Badania wskazują, że ci obdarzeni wyższym wzrostem zarabiają statystycznie więcej pieniędzy, mają dużo większe szanse na umawianie się z bardzo atrakcyjnymi kobietami i są bardziej predysponowani do obejmowania kierowniczych stanowisk. Przeciętny Polak, według najnowszych statystyk, ma 177,5 cm wzrostu, co plasuje nas dość wysoko w światowym zestawieniu. Jednak ci, których natura nie obdarzyła nawet średnim wzrostem nie powinni się załamywać. Istnieje parę sztuczek, które optycznie wydłużą sylwetkę i zniwelują kwestię kompleksów spowodowanych niskim wzrostem.

1. Szyj ubrania na miarę

Ubrania szyte na miarę

Kilka centymetrów dodatkowego materiału może wydawać się błahostką w odniesieniu do spodni, czy koszuli. Jendak nawet te parę centymetrów będzie podkreślało te brakujące centymetry wzrostu. Perfekcyjnie wymierzony krój pozwoli ci zachować odpowiednie proporcje i wysmukli całą sylwetkę.

2. Odpowiedni wzór

Paski

Paski wydłużają sylwetkę prawdopodobnie najlepiej ze wszystkich wzorów. Cały motyw polega na tym, żeby odpowiednio dobrać paski do postury. Bardzo szerokie paski nie sprawdzą się, jeżeli należysz do raczej szczupłych osób, gdyż jeszcze bardziej przytłoczą ogólny obraz i spowodują, że wydasz się optycznie mniejszy.

Delikatna kratka

Jeżeli chodzi o kratki, obowiązuje ta sama zasada – trzymaj się mniejszych, delikatniejszych wzorów.

3. Unikaj niskiego stanu

Levi's? 501? Jeans

Ile: 269,90 zł

Gdzie: http://www.jeans-at-click.pl/

Spodnie i jeansy ze stanem jak najbliższym twojej faktycznej talii (bez popadania w skrajnie kujoński manieryzm), znacznie wydłużą nogi. Jeżeli wybierasz się właśnie na zakupy w poszukiwaniu nowych spodni to wybieraj te z regularnym stanem, unikając modeli z obniżonym stanem, które skrócą optycznie nogi.

4. Wybierz jeden kolor

Jeden główny kolor

Monochromatyczny strój nie musi wcale oznaczać nudy. Najważniejsze żeby postawić na jeden kolor i ewentualne wariacje na jego temat. Taka jednolitość optycznie wydłuża linię głowa-palce u stóp.

5. Dół ciemniejszy niż góra

Ciemniejszy dół

Jeżeli jednak zdecydujesz się na wielokolorowy zestaw, to najważniejszą zasadą jest to, aby dół był zawsze ciemniejszy od góry. Czy będą to ciemne jeansy i jaśniejsza koszulka, czy ciemny dół od garnituru i jasna koszula – zasada pozostaje ta sama. Jasne spodnie przyciągną uwagę do twoich stóp i sprawią, że dolna połowa twojego ciała wyda się krótka i przysadzista.

6. Wąskie klapy dla węższych klatek

Wąskie klapy marynarki

Jeżeli masz szerokie ramiona i klatkę piersiową (koło rozmiaru 44) to możesz sobie pozwolić na szerokie klapy w marynarce, czy płaszczu. Natomiast wszyscy panowie, którzy noszą rozmiar 40, albo i mniejszy powinni trzymać się cienkich klap. Jeżeli klapy są za szerokie w porównaniu z twoją posturą, ramiona wydadzą się nieproporcjonalnie wąskie. I odwrotnie – wąskie klapy na szeroko zbudowanym mężczyźnie spowodują, że jego sylwetka zamieni się w jeden wielki kwadrat.

7. Skup uwagę na górze

Postaraj się zwrócić uwagę na górne partie swojego ciała, przykładowo kolorową chustką w kieszeni marynarki, czy muchą założoną zamiast krawatu. Również militarne elementy, takie jak pagony i epolety odciągają wzrok od stóp i niskiego wzrostu, skupiając uwagę na ramionach.

Artykuły podobne