Zauważasz początki łysienia? Możesz je powstrzymać!

Total
0
Shares

Zauważasz początki łysienia? Możesz je powstrzymać!

Co trzeci mężczyzna po trzydziestce zauważa pierwsze objawy utraty włosów, a w okolicy pięćdziesiątki co drugi jest już w zaawansowanym stadium łysienia. Dlatego jeśli zauważasz u siebie nadmiernie wypadanie włosów ? reaguj!

Łysienie może mieć gwałtowny przebieg, ale najczęściej postępuje stopniowo. Warto przeciwdziałać mu jak najwcześniej, ponieważ im szybciej rozpocznie się kurację, tym większe mamy szanse na jej powodzenie.

Czego unikać?

Za jedną z głównych przyczyn łysienia uznawany jest stres. Na początek spróbujmy więc ograniczyć codzienne sytuacje stresowe i popracujmy nad mechanizmami radzenia sobie z napięciem. Nauczmy się relaksowania ciała, czyli rozluźniania mięśni i głębokiego oddychania, oraz umysłu, czyli wizualizacji sukcesów i odcinania się od stresujących wspomnień. Warto od czasu do czasu zafundować sobie odprężający masaż. Niektórym w niwelowaniu napięcia pomaga też słuchanie określonego rodzaju muzyki.

Jeśli obserwujemy nadmierne wypadanie włosów, odstawmy ciężkie kosmetyki do stylizacji. Pianka, lakier czy guma obciążają włosy i przesuszają naskórek. Nieodpowiednio nawilżona i słabo ukrwiona skóra głowy ma kłopoty z transportowaniem właściwej ilości składników odżywczych do cebulek i mieszków włosowych, czego konsekwencją jest wypadanie włosów.

Co robić?

Należy dodać do codziennej diety produkty bogate w białko oraz żelazo i cynk. Te mikroelementy są niezbędne do produkcji keratyny, głównego budulca włosów. Regulują też pracę gruczołów łojowych, również w skórze głowy. Ich niedobór może powodować łysienie. Znajdziemy je między innymi w warzywach, pestkach słonecznika, orzechach i czerwonym mięsie.

Na rynku dostępna jest również bardzo szeroka oferta zabiegów kosmetycznych. Jednym ze skuteczniejszych jest mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego. Z kolei terapia mikroigłowa zwiększa skuteczność działania ampułek hamujących wypadanie włosów i stymulujących ich odrastanie. Zawartość preparatu rozprowadza się na powierzchni skóry głowy i wprowadza do jej głębszych warstw za pomocą nakłuć małymi igłami. Do tego zabiegu najlepsze są preparaty bogate w witaminy, aminokwasy i pierwiastki śladowe, które wzmacniają włosy we wszystkich cyklach ich życia. Ampułki Dermena Men zawierają metabolit 1-MNA ? aktywny składnik pochodzenia witaminowego, wzmacniający mieszek włosowy i pobudzający wzrost włosów.

Na nawilżenie i lepszą kondycję skóry głowy i włosów musimy sobie zapracować. Zapobiegajmy obumieraniu mieszków włosowych jak najwcześniej, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Artykuły podobne