12 najlepszych pomysłów na podróż poślubną

Total
0
Shares

Ślub jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych dni we wspólnym życiu każdej pary. Po złożeniu sobie wzajemnie przyrzeczeń małżeńskich, kiedy już można zapomnieć o stresie przedślubnych przygotowań, młodzi mają w końcu czas na to, żeby nacieszyć się swoim towarzystwem i spędzić parę dni tylko i wyłącznie ze sobą. Oto 12 pomysłów na to, gdzie udać się w podróż poślubną.

1. Santorini

Źródło: www.4.bp.blogspot.com

Kiedy już raz ujrzy się zachód słońca na Santorini, to oczywiste staje się, dlaczego tak wiele świeżo upieczonych małżeństw wybiera własnie to miejsce na swoją podróż poślubną. Ta grecka wyspa otacza zatopiony wulkan, który według niektórych mógł zawierać w sobie kiedyś zagubioną Atlantydę. Wyspa ta jest również usiana bielonymi domkami o niebieskich dachach. Dodatkowo lokalne restauracje i ośrodki wiedzą jak rozpieszczać zakochanych nowożeńców, więc na pewno znajdziecie się w dobrych rękach.

2. Paryż

Źródło: www.beautifulplacestovisit.com

Paryż jest oczywistym wyborem. Każdy, kto miał szansę ujrzeć światła wieży Eiffela nocą, sączyć wino w jednej z paryskich klimatycznych kafejek przy pełni księżyca, albo przechadzać się wąskimi uliczkami Paryża może zaświadczyć o wrodzonej romantyczności tego miejsca. Jeżeli szukacie fantastycznych doświadczeń kulinarnych i oczekujecie wysokiego standardu obsługi w hotelach, Paryż jest, jak to mawiają Francuzi: "la cr?me de la cr?me".

3. Aix-en-Provence

Źródłó: www.aixsolite.files.wordpress.com

Szukacie romantycznej atmosfery Paryża, ale nie chcecie decydować sie na oklepane już opcje? Aix-en-Provence służy pomocą. Położone około 30 km od Francuskiej Riwiery, miasteczko to oferuje różnorodność romantycznych kafejek serwujących przepyszne lokalne wina, a także antyczne termy, w których młoda para znajdzie chwilę spokoju i relaksu bez względu na warunki pogodowe. Aix-en-Province oferuje widok na przepiękną Górę Sw. Wiktorii, która wielokrotnie inspirowała znanego malarza Cezanne. Nowożeńcy z pewnością również znajdą swoją inspirację w tym mieście. 

4. Sycylia

Źródło: www.genius-loci.it

Na tej włoskiej wyspie można znaleźć zarówno zrelaksowaną atmosferę, jak i kosmopolityczą żywotność. Jednego dnia możecie wylegiwać się na plaży, drugiego zwiedzać zabytki, a trzeciego wyruszyć na podbój sycylijskich wiosek. No i jedzenie…ach to włoskie jedzenie! Świeże lokalne produkty zestawione z odpowiednio dobranym winem powalą was na kolana – niekoniecznie od ilości pochłoniętego jedzenia.

5. Kreta

Źródło: www.1.bp.blogspot.com

Nietrudno przyzwyczaić się do beztroskiej atmosfery tej greckiej wyspy i rozkoszować się ciepłym słońcem oraz orzeźwiającą kąpielą w Morzu Śródziemnym. Rozmiar i zróżnicowany krajobraz tej wyspy dają wiele możliwości spędzenia wolnego czasu dla każdego. Zaczynając od wycieczek w góry, przez spacery po uliczkach Krety na włóczeniu się po plaży kończąc – Kreta ma coś do zaoferowania dla każdego. W chwilach, kiedy akurat nie będziecie trzymali się za ręce, chwyćcie za widelce i zanurzcie się w greckich kulinarnych smakołykach – oliwkach, słodkich serach i świeżych owocach morza.

6. Antibes

Źródło:www.cfliteracy.org

Być może Nicea jest jednym z najpopularniejszych miejsc na Francuskiej Riwierze, ale skromny Antibes oferuje nowożeńcom dużo ciekawsze doświadczenie: szykowne, acz idealnie odosobnione poślubne wakacje. Świerkowe lasy, szafirowe fale morza i czarujące stare miasto charakteryzują krajobraz miasteczka, co czyni romantyczne wieczorne spacery jeszcze bardziej urokliwymi.

7. Korfu

Źródło: www.multihull-yachting.com

Co jest bardziej romantyczne niż Szekspir? Legenda głosi, że Korfu zainspirowało dramatyczne tło sztuki szekspirowskiej "Burza". Przede wszystkim jest tam plaża Glyfada z pięknymi formami skalnymi i białym piaskiem. Ponadto na Korfu znajduje się ogromna kamienna forteca wyglądająca na morze.

8. Nicea

Źrodło: www.onedreamtravel.com

Jeżeli chcecie zaszaleć na Francuskiej Riwierze (a dlaczego nie mielibyście tego zrobić?) to Nicea będzie idealnym celem podróży. Przez lata Nicea przyciągała bogatych i sławnych na swoje pierwszorzędne (mimo że kamieniste) plaże, ekstraluksusowe hotele, kasyna i sklepy z designerskimi ciuchami. Poza tymi wszystkimi luksusami, Nicea zazwyczaj wita swoich gości słońcem i umiarkowaną temperaturą.

9. Toskania

Źródło: www.miriadna.com

Złociste słońce otula krajobraz Toskanii ze wszystkimi jej winnicami, grodami oliwnymi i luksusowymi willami. Pary celebrują piękno tego włoskiego regionu kosztując lokalnych przysmaków i pijąc wino. Jeżeli do szczęścia nie jest wam potrzebna plaża, Toskania jest jednym z najlepszych miejsc, żeby odpocząć po ślubnym zawieruszu.

10. Centralna Dalmacja

Źródło: www.bukaratours.com

Checie wybrać się na oszczędną euro-podróż poślubną? Idealnym miejscem do zrealizowania tego celu będzie Centralna Dalmacja. Ta przepiękna część Chorwacji otacza Morze Adriatyckie i oferuje odwiedzającym zarówno luksusowe nowe kurorty, jaki i stare rzymskie gmachy. Dzięki temu nowożeńcy mogą odpocząć w atmosferze balansu między nowym i starym.

11. Dubrownik

Źródło: www.english.op.org

Morze Adriatyckie staje się nowym Morzem Śródziemnym, a Dubrownik jego nieoficjalną stolicą. Poeta Lord Byron nazwał to miasto "perłą Adriatyku". Świecące murmurem uliczki Dubrownika i barokowe kamienice bardzo dobrze uzasadniają taki a nie inny tytuł wybrany przez poetę.

12. Monako

Źródło: www.nomoretax.eu

To małe, aczkolwiek bardzo urokliwe miejsce na ziemii może okazać się perfekcyjnym wyborem dla nowożeńców. Tutaj znajdziecie perlistą, ultra-ekskluzywną plażę Larvotto, francuskie restauracji i ociekające luksusem hotele. W Monako jest też ogrom rzeczy do zobaczenia i robienia – od ogrodów, po kasyna i ośrodki SPA.

Artykuły podobne