5 kroków rozmrażania lodówki i zamrażarki

Total
0
Shares

Wprawdzie pora wiosennych porządków już za nami, ale kto powiedział, że tylko wiosną należy dbać o czystość i higienę w mieszkaniach? Dla niektórych wakacje to jedyny czas, kiedy nie mając pracy na głowie, można się poświęcić przyjemnościom, ale także mniejszym domowym obowiązkom. Jak sprawnie zabrać się za wysprzątanie lodówki i zamrażarki? Postępujcie według poniższej listy, a wszystko pójdzie sprawnie i bezboleśnie.

1. Zawartość

Źródło: http://cdn2.breakoutdoors.net

Pierwszym krokiem jest oczywiście opróżnienie lodówki i zamrażarki z całej zawartości. Jeżeli nie możesz podrzucić swojego jedzenia sąsiadce na przechowanie na parę godzin, zainwestuj w lodówkę turystyczną, która zadba o najbardziej wrażliwe na zmianę temperatury produkty przez czas sprzątania. Produktom, które przechowuje się w lodówce nie powinno się nic stać, jeżeli będą przez ok. 2h stały w temperaturze pokojowej.

2. Pojemniki

Źródło: http://rjneeley.files.wordpress.com

Kolejny etap sprzątania, to dokładne wymycie wszystkich wyjmowanych pojemników z lodówki oraz pojemnika na kostki lodu. Najlepiej czyścić je zanurzając w ciepłej wodzie z płynem do mycia naczyń.

3. Drzwi i półki

Źródło: http://images.clearance-comet.co.uk

Po dokładnym wyszorowaniu wyjmowanych części lodówki i zamrażarki, czas zabrać się za elementy stałe. Półki, drzwiczki i ścianki lodówki odkurz najpierw, usuwając wszelkie okruszki jedzenia. Następnie przetrzyj używając mikstury dwóch łyżek stołowych sody oczyszczonej rozpuszczonej w litrze wody. Soda oczyszczona fantastycznie pozbywa się niechcianych zapachów z lodówki.

4. Odkurzanie

Źródło: http://img.diytrade.com

Nie tylko wnętrze lodówki brudzi się podczas jej użytkowania. Podczas takiego generalnego sprzątania należy pamiętać również o tym, co na zewnątrz. Dlatego też istotnym jest, aby pozbyć się kurzu osadzającego się na lodówce, na jej tylnej ściance, ale przede wszystkim, pod lodówką, gdzie zazwyczaj gromadzi się go najwięcej.

5. Ostatnie poprawki

Źródło: http://0.static.wix.com

Na sam koniec pozostaje tylko przetarcie lodówki mokrą szmatką z detergentem z zewnątrz. Jeżeli obudowa twojej lodówki jest z nierdzewnej stali, użyj zpecjalnego płynu, który nie pozostawi smug. Ewentualnie przetrzyj na sam koniec papierem usuwając smugi.

Artykuły podobne