Na Nowy Rok dzieci czekają z niecierpliwością. Dlatego warto dla nich zorganizować zabawę sylwestrową. Aby zabawa była naprawdę udana, należy zaprosić kilkoro innych dzieci – najlepiej swoich znajomych lub z klasy dziecka ( z którymi ma dobry kontakt). Wspólnie z dzieckiem posprzątaj i udekoruj pokój np: balonami i serpentynami. Na samym końcu zróbcie razem z  dzieckiem przekąski i przyszykujcie ulubione utwory muzyczne do tańczenia. A jakie zabawy dla dzieci będą najlepsze? Oto 5, które zawsze się sprawdzają

1. ZORGANIZOWANIE KARAOKE 

Można zrobić konkurs na najlepsze wykonanie wybranej piosenki. Pierwsze trzy osoby dostaną nagrody specjalne.(duże tabliczki czekolady) Reszta dzieci dostaje nagrody pocieszenia (małe batony)

Mikrofon, www.google.pl

2. TANIEC Z BALONAMI

Dzieci łączą się w pary. Każda para otrzymuje balon, z którym tańczą przy muzyce. Podczas tańczenia trzymają balon między głowami Nie mogą tego balona dotykać rękami. Para, która utrzyma balona najdłużej wygrywa.

Balony, www.google.pl

3. SKRZYNIA SKARBÓW

Można ją zrobić z kartonu lub można ją zastąpić wielkim pudłem. Do środka wkładamy wcześniej przygotowane małe drobiazgi np. paczkę kredek, kolorowankę, breloczek do kluczy, notesik itp. Do każdego prezentu załączamy karteczkę z zadaniem do wykonania np. dziecko musi zaśpiewać jakąś piosenkę, powiedzieć wierszyk, wymienić dni tygodnia itp. W nagrodę będzie mogło zatrzymać wylosowany przez siebie prezent.

Skrzynia, www.google.pl

4. NARYSOWANIE NOWEGO ROKU

Dzieci mają za zadanie narysować lub namalować Nowy rok na karcie szarego albo białego papieru. Mogą skorzystać także z kolorowego papieru do wycinania, kleju, nożyczek, brokatu i ścinek materiałów. Dzięki tej zabawie mogą popisać się swoją wyobraźnią i kreatywnością.

Kredki, www.google.pl

5. ZGADNIJ CO JEST W WORKU

Wkładamy do worka różne przedmioty np. pluszaki, długopisy, ramkę na zdjęcia i wszystko to co nam przyjdzie do głowy (byle nie ostre i niebezpieczne przedmioty). Dziecko które losuje ma zawiązane oczy chustą. Jeśli nie może zgadnąć co wylosowało za przedmiot, reszta dzieci podpowiada.

Worek,www.google.pl

Artykuły podobne