Kilka prezentów dla harcerza

Total
0
Shares

Harcerz powinien być samowystarczalny. Nie ma jednak nic złego w tym, żeby mu trochę dopomóc. Istnieje kilka gadżetów, które z pewnością pomogą każdemu harcerzowi odnaleźć się w trudnych sytuacjach.

 

Nie zawsze widać mech na drzewach

Kluczowym elementem samotnych wypraw jest orientacja w terenie. Bez niej bardzo łatwo zabłądzić. A nikt przecież nie chciałby spędzić całej nocy po omacku tułając się przez las. Dlatego idealnym gadżetem dla harcerza będzie z pewnością kompas, który pomoże mu odnaleźć drogę, kiedy nawet mapa i GPS zawiodą.

Kilka_prezentow_dla_harcerza_kompas

 

fot. militaria.pl

W mniej ekstremalnych sytuacjach mapa może okazać się jednak wystarczającą pomocą. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie znajomego harcerza w szczegółową mapę okolicy ? bo przecież dokładne poznawanie pobliskich terenów i eksplorowanie lokalnych lasów również może być przygodą.

Kilka_prezentow_dla_harcerza_mapa

fot. insert.com.pl

Nikt nie lubi spać w zimnie

 

A niewyspany człowiek osiągnie zdecydowanie mniej niż wypoczęty. Dlatego bardzo dobrym pomysłem będzie podarowanie harcerzowi czegoś, dzięki czemu noce spędzone poza domem przestaną być takie złe. Gadżetem, który bez wątpienia pozwala wygodniej się wyspać jest karimata. Izoluje od zimnej ziemi i nie jest tak twarda.

Kilka_prezentow_dla_harcerza_karimata

 

fot. campshop.pl

Bardzo ważny jest też śpiwór. Najlepiej taki z kapturem, który szczelnie otuli całego harcerza i nie pozwoli zimnu tknąć go z żadnej strony.

Kilka_prezentow_dla_harcerza_spiwór

 

fot. esklep.intersport.pl

Harcerz nie sowa…

? i dlatego nie powinno się skupiać przede wszstkim na nocnym zaopatrzeniu. Tak naprawdę nigdy jednak nie wiadomo, co może się przydać w czasie pieszej wędrówki. Dlatego bardzo dobrym pomysłem na prezent dla harcerza będzie z pewnością scyzoryk. Niewielki i poręczny gadżet, który może uratować skórę w wielu sytuacjach.

Kilka_prezentow_dla_harcerza_scyzoryk

 

fot. militaria.pl

Wszystkie te sprzęty z pewnością pomogą harcerzowi w czasie wycieczek. Istnieje jeszcze bardzo dużo sprzętów, które również mogą go ucieszyć ? przy wyborze pamiętaj jednak, że gadżet nie może być zbyt duży ? musi przecież dać zabrać się w pieszą podróż!

 

Artykuły podobne