JakiPrezent.pl

Sztuka świętowania – poznaj jej tajniki

swiateczna_goraczka

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Czas, który możemy spędzić w gronie najbliższych. Czas miłości, radości, pięknej atmosfery i spełniających się marzeń. Bardzo często jednak okazuje się, że nie do końca potrafimy zrobić tak, aby czas ten był w pełni wykorzystany na relaks i kontemplację. Wydawałoby się, że świętować potrafi każdy. Jednak wcale nie jest to takie oczywiste. Ze świętami bywa tak jak z urlopem. Po urlopie wracamy do pracy jeszcze bardziej zmęczeni.

Już od listopada wszędzie daje się zauważyć świąteczny klimat. Miasta zapełniane są różnobarwnymi świecidełkami, a witryny sklepowe aż huczą od świątecznych dekoracji. Czujemy zatem wewnętrzną potrzebę, że musimy coś zrobić, kupić, zorganizować. Sklepy wywołują w nas przeświadczenie, że czegoś nam brakuje a media podsycają świąteczną aurę.

W praktyce okazuje się zatem, że wielu z nas 27 grudnia marzy tylko o tym, żeby móc w końcu kilka dni odpocząć po Świętach. Gdzie zatem tkwi sekret sztuki udanego świętowania?

Zacznij przygotowania wcześniej

Sztuka świętowania, czyli świąteczny savoir vivre nie powinna być odkładana na ostatnią chwilę. Co nagle to po diable – powiadają! I sporo w tym racji jest. Zazwyczaj czynności odkładane na ostatnią chwilę wywołują w nas największy stres. I zazwyczaj robienie czegoś na ostatni dzwonek powoduje tragiczne w skutkach konsekwencje. Do świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu. Warto już teraz skomponować świąteczne stylizacje, wybrać obrus i zastawę, przygotować sobie świąteczne menu. Ważna jest dobra organizacja, Możecie sobie nawet rozpisać na kartce role, jakie przypadają poszczególnym członkom rodziny. Można już też rozpocząć sprzątanie domu oraz ustawić świąteczne dekoracje. Przynajmniej ten etap mielibyście już z głowy!

przygotuj_sie_wczesniej

Zastawa

Wyluzuj się

Wcale nie musisz być perfekcyjna! Przecież święta są dla nas a nie na odwrót. Ważne jest, aby przed świętami zrobić w domu porządki, ale bez przesady. Nie musi być to generalny remont na błysk i połysk! Święta trwają tylko kilka dni, a szkoda, aby domowe czynności i nerwy z nimi związane przysłoniły Wam to, co najważniejsze! Czasami większa magia i większa radość panuje w nieco mniej perfekcyjnym domu, ale za to z perfekcyjnym uczuciem do reszty domowników. Są rzeczy naprawdę dużo ważniejsze niż to, czy barszcz nie jest zbyt słony, czy choinka jest gustownie przystrojona bądź czy nasza sukienka leży idealnie. Ważny jest ład i porządek emocjonalny oraz pozytywne nastawienie. Nie pozwólmy na to, aby nerwowy klimat wkradł się do naszego domu.

wrzuc_na_luz

Czas na relax

Nie popadaj w panikę

Sztuka świętowania wiąże się z wewnętrznym luzem i opanowaniem. Prezentowy szał ogarnia każdego, a nietrafiony prezent to prawdziwa zmora kupujących i obdarowanych. Po co zrobić, gdy prezent się nie spodoba, jak nie dać tego po sobie poznać, w jaki sposób zrobić dobrą minę do złej gry? Nie są to kwestie łatwe i wymagają dużego wyczucia. Z dziećmi jest najłatwiej, można kupić prezenty  na podstawie listu do św. Mikołaja. Gorzej jednak sprawy się mają w przypadku dorosłych. Najbezpieczniej jest po prostu zapytać, jakiego typu prezenty przyniosłyby Twoim bliskim największą radość. Jeśli nie chcemy zepsuć świątecznej niespodzianki, zapytajmy kogoś, kto lepiej zna obdarowywanego i podpowie nam w tej trudnej decyzji. Warto również skorzystać z serwisów prezentowych, gdzie można wyszukać prezent na podstawie wieku, płci, zainteresowań czy osobowości.

swiateczna_goraczka

Nie daj się zwariować

Angażuj dzieci

Bardzo często w ferworze świątecznych obowiązków i nieustannej krzątaniny zapominamy o naszych dzieciach, które spychamy na dalszy plan. Ale po co? Przecież możecie zaangażować dzieci w świąteczne przygotowania a tym samym zająć ich czymś konstruktywnym. Jest to nie tylko forma pomocy, ale także okazja do tego, aby spędzić więcej czasu w rodzinnym gronie.

angazuj_dzieci

Angażuj dzieci

Weź głęboki oddech

gleboki_oddech

Weź oddech

Planując święta warto pomyśleć także o sobie. Każdemu ale to każdemu chwila wytchnienia jest potrzebna. Weź gorącą kąpiel, wybierz się na spacer bądź przeczytaj ulubioną książkę. Nie spędzaj całych dni na sprzątaniu, zakupach i wypiekach! Miej czas na odpoczynek dla umysłu i weź głęboki oddech.

Jak udekorować dom na święta w niebanalny sposób

Serwetniki

Koniec listopada to czas na przemyślenia. Wraz z końcem listopada pojawiają się w naszej głowie myśli dotyczące świąt. Część z Was już poddała się świątecznemu klimatowi i zakupiła świąteczne ozdoby i dekoracje, a część z Was dopiero się za nimi rozgląda. Czy wiecie już jak ubrać świąteczne drzewko, co kupić najbliższym jako prezent, jak udekorować stół czy gdzie rozsadzić wigilijnych gości? Przed wieloma z Was te zagadnienia wciąż stoją nieporuszone. A święta coraz bliżej!

Na szczęście pozostała jeszcze odrobina czasu, aby zadbać o świąteczny klimat Waszego domu. Wigilijną atmosferę Tworzą przede wszystkim ludzie i ich serdeczność, jednak aby klimat był jeszcze bardziej magiczny wprowadź do domowych wnętrz choćby kilka świątecznych elementów. Na pewno całej rodzinie będzie milej spędzać czas oraz składać sobie świąteczne życzenia w domu, gdzie emanuje pozytywna, świąteczna energia.

Choinka piękna jak las

Nie będzie to dla Was zaskoczenie, że moją top szóstkę inspiracyjną rozpocznie choinka. Jest to najważniejszy element zarówno dekoracyjny jak i symboliczny. Nikt nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Iglaste drzewko od dawna jest symbolem życia i odradzania się. W tradycji chrześcijańskiej jej zieleń i świeżość to symbol Chrystusa, jako źródła nieprzemijającego życia. Pod wigilijnym drzewkiem czeka na domowników moc prezentów, które wzbudzają radość i emocje zwłaszcza wśród dzieci. W tym roku wedle trendów dekorujemy choinkę na srebro i biel. W odróżnieniu od roku poprzedniego, w którym panowała stylistyka złota i czerwieni.

Choinka

Choinka świąteczna

Foto: pinterest.com

Przy świątecznym stole

Stół – jakże wymowne miejsce. Przy stole spotyka się cała rodzina. Przy stole składamy sobie wzajemnie świąteczne życzenia. Przy stole jemy, śmiejemy się, rozmawiamy. Boże Narodzenie nie byłoby tak wyjątkowym świętem bez pięknie zastawionego oraz udekorowanego stołu. W tym roku warto postawić na coś naprawdę oryginalnego. Co powiecie na serwetniki w kształcie mikołajkowej skarpety? Jak dla nas bomba!

Serwetniki

Ciekawa dekoracja stołu

Foto: pinterest.com

Przy blasku świec

Świece symbolizują światło Zbawiciela oraz nowe życie. Przy blasku oraz płomieniu świec składamy sobie świąteczne życzenia oraz dzielimy się opłatkiem. Świece możemy postawić zarówno na świątecznym stole jak i na innych meblach w mieszkaniu, aby stworzyć wyjątkowy klimat świąt. Świece są po prostu piękne, dodają blasku, energii, klimatu. W tym roku zaopatrzcie się w dużą ilość świec oraz ozdobne słoje. Najlepiej, aby świece były w tej samej wersji kolorystycznej. Podobnie jak w przypadku dekoracji choinkowych, króluje kolor biały.

Świece

Blask świec

Foto: pinterest.com

Aniołowie się radują

Któż widział święta bez aniołów? Ich symbolika jest również bardzo głęboka i sięga zarania dziejów. Anioły mają chronić i opiekować się domownikami. Są stróżami i strażnikami. W tym roku w kanonie dekoracji świątecznych szczególną rolę przypisuje się aniołom robionym metodą handmade, czyli tym, które są wykonywane własnoręcznie. To także doskonała okazja do tego, aby razem z rodziną usiąść i przygotować wspólnie świąteczne zdoby.

Aniołki

Aniołki świąteczne

Foto: pinterest.com

Światło lampek

Choinkowe lampki mają osłonić dom przed złymi mocami, a także odwrócić nieżyczliwych ludzi i złe uroki. W tym roku szczególnie modne są tzw. cotton balls, czyli piłeczki owinięte sznureczkiem, w których rozpościera się delikatne, ciepłe światło. Cotton balls mogą służyć nie tylko jako ozdoba choinkowa, ale także jako dekoracja stołu, drzwi, kominka.

Cotton_balls

Cotton balls

Foto: outlabsklep.pl

Bożonarodzeniowy stroik

Bardzo ważną ozdobą świąteczną jest również stroik. Można go kupić w sklepie, ale zdecydowanie większą radość i satysfakcję przyniesie Wam własnoręczne wykonanie stroika. Polecamy zrezygnowanie z bombek i łańcuchów na rzecz pięknych naturalnych ozdób dostępnych takich jak szyszki, plasterki suszonych owoców i wstążek. Rozmiar stroika świątecznego niech będzie dostosowany do miejsca, w którym chcecie go umieścić.

Stroik

Stroik świąteczny

Foto: pinterest.com

Mamy nadzieję, że podpowiedzieliśmy Wam, jakie dekoracje świąteczne będą obowiązywały w tym roku. Teraz tylko pozostaje nam czekać do upragnionych świąt!

Prezent na Mikołajki dla chłopaka

prezenty_na_mikolajki_dla_chlopaka_mikołaje

Mikołajki za pasem, a ty dalej nie masz pomysłu na prezent dla chłopaka? Nie przejmuj się, wciąż jest jeszcze trochę czasu. Chłopcy są różni i mają różne zainteresowania, ale pamiętaj, że wszyscy przez długie lata pozostają dziećmi – dlatego twojemu z pewnością przypadnie do gustu imprezowy lub zabawny gadżet.

Kłopoty z postawieniem do pionu?

Jeżeli twój chłopak miewa problemy z porannym dojściem do siebie, na pewno ucieszy się z niewielkiej pomocy. Przyłóż rękę do tego, żeby co rano stawał na baczność. Budzik w telefonie zbyt łatwo wyłączyć, zresztą sama pobudka źle się kojarzy. Zmień to. Snajperski budzik nie tylko nie pozwoli wyłączyć się w ułamku sekundy, ale także zmusi twojego chłopaka do skupienia i rozbudzenia się. A przy okazji zapewni mu z rana frajdę, dzięki czemu zebranie się z łóżka nie będzie już tak nieprzyjemne.

prezenty_na_mikolajki_dla_chlopaka_budzik

fot. toyforboys.pl

Chłop jeść musi

Niewiele rzeczy sprawia w życiu taką radość jak jedzenie. W te Mikołajki możesz jednak uczynić drugie śniadania twojego chłopaka jeszcze przyjemniejszymi. Zaopatrz go w Ammo Lunchbox – pojemnik na prowiant, którego nie powstydziłby się żaden żołnierz. Od tego momentu za każdym razem, kiedy będzie sięgał po kanapkę, poczuje się męsko i bohatersko… albo po prostu zacznie się śmiać – tak czy owak, będzie zadowolony!

prezenty_na_mikolajki_dla_chlopaka_lunch_box

fot. toysforboys.pl

Na Mikołajki – kobieta doskonała

Niejeden chłopak marzył o tym, żeby móc sterować kobietą. Mieć w dłoni pilot, dzięki któremu mógłby wyłączyć focha, posłać ją po piwo albo – to chyba najważniejsze – po prostu zmniejszyć głośność. Najlepiej do zera. Pokaż swojemu ukochanemu, że masz poczucie humoru i podaruj mu na Mikołajki specjalny pilot, dzięki któremu będzie mógł tobą sterować. Oczywiście nie zawsze, ale w wyjątkowe dni – czemu nie? Odpowiednio dawkowany, prezent może cieszyć przez kilka kolejnych świąt!
prezenty_na_mikolajki_dla_chlopaka_pilot

fot. toysforboys.pl

Pamiętaj, że istnieje wiele drobnych prezentów, idealnych na święto takie jak Mikołajki. Twój chłopak na pewno bardziej ucieszy się z jajcarskiego gadżetu niż z kolejnej pary skarpet.

Najciekawsze prezenty mikołajkowe z serwisu Jakiprezent.pl

Czekoladowy_mikołaj

Poszukiwanie prezentów mikołajkowych najczęściej rozpoczynamy w listopadzie. Szczególnie druga połowa listopada to czas wzmożonych polowań i aktywności. Jednak to również czas, kiedy zdarza się, że wszystko, co fajniejsze, zostało już wykupione. Znalezienie odpowiedniego prezentu mikołajkowego nie jest sprawą prostą i w głównej mierze zależy od czasu, jakim dysponujemy oraz od profesjonalnego doradztwa. Aby w sposób łatwy, szybki i przyjemny odnaleźć prezent dostosowany do wieku, płci, upodobań czy charakteru proponuję Wam skorzystać z platformy prezentowej Jakiprezent.pl.  Dzięki takiemu serwisowi na poszukiwanie idealnego prezentu nie tracimy jakże cennego czasu a jednocześnie mamy pewność, że prezent zostanie dostosowany do potrzeb odbiorcy. Postanowiłam rozejrzeć się i poszukać, jakie propozycje prezentowe możemy odnaleźć na wyżej wymienionym portalu prezentowym. Wybrałam specjalnie dla Was kilka z nich i zrobiłam zestawienie top 5.

Coś specjalnie dla Niej

Nic nie ucieszy kobiety bardziej niż prezent w postaci kosmetycznego zabiegu na dłonie. Panie uwielbiają dbać o swoją urodę, jednak bardzo często nie mają na to po prostu czasu. Zadbane dłonie z pięknymi paznokciami ucieszą z pewnością każdą kobietę. Manicure SPA przywróci dłoniom świeżość i blask, a na twarzy zagości szczery uśmiech. Prezent przecież wcale nie musi być standardowy, być może w te Mikołajki warto podarować coś naprawdę oryginalnego a zarazem relaksującego.

zabieg_na_dłonie

Zabieg na dłonie

Foto: podarujspa.pl

Coś specjalnie dla Niego

Czy znacie mężczyznę, który nie lubi piwa? Ja nie znam! Warto jednak, aby mężczyzna nie tylko znał się na piciu piwa, ale zapoznał się z jego głębszymi tajnikami. Kurs kiperski to podstawowy kurs wiedzy o piwie obejmujący zasady produkcji, historię i pochodzenie surowców ale przede wszystkim zasady sztuki degustacji. Każde z piw wymaga innej techniki i jest okraszone wieloma ciekawymi faktami na temat kultury kraju z którego pochodzą, połączeń kulinarnych oraz składowych ich unikalnego profilu smakowego. Ta wiedza przyda się z pewnością każdemu gentelmanowi.

Kurs_kiperski

Kurs kiperski

Foto: katalogmarzen.pl

Mikołaj z czekolady

Nie ma lepszego prezentu na prezent mikołajkowy niż sam św. Mikołaj! I to w dodatku czekoladowy! Promienny, roześmiany Mikołaj zapakowany w świąteczną torebkę będzie z pewnością trafionym prezentem. Mikołaj wykonany jest z mlecznej czekolady z dodatkiem czekolady białej i deserowej. Czekoladowa figurka może być świetnym dodatkiem do większego prezentu albo też oryginalną dekoracją do domu.

Czekoladowy_mikołaj

Mikołaj z czekolady

Foto: chocolissimo.pl

Ciepły kocyk

Koc to idealny prezent mikołajkowy dla zmarzluchów. Zimą przyjemnie jest w tulić się w ciepły i miękki koc. Szczególnie polecamy jako prezent dla kobiet lub dzieci. Puszysty i miły w dotyku koc wykonany z miękkiej tkaniny minky i dodatkowo ocieplony antyalergicznym wypełnieniem to świetna propozycja na chłodne wieczory, może także zastąpić kołderkę do spania.

kocyk

Ciepły koc

Foto: maylily.pl

Poduszka z dedykacją

Pozostając w tematyce rzeczy ciepłych i przyjemnych, jako kolejny prezent mikołajkowy proponujemy poduszkę ze specjalną dedykacją. Jak miło się do niej przytulić! Bardzo miękka, bawełniana, dwustronna poduszka w fantastycznych kolorach sprawdzi się w podróży, w domu jak, w przedszkolu. Dodatkowo trudno ją zgubić – specjalna haftowana dedykacja pomaga odszukać właściciela. Na specjalne życzenie może zostać wyhaftowane imię, metryczka lub wyznanie uczuć.

poduszka

Poduszka z dedykacją

Foto: misiowakraina.pl

Wybrane przeze mnie prezenty to tylko niewielki fragment tego, co możecie odnaleźć w naszym serwisie prezentowym. Zajrzyjcie tu już dziś i wyszukajcie idealny prezent dla bliskiej Wam osoby!

Prezenty dla malucha na Mikołajki

miś_szumiś

Wreszcie nadszedł upragniony listopad. Dla mnie listopad to miesiąc wyjątkowy. Pomimo, że za oknem jest szaro i ponuro, to właśnie w listopadzie nachodzą mnie przedświąteczne myśli. Zaczynam już kompletować w głowie prezenty dla najbliższych. Od tego roku mamy nowego członka rodziny… Dlatego też zastanawiam się nad tym, jaki prezent kupić dla 6 – miesięcznego dziecka. Nigdy nie kupowałam prezentów dla niemowlaka. Jest to dla mnie bez wątpienia nowość. Inspirująca i zachwycająca nowość.

Będąc na etapie gryzaków, śliniaków czy grzechotek trudno jest znaleźć coś naprawdę oryginalnego. W grudniu moje dziecko powinno już siedzieć… Dlatego myślę o prezentach świątecznych dla synka, mając na uwadze właśnie ten fakt.

Listopad to idealny miesiąc, aby rozpocząć rozglądanie się za odpowiednimi prezentami, które są nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia. A jeśli już o prezentach mówimy, to jak wiadomo największą satysfakcję sprawiają one dzieciom i to właśnie dzieci są najbardziej wymagającymi klientami świątecznymi. Wybranie odpowiedniego prezentu dla dziecka jest dużym wyzwaniem. A co dopiero mówić jeśli chodzi o prezent dla niemowlaka!

Prezentów dla dzieci są miliony! W świątecznej gorączce jednak trudno jest wybrać te odpowiednie, te interesujące, te wyjątkowe… Na które prezenty zatem warto postawić? Czy powinniśmy wybrać prezenty edukacyjne, praktyczne, rozwijające wiedzę oraz umiejętności dziecka czy też powinniśmy wybrać takie podarki, które są ładne, śmieszne i pluszowe? Pamiętajmy, że bez względu na to, jaką kategorię prezentową wybierzemy, najważniejsze jest przede wszystkim to, aby prezent był interesujący. I właśnie takie ciekawe prezenty, które najbardziej przykuły moją uwagę chciałabym Wam zaprezentować. Jeden z nich na pewno podaruje swojemu synkowi.

MiniBe miękki suchy basen z kulkami

Dzieci uwielbiają zanurzać się w basenie z kulek. Zazwyczaj na taki przywilej mogły liczyć w bawialniach. Jednak MiniBe stworzyło domową wersję basenu. Jest on zbudowany z miękkiej pianki, dzięki czemu po pierwsze jest lekki, a po drugie maluszek nie wyrządzi sobie żadnej krzywdy. Basen wypełniony jest kulkami skomponowanymi w piękne zestawy kolorystyczne.

basen_z_kulkami

Basen z kulkami

Foto: babulinka.pl

Namiot Teepee dla małego Indiania

Kto z Was pamięta słynne zabawy z dzieciństwa w namiotach konstruowanych z koców i prześcieradeł? To chyba najbardziej popularna forma rozrywki dla dzieci w młodszym wieku. Obecnie moda na namioty powróciła, w nieco ulepszonym wydaniu. W tym sezonie królują teepee! Indiańskie namioty to świetna przestrzeń do zabawy a jednocześnie idealny schowek na zabawki, poduszki i inne przedmioty, które pałętają się po domu. Mój synek na razie będzie zapewne tylko w nim siedział i to bardzo chwiejnie, ale i tak teepee to mój prezentowy numer jeden!

SONY DSC

Namiot Teepee

Foto: mamapotrafi.pl

Choinkowe sny

Pościel dla maluszka jako prezent mikołajkowy będzie zawsze dobrym pomysłem. Po pierwsze to prezent praktyczny a po drugie to prezent po prostu piękny. Odnalazłam wzór, który szczególnie mnie urzekł. Delikatne, pastelowe, geometryczne choinki z pewnością znajdą się w łóżeczku mojego synka. Idealne nie tylko na czas świąteczny, ale dzięki swojej subtelności mogą zdobić łóżeczko maluszka przez cały rok!

posciel_kalamati_choinki

Pościel w choinki

Foto: kalamati.pl

Zapewnij dziecku spokojny sen

Każda mama bryka się z problemem usypiania swojego dziecka. Rzadko kiedy zdarzają się maluszki, które zasypiają bez problemów. Zapewne słyszałyście o uspokajającej sile dźwięku odkurzacza lub suszarki? Wiecie dlaczego dźwięki te czynią cuda? Otóż dźwięki o bardzo podobnym natężeniu słyszał Wasz maluszek, wówczas, kiedy jeszcze przebywał w brzuszku. Fajnym pomysłem na mikołajkowy prezent jest Miś Szumiś, który będzie przywoływał w pamięci Twojego maluszka dźwięki z okresu ciąży jednocześnie uspokajając go.

miś_szumiś

Miś Szumiś

Foto: whisbear.com

Jeśli zima – to przecież śnieg!

Ciekawym pomysłem na mikołajkowy prezent jest zimowy zestaw dla maluszka. Poszukiwanie cieplutkich bucików, których maluch nie zrzuca czy też czapeczki przesłaniającej odpowiednio uszka to nie lada wyzwanie. Udało mi się znaleźć bardzo ciekawy zestaw zimowy, który jest oryginalny i przede wszystkim gwarantuje, że maluszek nie zmarznie. No to teraz na sanki!

zimowy_zestaw

Zestaw zimowy

Foto: maylily.pl

Mikołajki to frajda – i dla rodziców i dla maluchów! Niech te pierwsze święta wspólne będą naprawdę wyjątkowe.