodzi czas na sen! Jedną z ulubionych marek Pań jest Chiliorse

3. A dlaczego by nie wyjście do teatru bądź kina? W dzisiejszym zabieganym świecie, coraz mniej czasu na takie przyjemności… więc może to dobry czas, na złapanie życia kulturalnego?

Sala w teatrze, źródło: galerie.platine.pl
4. Dzięki fotoramce cyfrowej można cieszyć się widokiem wielu zdjęć, które mogą mieć sentymentalne znaczenie dla kobiet! Wszystko zależy od pojemności pamięci takiej ramki. Zatem – załaduj najmilsze wspomnienia i wręcz je swojej Kobiecie!

Fotoramka cyfrowa, źródło: swiatobrazu.pl

5. Każdej Kobiecie należy się relaks i odpoczynek więc dlaczego by nie zafundować jej karnet na masaże? 

Masaż klasyczny, źródło: yp.pl

6. Każda Kobieta uwielbia buty… może więc kolejne szpilki? 

 Szpilki, źródło: abcslubu.pl

7. Biżuteria z kryształami Swarovskiego bo Kobiety lubią byc ubrane w dodatki…

Biżuteria Swarovski, źródło: blog.urokliwe.pl

8. Torebka – bez niej Kobiety nie ruszają się z domu więc… pomysł idealny! Najlepiej wybrać torebkę prostą, elegancką pasującą na każdą okazję.

Torebka damska, źródło: lemano.pl

9. A gdyby połączyć przyjemne z urokliwym? Zegarek w kształcie bransoletki – to jest właśnie to!

Zegarek bransoletka, źródło: vabbi.pl

10. Myszka komputerowa, niemalże nieodłączny element użytku codziennej. Spraw jej prawdziwie kobiecą mysz komputerową!

Myszka komputerowa, źródło: mobileman.pl

Artykuły podobne