Kryminał. Każdy wie jak się zaczyna, toczy i kończy. Nikogo nie interesuje, że scenariusz zawsze jest podobny. Ala ta woń tajemnicy, szantażów, intrygi, zbrodni i elementów detektywistycznych oraz sensacyjnych sprawiają, że i tak chce się przeczytać właśnie ten rodzaj książek. Poniżej przedstawiamy pięć propozycji kryminałów dla mężczyzny, które mogą sprawdzić się jako prezent dla fanów zagadek. 

Książka, gandalf.pl

Agatha Christie. Najlepsza angielska pisarka powieści kryminalnych. Każda jej książka dostarcza niesamowitych emocji, jest wulkanem tajemnic i niepowtarzalnych, ciężkich historii. Polecamy jeden z jej kryminałów Ten Little Niggers, który będzie dobrym dopełnieniem mroźnych wieczorów. Proza detektywistyczna połączona z ekscentryczną zabawą. Sprawdź sam.

Cena: ok. 20zł

Książka, empik.com

Jeden z najlepszych pisarzy kryminalnych w Polsce. Filolog, publicysta, laureat Paszportu Polityki- Marek Krajewski. Jeżeli chcesz razem z jednym z głównych bohaterów przejść po uliczkach Lwowa lat 30-tych, zapraszamy. Czytając Liczby Charona poczujesz nie tylko przechodzące dreszcze na karku, ale też zapachy starego Lwowa.

Cena: 30zł

Książka, lubimyczytac.pl

Dziewięć w jednym. Przygody Sherlocka Holmesa zawsze były, są i będą popularne. Autor stworzył postać, która umiejętnie operuje naukami ścisłymi, humanistycznymi, śledztwa rozwiązuje z dokładności chirurga, drogą dedukcji i głębokiej analizy. Bohater posiada również wiele innych umiejętności, o których dowiesz się, gdy przeczytasz opowiadania Arthura Doyle.

Cena: 54zł

Książka, gandalf.pl

Krytycy i czytelnicy zgodnie twierdzą, że właśnie ta pozycja w dorobku Joanny Chmielewskiej jest najlepsza i decyduje o jej niesamowitym kunszcie i precyzji w pisaniu powieści kryminalnych. Może zdziwi Cię ten fakt, ale książki Pani Chmielewskiej czyta więcej mężczyzn niż kobiet, dlatego też polecamy Ci kupno tej doskonałej, trzymającej w napięciu książki Twojemu mężczyźnie.

Cena: ok. 33zł

Książka, gandalf.pl

Trylogia Millennium to nie tylko zawiłe historie ale też niesamowicie rozbudowane charakterystyki głównych postaci. To nie tylko kryminał ale też powieść psychologiczna. Jedna z najlepszych szwedzkich powieści kryminalnych, napisana specjalnie z myślą o rządnych przygód, akcji, intrygi i strategii czytelnikach. Stieg Larsson wiedział jak zaciekawić odbiorcę. Pozycja absolutnie obowiązkowa w Twojej prywatnej biblioteczce.

Cena: ok. 80zł

Więcej pomysłów na książkowy prezent odnajdziesz na jakiprezent.pl.

Artykuły podobne