4 sposoby na gładkie ciało na dłużej

Total
0
Shares

Gładka i delikatna skóra przez długie tygodnie ? Tak, to możliwe. Trzeba tylko zastosować klika sprawdzonych rad i sztuczek, by uniknąć szybkiego odrastania owłosienia. Zatem jak postępować żeby na długo zachować ciało gładkie, jak zaraz po depilacji?

Tydzień po depilacji i już czujesz nowe włoski? Są jeszcze niewielkie i mało widoczne, ale już psują Ci humor, bo czujesz je pod dłonią. Co gorsza, po depilacji maszynką do golenia ? już na drugi dzień, "efekt jeża" murowany. Warto wiedzieć, że istnieją metody by opóźnić odrastanie włosków. Począwszy od produktów o składzie, który ma na celu właśnie spowolnienie odrastania włosków, poprzez babcine sposoby i drobne zwyczaje, które warto wprowadzić w życie. Oto 4 sposoby by ciało po depilacji pozostało gładkie na dłużej.

1. Wybierz najlepszą metodę depilacji

To podstawa.Wosk, krem do depilacji, depilator, maszynka? To od wyboru metody depilacji zależeć będzie szybkość odrastania włosków. Po kremie i maszynce nowe włoski widoczne będą najpóźniej w ciągu tygodnia. Depilator pozwoli nam cieszyć się gładką skórą przez ok. 2 tygodnie. Najskuteczniejsze jest zatem woskowanie. To komfort na przynajmniej 4 tygodnie. Jedyne co ?trzeba się odważyć na seans depilacji woskowej, który do przyjemnych nie należy, ale jeśli wybierzemy dogodną porę cyklu mamy szansę, że depilację odczujemy słabiej.

Jeśli czujesz, że masz na tyle precyzji by sama wykonać depilację, możesz zakupić zestaw do depilacji ? wosk do podgrzewania i plasterki lub wykorzystać plastry do depilacji (dobrze rozgrzać je przykładając na chwilę do ciepłego żelazka.)

2.  Peeling

Peelingowanie ciała minimum raz w tygodniu to super rada. Nie dość, że skóra wygląda (i jest) na głdszą, to jeszcze pozbywasz się martwych komórek, które są przyczyną wrastania włosków. Peeling dokonale wyrówna też kolory skóry, usunie chrostki. Dodatkowo kolejna depilacja będzie dużo łatwiejsza.

3. Krem spowalniający odrastanie włosków

Na rynku dostaniesz wiele produktów, które opóźniają odrastanie włosków. Odczekaj pół godziny i delikatnie zwilżonym kawałkiem bawełny nałóż emulsję depilacji i posmaruj nią świeżo wydepilowane miejsca. Możesz też kupić nawilżające balsamy i kremy do ciała, o właściwościach spowalniających porost włosów. Nanoś je codziennie, najlepiej rezygnując z dotychczasowych zwykłych balsamów, efekt będzie lepszy.Kremy po depilacji spowalniajace odrost wlosów, źródło: wysokieobcasy.pl

Krem na odrastające włosy, Guinot

4. Rady starszych kobiet

Nasz starsze krewne także znajdowały sposoby by włosy nie odrastały tak szybko. Wśród nich jest np. smarowanie depilowanych miejsc olejkiem szałwiowym. Inną metodą było stosowanie cytryny w różnych postaciach, najczęściej w plasterkach. Pomocny może stać się balsam przygotowywany z soku z cytryny, pół litra wody i 5 laseczek goździka, które wrzucamy do garnka. Zagotowujemy, studzimy i od razy przemywamy nim depilowane miejsca. Nieco dłuższym zabiegiem jest maseczka, którą trzymać powinnyśmy całą noc: mieszamy 5 łyżek soku z cytryny, 3 łyżeczki soli. Zarówno cytryna, sól jak i szałwia mają właściwości sciągające, zamykają pory i tym samym opóźniają pojawienie się nowych włosków.

Artykuły podobne