5 sposobów na zaoszczędzenie czasu podczas porannej rutyny

Total
0
Shares

Ile razy zdarzyło ci się tak dużo razy przestawiać budzik na drzemkę, że gdy w końcu postanowiłaś wstać z łóżka okazało się, że jeżeli zaraz nie wybiegniesz z domu, to spóźnisz się do pracy, szkoły, czy na spotkanie. A włosy nieumyte, śniadanie niezjedzone, na twarzy totalny brak makijażu, o porannej gimnastyce już nie wspominając. Oto parę wskazówek, które pomoże ci zaoszczędzić dużo czasu na porannych czynnościach umożliwiając albo dłuższy sen, albo ratując w kryzysowych sytuacjach zaspania.

1. Ekspresowe suszenie

Źródło: http://media.peterhahn.co.uk

Zawiń świeżo umyte włosy w turban z ręcznika (najlepiej bardzo chłonnego) i pozwól im się naturalnie osuszyć podczas gdy ty będziesz się ubierać i jeść śniadanie. Nie tylko zaoszczędzisz dzięki temu czas na suszeniu włosów, ale też pozwolisz łazience trochę się przewietrzyć zanim wkroczysz do niej z suszarką. Wyobraź sobie jak by to było suszyć włosy w łaźni parowej.

Źródło: http://www.new-haircut.com

Szybkie suszenie włosów suszarką zaczyna się od użycia odpowiednich narzędzi: odpowiedniej suszarki, dużej okrągłej szczotki dla prostych włosów, a dyfuzora dla włosów kręconych.

Czas zaoszczędzony: 50 minut każdego tygodnia.

2. Eliminujemy zbędne kosmetyki

Źródło: http://2.bp.blogspot.com

Pierwsza wskazówka: nie potrzebujesz toniku. Tonik pomaga kremowi wsiąknąć w skórę, ale taki sam efekt osiągniesz nie osuszając twarzy z wody po kąpieli. Zrezygnuj też z kremu pod oczy. Ten zabieg jest idealny na noc, kiedy skóra się regeneruje i kiedy skóra nie jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, które niszczą działanie aktywnych składników kremów pod oczy. Ogranicz się tylko do kremu do twarzy, nakładając do również na okolice oczu. Najlepszą opcją będzie używanie takiego kremu, który ma już w sobie filrt SPF.

Czas zaoszczędzony: 15 minut każdego tygodnia

3. Błyskawiczny makijaż

Źródło: http://peggyparks.files.wordpress.com

Podaruj sobie dokładny i dopracowany w szczegółach makijaż i przerzuć się na wielozadaniowe kosmetyki. Przykładowo, eyeliner w płynie wygląda zjawiskowo, jeżeli jest perfekcyjnie nałożony, ale o ile nie masz na tyle wprawionej reki, żeby zrobić to za jednym pociągnięciem, to zrezygnuj całkowicie z eyelinera o poranku. 

Źródło: http://images.bloomingdales.com

Oprócz tego postaw na kosmetyki w sztyfcie i inne wielozadaniowe narzędzia do makijażu. Podkłady w sztyfcie służą zarówno jako podkład, jak i jako korektor dzięki swojej gęstej konsystencji. Wystarczy przeciągnąć sztyftem po obszarze okrytym niedoskonałościami i rozmazać palcami. Po tym zabiegu skorzystaj z kosmetyku 2w1 do ust i policzków nadając sobie trochę koloru. Żeby zasymulować efekt eyelinera poruszaj delikatnie szczoteczką mascary przy nasadzie rzęs zostawiając na powiece delikatny ślad.

Czas zaoszczędzony: 25 minut każdego tygodnia

4. Śniadanie raz dwa

Źródło:http://runnerbeans.files.wordpress.com

Śniadanie raz dwa nie oznacza odpuszczania śniadania. Powszechnie wiadomo, że śniadanie jest absolutnie najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia. Dostarcza organizmowi niezbędnego paliwa i jest kluczowym elementem każdej diety.

Źródło: http://healthy-eating.org.uk

Niedobór czasu rano zazwyczaj popycha ludzi do niejedzenia śniadania. Stąd też następujaca propozycja śniadania, które już nie pozwoli na używanie wymówki braku czasu. Każdej niedzieli zaopatrz się w pieć jogurtów greckich, które sa wspaniałym źródłem wapnia i białka. Do pięciu osobnych woreczków wsyp po 1/3 kubka wieloziarnistego muesli. Jeżeli nie będziesz miała czasu zjeść takiego śniadania w domu, zawsze możesz wrzucić jogurt i torebkę z muesli do torebki i zjeść w pracy.

Czas zaoszczędzony: 50 minut każdego tygodnia

5. Szybki poranny trening

Źródło: http://ezeliving.files.wordpress.com

Dobra wiadomość: można uprawiać poranną gimnastykę w dużo krótszym czasie, niż mogłoby się to wydawać. Po pierwsze, badania dowodzą, że nie trzeba się rozciągać przed ćwiczeniami. Zamiast tego postaw na lekką rozgrzewkę: kilka minut truchtu przed bieganiem, czy 5 minut cardio przed treningiem siłowym.

Źródło: http://pfiesterpfit.files.wordpress.com

Po drugie, możesz spokojnie wykonać trening całego ciała w zaciszu domowego ogniska. Spróbuj zrobić po 15 powtórzeń brzuszków, pompek, przysiadów, wypadów, itd. Każde z ćwiczeń wykonuj powoli, w pełni kontrolując każdy ruch, powtarzając całą serię trzy razy. Pozwoli to na wzmocnienie wszystkich największych mięśni twojego ciała.

Artykuły podobne