10 pomysłów na prezent dla amatora psychologii [poradnik]

Total
0
Shares

Poszukujesz idealnego prezentu dla studenta psychologii? Podpowiadamy Ci kilka użytecznych, edukacyjnych niekiedy śmiesznych pomysłów na prezent, które z pewnością spodobają się przyszłemu psychologowi.

1. Prenumerata psychologicznego magazynu

?Psychology Today? to angielskojęzyczny bardzo popularny magazyn, który dotyczy szeroko pojętej psychologii. Również studenci w Polsce lubią sięgać po ten magazyn, ponieważ poruszana tematyka zmusza do myślenia oraz przedstawia wiele zagadnień w innym świetle. Prenumerata jest dostępna w Internecie do kupienia na między innymi na pricegrabber.com.

Źródło: cambriancollege.libguides.com

2. Psychologiczna książka

Podarowanie studentowi psychologii książki o tematyce psychologicznej to zawsze dobra idea. Możesz zapytać o zainteresowanie obdarowanego, być może lubuje się w kryminałach lub biografiach? Student psychologii może także potrzebować książek, które po prostu przydadzą mu się w kolejnym semestrze do nauki.

Źródło: charaktery.eu

3. Psychologiczny plakat

A co sądzisz o podarowaniu wielkiego plakatu do powieszenia na ścianie, na którym będą wypisane najważniejsze zagadnienia z dziedziny psychologii? Taki prezent może być idealną ściągawką w przypadku zapomnienia przez studenta pewnych kwestii. Jak wiadomo to, co widzimy na ścianie, utrwala nam się najbardziej.

Źródło: motocms.com

4. Teoria funkcjonowania mózgu

Ta bardzo ważna dziedzina psychologii zwana także frenologią może być znacznie łatwiej utrwalana przy pomocy porcelanowej statuetki. Frenologia to popularna niegdyś, błędna teoria, wg której na podstawie ukształtowania czaszki człowieka można sądzić o jego zdolnościach umysłowych i właściwościach psychicznych.

Źródło: johnlewis.com

5. Psychologiczne fiszki

To zestaw kilkuset karteczek, na których wypisane są najważniejsze zagadnienia z teorii psychologii. Takie fiszki znacznie ułatwiają proces uczenia się i zapamiętywania. Można także wykorzystać je do nauki w formie zabawy.

Źródło: barnesandnoble.com

6. Plakat Zygmunta Freud?a

Freud to legenda psychologii. Uustriacki lekarz neurolog i psychiatra, twórca psychoanalizy. Mimo że Freud nie był filozofem w ścisłym tego słowa znaczeniu, jego koncepcje funkcjonowania umysłu ludzkiego, odrzucające racjonalność ludzkich wyborów i zachowań na rzecz czynników irracjonalnych i emocjonalnych, wywarły ogromny wpływ na filozofów, uczonych i artystów. Ma też ogromny, wciąż żywy wpływ na nauki o kulturze, religioznawstwo i inne nauki społeczne. Każdy psycholog będzie zadowolony z prezentu przedstawiającego plakat tego uczonego.

Źródło: allposters.pl

7. Terapeutyczna kulka doktora Freud?a

Ta kulka rozwiąże Twoje wszystkie pytania i odpowie na Twoje wszystkie pytania. Idealny prezent dla studenta psychologii. Lekki, zabawny i z przymrużeniem oka!

Źródło: ruwhim.com

8. Specjalistyczne oprogramowanie

Przyszłemu psychologowi możesz podarować specjalistyczne oprogramowanie do komputera. Dzięki niemu student będzie miał dostęp do psychologicznych teorii, testów, statystyk i analiz.

Źródło: amazon.com

9. Kapcie doktora Freud?a

Prezent nieco żartobliwy, ale za to niezwykle uroczy. Który student psychologii nie cieszyłby się z kapci w kształcie słynnego uczonego? Taki prezent poprawi humor studentowi nawet przed najtrudniejszą sesją. No i w nogi będzie mu ciepło!

Źródło: mentalfloss.com

10. Nowy laptop

Jeśli chcesz obdarować studenta psychologii naprawdę konkretnym prezentem, podaruj mu nowy laptop. Taki prezent z pewnością przyda się przyszłemu naukowcowi. Dobrym pomysłem na zakup laptopa jest początek studiów. Wówczas możemy zmotywować studenta do efektywnych kilku lat nauki.

Źródło: allegro.pl

Nasze podarunki mówią o nas wiele. Dlatego wybierając prezent warto się dobrze zastanowić, aby był on rzeczywiście miłym i przyjemnym zaskoczeniem.

Artykuły podobne