4 uniwersalne kolory, które pasują do każdego

Total
0
Shares

Każdy sezon charakteryzuje się tym, że ma jakiś swój ulubiony kolor. Czy jest to miętowy, słoneczny żółty, czy ziemisty beż. Chcąc podążać za trendami zapominamy jednak czasami, że to, co może i jest obecnie wyborem nr 1 projektantów, niekoniecznie będzie schlebiało naszej urodzie. Poza kolorami, które są obecnie na czasie, szafa każdej kobiety powinna być wyposażona w ciuchy w następujących kolorach, które pasują naprawdę do każdego:

1. Bakłażan

Źródło: http://www.celebitchy.com

Niektóre kolory pasują do każdej karnacji i każdego koloru włosów dlatego, że znajduja się dokładnie po środku spektrum kolorystycznego. Dzięki temu nie są ani za chłodne, ani za ciepłe i każda kobieta będzie korzystnie w takim kolorze wyglądała. Jednym z uniwersalnych kolorów jest bakłażan. Bakłażan jest kolorem tak neutralnym, jak niemal czarny, brązowy, czy granatowy.

2. Prawdziwa czerwień

Źródło: http://www.sexyprom.co.uk

Jeden ze znanych projektantów Bill Blass powiedział kiedyś, że nie mogąc zdecydować się na kolor ubrania, najlepiej postawić na czerwień. Czerwień ma nie tylko moc zatrzymywania samochodów, ale dodaje też niesamowitej pewności siebie i zmienia cię w zwycięzce. Najkorzystniejszą czerwienią jest taka, która znajduje się pomiędzy zimną wiśnią, a ciepłym, lekko pomarańczowawym pomidorem.

3. Indyjski morski

Źródło: http://www.promdressforsale.co.uk

Kolory z przeciwnych stron palety barw uwydatniają wzajemnie swoje barwy. Dlatego też na przykład truskawki tak ładnie wyglądają zawsze w zielonych opakowaniach. Nie można się zatem dziwić, że kolor morski, często przywdziewany przez aktorki w indyjskich filmach Bollywood, tak ładnie podkreśla naturalny koloryt policzków. Znajduje się bowiem on dokładnie po przeciwnej stronie różu. Poza tym morski jest bardziej uniwersalny niż jaśniejszy turkusowy i możesz go spokojnie zestawiać z czernią, brązem i innymi neutralnymi kolorami.

4. Łagodna róża

Źródło: http://lovealamode.files.wordpress.com

Nawet jeżeli mamy ochotę poszaleć nieco z kolorami i odświeżyć swoją szafę, to kolor różowej gumy balonowej nie jest najbardziej trafionym wyborem. Zdecydowanie lepszą opcją jest kolor wbijający sie pomiędzy delikatny róż, a brzoskwinię, który zbliżony jest bardziej do neutralnych niż pastelowych odcieni. Taki subtelny kolor podkreśla róż policzków nadając swoistego blasku osobie, która ma go akurat na sobie.

Artykuły podobne