8 sposobów na wysmuklenie męskiej sylwetki

Total
0
Shares

Ćwiczenia na siłowni i odpowiednia dieta to oczywiście najpewniejsza droga do smukłej sylwetki. Jednak zanim wytrenujesz wymarzony sześciopak i zrzucisz zbędne kilogramy, dobrze dobrany strój pomoże ci zamaskować wszystko to, co powinno zostać zamaskowane. Przestrzegając poniższych 8 zasad ułożonych przez stylistów optycznie wysmuklisz i odchudzisz sylwetkę.

1. Obszerna klatka piersiowa – duże zakrywamy małym

Koszula z drobny wzór, Zara.com

Koszula w drobny wzorek

Ile: 169 zł

Gdzie: Zara

Swetry i kardigany z niegładkich materiałów, czy też koszule z drobnymi nadrukami i delikatnymi wzorami pomogą odwrócić uwagę od większego problemu.

2. Paski na niski wzrost

Garnitur w paski, Vistula

Garnitury są z zasady wyszczuplające przez swoją monochromatyczność i jednolitość materiału. Tworzą też jedną, nieprzerwaną linię tekstury i wzoru od szyi po koniuszki palców, co optycznie wydłuża i wyszczupla sylwetkę. Pionowe paski wzmagają ten optyczny efekt jeszcze bardziej.

3. Uwolniona koszula zamaskuje brzuszek

Koszula męska, H&M

Koszula męska o prostym kroju

Ile: 59,90 zł 

Gdzie: H&M

Jednym z największych błędów popełnianych przez mężczyzn, którzy zmagają się z dodatkowymi kilogramami tu i ówdzie, jest chowanie koszul i koszulek w spodnie. W ten sposób brzuszek, który powinien być ukrywany zostaje jeszcze bardziej wyeksponowany. Jedna zasada – koszula wypuszczona luźno na spodnie powinna mieć prosty dół.

4. Stop plisom i zakładkom – odejmujemy kilogramy

Spodnie męskie, Top Secret

Proste spodnie męskie

Ile: 149,99 zł

Gdzie: Top Secret

Wprawdzie plisowane spodnie w modzie to już raczej odległa przeszłość, niektórzy mężczyźni wciąż upierają się, żeby takie spodnie z zakładkami na górze dalej nosić. Podczas gdy spodnie te nie będą źle wyglądały na szczupłym facecie, to dodatkowy materiał użyty na plisy doda też dodatkowych kilogramów mężczyźnie o trochę masywniejszej posturze. Gladka góra spodni podkreśli szczupłą talię i odchudzi tę bardziej przysadzistą

5. Duży dekolt także u panów

Jacquard Pattern Bazer, Zara

Jacquard Pattern Bazer

Ile: 299 zł

Gdzie: Zara

Wybierz marynarkę na jeden lub dwa guziki, która odkrywa dużo większą część koszuli noszonej pod spodem. Taki powiększony "dekolt" przyciąga wzrok i odwraca uwagę od brzucha, który chcemy ukryć.

6. Stop workowatym krojom

Koszula męska granatowo czerwona kratka, Slim Fit, Piechocki

Koszula w kratę

Ile: 99 zł

Gdzie: Piechocki.com.pl

Nie popełniaj błędu, który z nie wiadomo jakich powodów towarzyszy wielu mężczyznom – przekonanie, że większe, bardziej workowate ciuchy zakryją krągłości sylwetki. Prawda jest taka, że raczej podkreślają one te kilogramy, których istnienia chcemy zaprzeczyć. Dlatego też uważnie dopasowuj ciuchy do swojej postury, a jeżeli jest taka możliwość, szyj ciuchy na miarę.

7. NIE dla kontrastu

Linen Blazer With Detailing, Zara

Linen Blazer With Detailing

Ile: 469 zł

Gdzie: Zara

Ciemna koszula założona do jasnych spodni (lub odwrotnie) przecina twoją sylwetkę na pół powodując, że optycznie wydajesz się niższy i szerszy. Dlatego też pamiętaj zasadę, że im mniejszy kontrast między górą i dołem, tym lepiej dla ciebie i twojej sylwetki.

8. Pozbądź się wszystkich ciuchów, które nie spełniają powyższych warunków.

    Artykuły podobne