Kiedy w domu pojawia się małe dziecko, rozpoczyna się prawdziwa rewolucja. Zmienia się po prostu wszystko. Począwszy od stylu naszego życia a skończywszy na przemeblowaniu w domu. Kiedy dziecko rozpoczyna już samodzielnie poruszać się po mieszkaniu, należy zadbać o to, aby czuło się w nim bezpiecznie i nie zrobiło sobie żadnej krzywdy. Zaprezentuję Wam kilka rozwiązań, które na pewno zwiększą bezpieczeństwo malucha w Twoim domu.
Zabezpieczenia do szuflad
Możemy sprawić, aby otwarcie szuflady dla naszego malucha było niemożliwe. A to wszystko dzięki zabezpieczeniom do szuflad, dzięki którym szuflady nie zostaną otwarte przez małe dziecko. System jest uniwersalny i bardzo prosty w montażu.
Źródło: bezpiecznydzieciak.pl
Bramka zabezpieczająca schody
Bramka ochronna rozporowa firmy Dreambaby, zabezpiecza przejścia potencjalnie niebezpieczne dla Twojego dziecka m.in. schody, wejście do kuchni lub komórki itp. Może nie jest to ładny element wyposażenia, ale na pewno w pełni bezpieczny.
Źródło: bezpiecznydzieciak.pl
Zabezpieczenie kontaktów
Kontakty mogą być szczególnie niebezpieczne dla małego dziecka. Okres kiedy Twoje dziecko rozpoczyna zwiedzać świat czyli raczkować, jest jednym z najniebezpieczniejszych okresów. Ciekawość i chęci poznawania może doprowadzić do przykrych wypadków w domu. Mamo, tato możecie sami łatwo sprawdzić jakie interesujące rzeczy napotka Twoje dziecko na swojej drodze, wystarczy że przejdziecie sie po domu na czworaka. Aby unikać niebezpiecznych sytuacji zabezpiecz odpowiednio swój dom. Zaślepki zabezpieczające niemieckiej firmy reer GmbH. Pasują do wszystkich rodzajów gniazd elektrycznych.
Źródło: bezpiecznydzieciak.pl
Zabezpieczenia do narożników
Osłony zabezpieczające narożniki. Ochroń swoje dziecko przed urazami, spowodowane przez narożniki mebli. Miękka zewnętrzna powierzchnia osłony skutecznie amortyzuje przypadkowe uderzenia, chroni dziecko przed urazami.
Źródło: bezpiecznydzieciak.pl
Blokada muszli toaletowej
Blokada do muszli toaletowej firmy Dreambaby, zabezpieczy toaletę przed otwieraniem jej przez dziecko. Nadaje się do zastosowania przy innych urządzeniach lub szafkach. Nie zaleca się stosowania na drewnianych deskach toaletowych.
Źródło: bezpiecznydzieciak.pl
Osłona płyty kuchennej
Bardzo niebezpieczne są gotujące się na płycie kuchenne garnki, Wystarczy chwila nieuwagi, aby dziecko zaczęło dobierać się do naszej kuchni. Osłona płyty kuchennej niemieckiej firmy reer GmbH uniemożliwia dzieciom dostęp do płyty grzewczej lub palników gazowych.
Źródło: bezpiecznydzieciak.pl
Drodzy Rodzice, czy uważacie, że tego typu zabezpieczenia są w Waszym domu potrzebne?