6 rzeczy, które warto zabrać na pokład samolotu

Total
0
Shares

Wakacje to dla większości czas podróżowania. W zależności od tego, gdzie zaplanowaliśmy sobie wakacje, będziemy podróżowali różnymi środkami transportu. Każdy z nich jest na swój sposób specyficzny i wymaga odpowiedniego przygotowania. Jako, że tanie linie lotnicze poszerzają swoją ofertę coraz bardziej, to coraz więcej osób decyduje się na lot samolotem, zamiast podróży samochodem, czy pociągiem. Co warto zabrać ze sobą do samolotu, żeby możliwie uprzyjemnić sobie częste niewygody na pokładzie. 

1. Przenośny odtwarzacz DVD

Źródło: http://www.conrad.de

Co: Przenośny odtwarzacz Philips PD7040

Gdzie: http://www.morele.net

Za ile: 505,01 zł

Wprawdzie większość porządnych linii lotniczych oferuje rozrywkę na pokładzie w postaci filmów, gier, czy muzyki, ale nie jest to jeszcze niestety standard, a już na pewno nie w samolotach tanich linii lotniczych. Dlatego też przenośny odtwarzacz DVD może się okazać twoim wybawieniem od natrętnego współpasażera, płaczącego dziecka, czy po prostu nudy. Taki odtwarzacz może być również fantastycznym uspokajaczem dla podróżujących samolotem dzieci.

2. Balsam do ust

Źródło: http://www.cefarm24.pl

Co: Carmex

Gdzie: http://www.cefarm24.pl

Za ile: 8,67 zł

Pokłady samolotów są z oczywistych względów klimatyzowane. Stąd też bierze się automatyczne uczucie suchości w ustach, które idzie w parze z wysychającymi szybko ustami. Aby zaoszczędzić sobie tych nieprzyjemnych doznań, zaopatrz się w butelke wody i dobry, nawilżający balsam do ust.

3. Zestaw podróżny

Źródło: http://www.premier-portfolio.net

Zatyczki do uszu, opaska na oczy, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, mydło, czy nawet chusteczki do demakijażu. Gotowe zestawy podróżne, które można obecnie znaleźć na rynku są coraz bogaciej wyposażone i tylko czekają na to, żeby je kupić. Z takim zestawem możesz się odświeżyć na pokładzie samolotu prawie tak samo, jak w domowej łazience.

4. Szal pashmina

Źródło: http://www.stoklasa.pl

Co: Szal PASHMINA 70x180cm w pudełku

Gdzie: http://www.stoklasa.pl

Za ile: 34,30 zł

Pashmina to szal zrobiony z materiału podobnego do kaszmiru, ale jeszcze bardziej delikatniejszego i lżejszego. Materiał ten ma to do siebie, że bardzo dobrze ogrzewa mimo swojej delikatnej tekstury. Dlatego też poza ozbobnymi walorami, jako szal do sukienki, czy trenczu, może też służyć w podróży jako koc.

5. Słuchawki

Źródło: http://www.djpro.pl

Co: Numark Red Wave słuchawki DJ

Gdzie: http://muzyczny.pl

Za ile: 299 zł

Słuchawki rozdawane na pokładzie nie zagwarantują ci zbyt dobrej jakości dźwięku. Nie możesz też liczyć na to, że będą tłumiły dźwięki dochodzace z kabiny smolotowej. Dobrym pmysłem jest zatem zaopatrzenie się w swoje, porządne słuchawki. Takie, które odetną cię od zewnętrznych hałasów i zapewnią przednią ucztę dla ucha.

6. Poduszka

Źródło: http://dalekojeszcze.com.pl/

Co: Poduszka podróżna Hug Me? – Blue Grey

Gdzie: http://dalekojeszcze.com.pl

Za ile: 69 zł

Zapewnienie sobie wygody na pokładzie to jedno z większych wyznań przy podróżowaniu samolotem. Poza jakimś okryciem zapewniającym ciepło, ważnym elementem składowym ostatecznego poczucia wygody jest odpowiednia poduszka. Tutaj znowu poduszki pokładowe mogą się sprawdzić tylko częściowo. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup specjalnej poduszki podróżnej, która stabilizuje kark i ochroni cię przed nieprzyjemnym zesztywnieniem po przebudzeniu.

Artykuły podobne