Lany poniedziałek – zestawienie ciekawych gadżetów na wodę

Total
0
Shares

Lany poniedziałek znany także jako śmigus dyngus obchodzimy tuż po Wielkanocy, w drugi dzień świąt. Coroczna tradycja oblewania innych wodą wywodząca się z praktyk pogańskich, symbolizuje coroczne budzenie się przyrody do życia. Zwyczaj ten do dzisiaj jest kultywowany zarówno na wsiach jak i w miastach całej Polski.

Specjalnie na te okazję przedstawiam wam zestawienie pięciu najciekawszych gadżetów w jakie warto zaopatrzyć tego dnia nasze dzieci.

Jajko na wodę

jajka na wodę, lany poniedziałek

Jajka na wodę, sprytny gadżet niewielkich rozmiarów. Wykonany z miękkiego tworzywa w cenie, na którą może pozwolić sobie nawet przeciętny polski przedszkolak. Świetnie sprawdzi się w miejscach, gdzie nie chcemy wzbudzać podejrzeń. Niestety jego niewielka pojemność z pewnością nie da nam przewagi z lepiej uzbrojonym przeciwnikiem.
koszt ok. 1,5zł

Butelka na wodę
butelka na wodę, śmigus dyngus, lany poniedziałek

Butelka na wodę, klasyczny sprzęt każdego zawodowca. Koszt zerowy, nawet jeżeli nie mamy odpowiedniej butelki w domu to bez problemu znajdziemy taką w koszu do segregacji tego typu odpadów. Przy okazji ponowne użycie butelki pozytywnie przyczynia się na ekologię. Możemy wybrać spośród wielu opcji pojemnościowych ? od 0,5 do nawet 2 litrów! Niepozorny wygląd na pewno pomocny będzie w przeprowadzeniu niespodziewanego ataku. Można korzystać z niego w wersji z odkręconą nakrętką ? wówczas zyskujemy większy promień rozprysku, niestety odbywa się kosztem niewielkiej odległości. Jest jeszcze opcja z przedziurawioną nakrętką – dzięki temu uzyskujemy wąski strumień wody, w efekcie osoby znajdujące się na dalszej odległości nie będą miały z nami żadnych szans.
koszt 0zł

Karabin na wodę

karabin na wodę, lany poniedziałek

Karabin na wodę, poważna sprawa dla poważnych dzieci. Lekki, pojemny i poręczny ? po przejściu odpowiedniego szkolenia bywa niezwykle skuteczny. Dzięki niemu na polu walki zyskamy dużą przewagę. Może nie jest zbyt dyskretny ale nie o to w nim chodzi. Jego przerażający wygląd prawdziwego karabinu ma odstraszyć małe płotki nie godne walki z tak poważnym przeciwnikiem jak jego posiadacz, ważne aby toczyć nim potyczki tylko z prawdziwymi twardzielami. Gdyby wojskowe jednostki specjalne takie jak Navy SEALsGrom czy SAS do walki zamiast pocisków używały strumienia wody to z pewnością opisywany karabin znalazłby się w ich podstawowym wyposażeniu.
koszt ok. 25zł

Wiaderko na wodę
wiadro na wodę

Wiaderko na wodę, przeznaczony tylko dla silnych, masywnych dzieci, które bez problemu poradzą sobie z noszeniem ciężkiego wiadra wypełnionego wodą. Korzystając z niego bardzo tracimy na mobilności ? przeciwnik widząc co planujemy będzie miał wystarczająco dużo czasu aby nam zbiec. Trudno przypisać mu którąkolwiek z cech poprzednich gadżetów jednak ma jedną podstawową zaletę ? jest niezwykle silny. Osoba, która będzie miała pecha znaleźć się w promieniu jego działania z pewnością nie uniknie całkowitego przemoczenia. Wówczas pozostanie mu albo szybki powrót do domu i przyjęcie surowej reprymendy od rodziców albo spędzenie wielu godzin w marketowej toalecie pod suszarką do rąk.
koszt ok. 10zł

Wóz strażacki

Wóz strażacki Mercedesa

Wóz strażacki, prawdziwy kombajn dyngusowy. Duży, szybki i głośny. Coś dla dzieci milionerów. Posiada długą 90 metrową drabinę oraz zbiornik na 9 tys. litrów wody. Mając w drużynie posiadacza takiego "cacka" spokojnie można zdobywać całe wsie a nawet miasta. Ciśnienie z jakim wypuszcza wodę bez problemu obali na ziemie każdego przeciwnika, który będzie miał odwagę się sprzeciwić. Zatankowany do pełna bak zapewni długie godziny zabawy naszych pociech.
koszt ok. 1.000.000zł

A tak w Lany poniedziałek bawi się Straż pożarna w Kazimierzu Dolnym

###NEWS_VIDEO_1###

Artykuły podobne