Jaki prezent podarować nauczycielowi na zakończenie roku?

Jaki prezent podarować nauczycielowi – pomysły, które się przejadły

Jaki prezent podarować nauczycielowi na koniec roku, na jego początek lub na dzień nauczyciela 14 października? Poniżej kilka podpowiedzi, jak wyrazić swoją wdzięczność nauczycielowi za cały rok pracy z dziećmi i nie tylko. Niestety nie napiszę o czekoladkach i kwiatach, bo po to zawsze możesz pójść w ostatniej chwili do kwiaciarni i sklepu spożywczego. Poszukałam za to bardziej kreatywnych pomysłów. Wdzięczność będzie doceniona i nie pójdzie nauczycielce lub nauczycielowi w bioderka ani też nie będzie wyrzucony do kosza kiedy zwiędnie.

Jaki prezent podarować nauczycielowi – wywiad wśród nauczycieli

Przeprowadziłam wywiad wśród nauczycieli i z ich opinii wynika, że najbardziej cieszą ich ciekawe książki (niekoniecznie dotyczące przedmiotu jakiego nauczają). Dodatkowo możesz dokupić elegancką zakładkę do książki lub taką wykonaną własnoręcznie ze zdjęciem całej klasy i zabezpieczoną laminowaniem. Panie nauczycielki, nie pogardzą piękną biżuterią. I nie chodzi o to, by wydawać na to majątek, ale jeśli kwiaty kosztują między 30-100 zł, to w tej cenie można podarować im prezent na lata w postaci eleganckiej bransoletki czy kolczyków.

Jaki prezent podarować nauczycielowiDroższe prezenty za całokształt kilkuletniej pracy z podopiecznymi

Wieczne pióro, zegarek czy skórzana teczka to już bardziej eleganckie i zdecydowanie droższe upominki. Nadają się nawet dla profesorów z uczelni albo na podziękowanie pedagogowi za całokształt wspólnej pracy. Przykładowo pióro z grawerem to koszt ok. 200 zł. Na takie cuda natrafiłam ostatnio w punkcie gdzie dorabia się klucze. Z takich prezentów, które są podsumowaniem wielu lat nauki, polecam też zrobić, z całą klasą, fotoksiążkę z opisanymi wspomnieniami i podziękowaniami. Potrzeba na to jednak około miesiąca. Jeśli dzieci są małe, niech każde narysuje obrazek dla nauczyciela, który zeskanowany możesz umieścić obok zdjęcia dziecka z życzeniami. Podziękowaniem za całokształt, może być też bon na masaż w salonie Spa.

Jaki prezent podarować nauczycielowi – kilka ciekawych pomysłów

Poszukaj filiżanki z motywem przedmiotu, który prowadzi nauczyciel np. dla pana od muzyki, będą to pięciolinie z nutkami, dla nauczyciela biologii naszkicowane zwierzę. Do takiej filiżanki idealnie „siądzie” herbatka na uspokojenie lub z melisy i dodatkowo płyta z dźwiękami natury np. ptaków, lasu, czy z szumem morza. Spinki do mankietów w kształcie linijki i kątomierza, bilet do teatru, kubek termiczny, żeby kawa na biurku szybko nie wystygła, telegram z czekolady z napisem „super nauczyciel”, ręcznik z haftem „Nauczyciel z klasą”, elegancki piórnik, pendrive? Możesz też ozdobić zeszyt metodą scrapbookingu i podpisać go „Notes Pani Profesor”.

Prezenty zrobione własnoręcznie przez dzieci

Jaki prezent podarować nauczycielowiJeśli nauczyciel zna się na żartach możesz zamówić mu wcześniej koszulkę z napisem „Jeszcze zrobię z was ludzi!”. Z całą klasą zaś można zrzucić się na śmieszny tort z tablicą i narzędziami, którymi nauczyciel posługuje się na lekcjach. Koszyk z opisanymi akcesoriami do pierwszej pomocy też może rozbawić niejednego nauczyciela. Co w nim? Tabletki na ból głowy i gardła, stopery do uszu (na głośne przerwy), żel kojący do nóg (gdy bolą od długiego stania), krem do rąk (na skórę wysuszoną od kredy), słodkości (na poprawę humoru) i czerwony długopis (do jak najrzadszego poprawiania błędów). Może w ładnym słoiku zamknięcie kolorowe cukierki typu M&M’s z karteczką „Keep calm and teach on”. Z tym napisem możecie podarować również poduszkę, torebkę czy T- Shirt. Pan lub pani od matematyki, na pewno ucieszą się ze specjalnego zegara matematyka.

Odciski palców całej klasy na obrazku z drzewem to bardzo oryginalny pomysł na pamiątkę dla ulubionego nauczyciela lub wychowawcy. Podobnie jak obraz z roztopionymi suszarką różnokolorowymi kredkami woskowymi, czy po prostu pudełko z Kinder jajkami i osobistymi podziękowaniami od każdego. I ostatni pomysł to karykatura nauczyciela, ale taka wesoła, namalowana na zamówienie.

Jeśli już koniecznie chcecie podarować kwiaty to…

Zróbcie to w oryginalny sposób. Miałam nie pisać o kwiatach, ale jednak napiszę dwa zdania. Jeśli już bardzo chcecie kupić coś żywego i pachnącego, to zamiast zagracających dom kilkudziesięciu bukietów, polecam każdemu dziecku wręczyć po długiej czerwonej róży i powiedzieć, żeby podarowało nauczycielce gdy będzie odbierać od niej dyplom. Ciekawym pomysłem jest pomalowana własnoręcznie doniczka z roślinką i podpisem „Dziękuję, że pomaga mi Pani/Pan rosnąć”.

Jaki kupić prezent dla kogoś kogo nie lubisz?

prezent dla kogoś kogo nie lubiszPrezent dla kogoś kogo nie lubisz, czy warto go dawać?

Jaki kupić prezent dla kogoś kogo nie lubisz i czy warto tak ryzykować? Przeważnie dawanie prezentu kojarzy się z miłym wydarzeniem dla obydwóch stron. Zdarza się jednak, że mamy podarować upominek komuś, kogo nie cierpimy np. szefowi lub niesympatycznemu koledze. Może to być dobra okazja na pokazanie komuś, że raczej za nim nie przepadasz i żeby uważał, z kim zadziera.

Prezent dla kogoś kogo nie lubisz – szef, szefowa

A teraz kilka propozycji podarunków dla nielubianego szefa, ale uważaj! Jeśli szef nie ma poczucia humoru, możesz zacząć szukać sobie nowej pracy. Na pierwszy ogień książka dla szefowej o wymownym tytule Diabeł ubiera się u Prady. Gdyby zaś przełożony wyhodował sobie brzuszek możesz podarować mu książkę Jesteś tym, co jesz. Taka dwuznaczność daje Ci zawsze pole do obrony. Możesz się przykładowo wytłumaczyć, że sama czytałaś tą książkę i jest rewelacyjna. Dla niemiłej i podstarzałej szefowej krem na zmarszczki.  Dla bardzo zrzędliwej przełożonej podpowiadam niemy film, może domyśli się podtekstu. Z całym zespołem zamówcie karykaturę szefa lub szefowej, niech zobaczą swoje prawdziwe oblicze.

Prezent dla kogoś kogo nie lubisz – znajomy, znajoma

Kolejnych kilka propozycji możesz podarować nielubianej koleżance lub znajomemu. Jeśli wiesz, że ta osoba ma problem z językami obcymi, kup jej książkę napisaną np. po angielsku i powiedź, że to jedna z lepszych, jakie czytałeś. Koledze, który ma dwie lewe ręce w kuchni, podaruj najgrubszą książkę kucharską, jaką uda Ci się znaleźć lub taką o zabawnym tytule Dziś gotuję ja autorstwa H.P. Matkowitz’a lub Dzieci gotują Agnieszki Górskiej. Powiedz znajomym, że wasz wspólny kolega bardzo chciał dostać np. płytę z muzyką ulubionego wykonawcy. Trochę się zdziwi jak dostanie ich pięć sztuk. Idziesz do nielubianych znajomych, którzy mają dziecko? Kup maluchowi mini perkusję. Rodzice na pewno będą ci „wdzięczni”. Zadufany w sobie informatyk wkurzy się, gdy mając Xboxa dostanie od ciebie grę na PS3, posiadając PC dostanie grę na konsolę, a będąc właścicielem konsoli dostanie grę na PC. Koleżance, która dobierała się do twojego faceta podaruj bikini, które rozpuszcza się po wejściu do wody bądź majtki w rozmiarze XL. Zdziwi się, gdy otworzy prezent przy wszystkich. Jeśli ktoś zazdrości Ci wszystkiego i ciągle ma tysiąc problemów kup mu Maść na ból du…y. Za około pięć złotych kupuje się samą tubkę. Możesz ją napełnić dowolną substancją.prezent dla kogoś kogo nie lubisz

I najważniejsze jeśli chodzi o prezent dla kogoś kogo nie lubisz!

Żeby była jasność, ja do złośliwych nie należę, ale moim celem jest pomóc wszystkim. Być może są wśród czytelników tacy, którzy mają czarny humor albo ktoś wyjątkowo zalazł im za skórę. Ja wychodzę z założenia, że to co puścisz w świat, wróci do Ciebie. Z tych wszystkich prezentów najbardziej bawi mnie Maść na ból du…y. Ponad połowa Polaków powinna taką stosować. Nawet czasem ja sama 🙂

Ten podrozdział potraktuj z przymrużeniem oka. Takie prezenty mogą wyjść na jaw i spowodować awanturę i długotrwałe obrażenie się na Ciebie. Najpierw zawsze warto z kimś porozmawiać o problemach w komunikacji między wami. Jeśli to nie pomaga, a Ty nie masz nic do stracenia, wtedy możesz potraktować powyższe pomysły bardziej serio i utrzeć komuś nosa. Najlepiej jednak „nie robić drugiemu, co tobie niemiłe”.

Zapraszam również do artykułu o tym jak unikać prezentowych wpadek oraz do artykułu o przesądach dotyczących prezentów .

Przesądy dotyczące prezentów – jakich nie popełniać błędów

Przesądy dotyczące prezentów

Przesądy dotyczące prezentów, co powinieneś wiedzieć

Przesądy dotyczące prezentów powinieneś znać bez względu na to czy jesteś przesądny czy nie. Nawet jeśli trzynastka to dla Ciebie pechowa liczba, rozbite lustro wróży siedem lat nieszczęścia, a gdy upadnie Ci widelec spodziewasz się gościa albo zupełnie w to nie wierzysz, polecam przeczytać Ci kilka poniższych podpowiedzi, czego nie powinieneś kupować swoim bliskim.

Choć sama do przesądnych nie należę uważam, że ostrożności nigdy za wiele. Nawet, jeśli Ty traktujesz zabobony jak zabawę, Twój solenizant może być jednym z tych bardziej ostrożnych.

Przesądy dotyczące prezentów – 6 przykładów

Przesądy dotyczące prezentówLepiej nie wręczać pantofli, gdyż ponoć ten, kto Ci je podaruje wejdzie z Tobą w konflikt. Nie wiem, co ma piernik do wiatraka, ale może lepiej nie ryzykować. Pamiętam taką sytuację w mojej rodzinie, gdzie jedna osoba zażyczyła sobie pantofle na prezent. Dostała je, ale zapłaciła za nie symbolicznego grosika.

Podobnie jest z butami. Mimo, że tak kochane przez kobiety, ale niefortunne, jako prezent. Jeśli je komuś wręczysz, to ponoć ta osoba odejdzie wkrótce z Twojego życia. Pomijam fakt, że jest już bardzo ciężko z trafieniem w rozmiar i gust.

Kolejnym niezbyt udanym prezentem są perły, nawet te sztuczne. Każda prawdziwa kobieta powinna mieć ich sznur w swojej kolekcji. Jednak będzie musiała je sobie kupić sama. Jeśli uprzedzi ją mężczyzna, ich związek może się zakończyć. Niestety, choć piękne symbolizują niepowodzenie i łzy. Dlatego unikają je też Panny Młode. Przesądy dotyczące prezentów

Do przesądnej listy prezentów należą też zegarki, budziki i wszystko, co liczy czas. A to, dlatego, że może odmierzać minuty do końca znajomości z daną osobą lub do jej śmierci.

Do podarowanego portfela dobrze jest wrzucić grosik. Pusty symbolizuje biedę. Zaś według zasad Feng Shui dobrze, gdy portfel jest czerwony. Zapewni to powodzenie w zarządzaniu jego zasobami.

Ostre narzędzia typu nóż, też są nietaktownym i przesądnym prezentem. Symbolizują one przecięcie więzi, jakie łączą obdarowanego i obdarowującego. Często zestaw takich noży dostaje Para Młoda. Choć ich praktyczność jest duża, to, jeśli młodzi są zabobonni mogą nie ucieszyć się z takiego prezentu.

Przesądy dotyczące prezentów? Nie popadajmy też w paranoję

Przesądy dotyczące prezentówMam nadzieję, że większość z Czytelników traktuje jednak zabobony z przymrużeniem oka. Prawie wszystkie wyżej wymienione podarunki dawałam innym i otrzymywałam je. I do żadnych tragedii nie doszło.

W poście o prezentach, których nie wypada kupować wymieniłam jeszcze kilka niezręcznych podarunków. Nie są związane z przesądami, ale mogą być odebrane równie negatywnie.

Tymczasem życzę wam wesołych 13-stych piątków 🙂

Jaki prezent dla… ogólne zasady i metody dawania prezentów

jaki prezent dlaJaki prezent dla, czyli kilka sprawdzonych rad przy wybieraniu prezentów

Jaki prezent dla: dla mamy, taty, koleżanki, teściowej, 2-letniego dziecka itd. Czy są jakieś uniwersalne zasady jak wybierać innym prezenty? Jakaś tajemnicza metoda, którą możemy się sugerować, za każdym razem, gdy dostaniemy zaproszenie na czyjąś wyjątkową uroczystość?

Owszem jest. Nawet kilka metod i zasad.

Dowiesz się jaki prezent dla… gdy go tylko wysłuchasz

„Tego nikt nie zgadnie, co mam w sercu na dnie”. A jednak. Uważam, że to możliwe. Wystarczy dyskretne wsłuchanie się w to, co ktoś do nas mówi. Często w trakcie wspólnych dyskusji na tematy wszelakie można wyłapać czym interesuje się solenizant albo czego pragnie. Ja mam już taki filtr w głowie, za każdym razem, gdy padnie hasło na temat czyjegoś pragnienia, chwytam za telefon i zapisuję w notatkach. Następnie w domu przepisuję do specjalnego zeszytu z listą prezentów dla bliskich osób. Czasem kupuję daną rzecz od razu, jeśli uroczystość jest niedługo.

Jaki prezent dla…? Taki sam jak dana osoba kupiła ostatnio Tobie

Zaobserwuj, co bliska Ci osoba kupowała wcześniej dla Ciebie. Jeśli dawała kopertę z pieniążkami (choć dla mnie jest to pójście po najmniejszej linii oporu) to może to świadczyć o tym, że jest kimś konkretnym i praktycznym oraz, że chce sam sobie wybrać coś, co na pewno mu się przyda. Jeśli ktoś daje nam np. kosmetyki to znaczy, że sam lubi dostawać prezenty, które są przydatne i związane z relaksem i urodą. Gdy dostaniemy alkohol lub czekoladki to pewnie ofiarodawca, nie bardzo nas zna i nie chce popełnić faux pas, więc woli dać coś uniwersalnego. I my możemy odwdzięczyć się tym samym. Choć warto zaskoczyć tą osobę czymś przemyślanym i tylko dla niego. Na pewno to doceni.

Weź delikwenta pod lupęjaki prezent dla

Prócz sięgnięcia pamięcią, co dana osoba podarowała kiedyś tobie, spróbuj przyjrzeć się jej upodobaniom. W co lubi się ubierać, czym się otacza w domu, co lubi robić albo o czym najczęściej rozmawia. W ostateczności warto po prostu się zapytać, co ktoś chciałby od nas otrzymać. Choć potraktuj proszę tą radę jako ostatnia deska ratunku. Według mnie czar niespodzianki może wtedy prysnąć, choć możesz spać spokojnie, że prezent będzie trafiony – wybór należy do Ciebie.

5 podstawowych błędów, jakich nie należy popełniać przy wybieraniu prezentów

  1. Przede wszystkim, większość panów kupuje paniom gadżety i elektronikę. Panie zaś kupują swym mężczyznom drobnostki, a nie daj Boże ozdoby do domu. Odwróć role i daj przeciwnej płci to, czego ty byś sobie nie kupił/a.
  2. Podam Ci jeszcze kilka luźnych rad odnośnie prezentów. Jeśli kupiłeś coś na baterie sprawdź, czy nie trzeba ich dokupić. Często w zabawkach nie ma ich w zestawie. Oczekiwanie dziecka na uruchomienie zabawki może być dla niego niemiłe.
  3. Jeśli chcesz zamówić prezent przez internet, zrób to dużo wcześniej. Czasem czas oczekiwania bywa długi, gdy przedmiot jest sprowadzany z zagranicy. Doczytaj ogłoszenie o produkcie do końca, nawet drobnym druczkiem, by mieć pewność.
  4. Proponuję Ci też nie dzwonić do solenizanta, co chciałby dostać, gdyż być może przyjęcie, na jakie zostałeś zaproszony jest niespodzianką dla niego. Lepiej zadzwonić do partnera lub do bliskiej jej osoby i dopytać o szczegóły samego przyjęcia i prezentu, który mógłby ucieszyć tę osobę. To też dobry sposób, by uniknąć zdublowania się podarunków.
  5. Nie dawaj używanych prezentów lub nietrafionych, które sam kiedyś dostałeś. Jest jeden wyjątek: jeśli wiesz, że ktoś na prawdę ucieszy się z czegoś bardziej niż Ty, możesz mu to podarować, ale pamiętaj zapisuj co od kogoś dostałeś, tak by prezent do niego nie wrócił z powrotem. Zdarzały się i takie wpadki. Pisałam o tym TUTAJ.

Jaki prezent dla bliskich – gdzie znaleźć dobre inspiracje

jaki prezent dlaW celu znalezienia kolejnych inspiracji, polecam obejrzeć Ci powtórki takich programów jak: Pani Gadżet w TVN Style lub Pan Gadżet w TVN Turbo. Często polecane tam produkty są drogie, ale można znaleźć ich tańsze zamienniki. Potraktuj ten program jako inspirację.

W internecie zaś możesz poszukać natchnienia wpisując w wyszukiwarkę słowa klucze takie jak: pomysł na prezent, upominek, podarunek, pamiątka, niespodzianka, nagroda, bonus, gratis, książki, muzyka, gadżety, okazja, rękodzieła, hand made, DIY (Do It Yoursefl), pakowanie prezentów. Ewentualnie angielskie słowa: gift oraz souvenirs.

Spróbuj też z przymiotnikami takimi jak: ciekawe, różnorodne, rewelacyjne, niespotykane, nietuzinkowe, niesamowite, oryginalne, kreatywne, własnoręcznie wykonane, zaskakujące, inspirujące, obłędne, super, odlotowe, nieziemskie, z głębi duszy, innowacyjne, zjawiskowe.

Pod ogólnymi hasłami też powinno pojawić się dużo podpowiedzi: dla niego, dla niej, dla dziecka, rocznica, urodziny, imieniny, ślub, wieczór panieński, kawalerski, chrzest, komunia, walentynki, Boże Narodzenie, mikołajki, jubilat, solenizant, dzień kobiet, dzień mamy, dzień taty, dzień dziecka itd. Choćby na tej stronie Jaki Prezent znajdziesz mnóstwo skategoryzowanych odpowiednio prezentów. Sama często korzystam z tego portalu.

Osobiście przejrzałam wzdłuż i w szerz wiele stron prezentowych, ale każdego dnia pojawiają się setki nowych pomysłów. Dlatego jeśli już wszystko wykorzystałeś albo nic nie zadowala cię w 100%, spróbuj poszukać nowości pod powyższymi hasłami.

I pamiętaj, że najcenniejszą rzeczą, jaką możesz komuś podarować jest Twój czas.

Czego NIE kupować czyli prezentowe faux pas

czego nie kupować kaktus

Czego nie kupować na prezent? Jeśli dobrze znasz osobę, której chcesz podarować prezent, którego sam nie jesteś pewien, być może Ci się uda trafić. Jeśli jednak masz wątpliwości, lepiej nie ryzykuj obrażenia się solenizanta lub nieprzydatności prezentu. Wyjątek stanowi sytuacja, w której to ta osoba mówi Ci, że chciałby coś takiego dostać. Jakie prezenty są ryzykowne? Jakich na pewno nie kupować? Zaraz się tego dowiesz.

Czego nie kupować – podstawowe błędy

Nie polecam kupować kaktusów lub róż, bo mają kolce. Ponoć zegarek to prezent – symbol kończącego się czasu znajomości z daną osobą.

Dewocjonalia najlepiej kupować sobie samemu niż komuś na prezent. Wyjątek stanowią takie okazje jak Chrzest albo Komunia dziecka.

czego nie kupować mydłoOczywiście to są podstawowe gafy, ale każda sytuacja jest inna. Przykładowo bielizna to super prezent dla ukochanej, czy ukochanego, ale już teściowi białych majtasów nie dajemy. Inny przykład? Butelka dobrego trunku dla kolegi lub starszego pana owszem, ale już ta sama butelka dla kogoś, kto ma problemy z alkoholem zdecydowanie może urazić. Kostka mydła zapachowego z dodatkami, kupionego w specjalnym sklepie na pewno ucieszy, ale są i tacy, którzy odbiorą to, jako sugestię umycia się. Własne zdjęcie w ramce. To z pewnością prezent, który może świadczyć o Twoim egoistycznym nastawieniu do życia i narazić Cię na śmieszność. Chyba, że np. twoja mama prosiła Cię o taki podarunek.

Czego nie kupować – odmładzacze i upiększacze

Jeśli nie jesteś bardzo blisko z daną osobą, staraj się nie dawać jej poprawiaczy wyglądu, czyli kremów przeciwzmarszczkowych albo antycellulitowych, bielizny wyszczuplającej, wagi, karnetu na basen, depilatora i innych przedmiotów do higieny osobistej. Mogą one, bowiem sugerować niedoskonałości u osoby obdarowywanej.

Czego nie kupować – za drogo, za tanio, mało użytecznie

Kolejne prezenty na czarnej liście to tzw. pierdółki, czyli nieprzydatne i zbierające kurz rzeczy. Są to najczęściej obrazki np. z jeleniem na rykowisku, figurki, wazoniki albo… szklana ryba (przypadek moich znajomych). Nie mówię „nie” takim podarunkom, ale staraj się ich unikać. Najlepiej, jeśli prezent jest nie tylko ładny, ale i użyteczny.czego nie kupować zegarek

Uważaj też na prezenty, które są albo za tanie albo za drogie. Najlepiej kupować takie wypośrodkowane. Byłam ostatnio w sklepie „wszystko za 1,5 zł”, ale nie kupiłabym nic stamtąd na prezent dla kogoś. Jakość bywa nienajlepsza, a kompromitacja prawie pewna. Podobnie z drogim prezentem, który może wprowadzić w zakłopotanie bliską Ci osobę. Nie warto też wydawać zbyt dużej kwoty płacąc tylko za „markę”. Oryginalne rzeczy nie są złe, ale np. japonki za osiemnaście tysięcy dolarów to już „przerost formy nad treścią”.

Powtarzające się upominki też potrafią drażnić. Świadczą o braku wyobraźni i zaangażowania. Typowym jest „koperta” z pieniążkami, która może być odebrana, jako lekceważenie oraz pójście na łatwiznę. Zdarzają się też zdublowane książki lub kosmetyki – co roku te same.

Czego nie kupować – za wcześnie, za późno

Prezenty na przyszłość. Oczywiście z niewielkim wyprzedzeniem są nawet pożądane. Przykładowo koszulka na dwulatka podarowana półtorarocznemu dziecku jest idealna. Kupowanie ubrań na za pięć lat albo książek, gdy dziecko nie umie czytać to już nienajlepszy pomysł. Nowości pojawiają się bardzo szybko i prezent może stać się nieaktualny.

Upominki z kończącą się datą przydatności, którą najlepiej sprawdzać jeszcze w sklepie. Moi rodzice dostali kiedyś kawę, której już prawie nie było w opakowaniu. Wywietrzała zupełnie. Były to czasy „komuny” i o kawę było ciężko, ale to nie jest produkt, który można trzymać na lepsze czasy.

Dawanie prezentów, które sam otrzymałeś. Gdy jest to coś nietrafionego, komuś też może się nie spodobać. Istnieje jednak wyjątek od reguły, o którym pisałam wcześniej. Jeśli prezent jest uniwersalny i na czasie albo dostałeś już podobny, możesz coś takiego podarować komuś następnemu. Tą zasadę proponuję stosować wedle słów „nie rób drugiemu, co tobie niemiłe”. Pamiętaj jednak, by zapisać od kogo dostałeś niechciany prezent, by ponownie nie wrócił np. po kilku miesiącach do tej samej osoby.

Prezenty zużyte. Uwierzcie mi zdarzają się i takie. Znoszone ubrania (co gorsza bielizna), otwarte pudełka czekoladek, pobrudzone elementy lub produkty bez metek. Koleżanka dostała kiedyś rozpoczętą paczkę gum od cioci z Ameryki. Widać, co nie smakowały cioci, a w Polsce taka bieda…czego nie kupować

A teraz śmieszne historie z życia wzięte:

Pierwszą taką historię usłyszałam w radio rok temu. Mocno zapadła mi w pamięć. Kobieta żaliła się na antenie jak to kupiła wszystkim prezenty pod choinkę ale sama nie dostała nic. Mówi więc głośno przy stole, że chyba była niegrzeczna, bo nic nie dostała. Na co mąż jak rażony prądem, kręci się i wyjmuje z kieszeni portfel i daje jej 100 zł mówiąc: – masz, kup sobie coś… Mi osobiście witki opadły… Pewnie panowie pomyślą: – gość miał gest, to o co chodzi? Otóż moi mili, w tym cała magia, że ktoś choć trochę się trudzi i wymyśla, kupuje, organizuje drugiej osobie prezent. Nie musi być duży. Przecież skoro ta kobieta miała pieniądze na kupienie wszystkim prezentów, to za tą „stówkę” mogła sobie sama coś kupić. Osobiście nie lubię dawania kopert, choć wiem, że dla niektórych są one idealnym podarunkiem, bo wtedy kupują to, co im trzeba, ale jeśli ktoś, kto ją daje, chce w ten sposób iść na łatwiznę – to magia pryska jak bańka mydlana.

Druga historia trochę inna niż poprzednia. Gdy miałam 10 lat przyszła do mnie na urodziny koleżanka. Wiem, że nie przelewało się u niej w domu i gdy dostałam od niej kiczowatego słonika, ubrudzonego ziemią z doniczki, mimo wszystko ucieszyłam się. Wiem, że dała to, co miała: podniesioną trąbę słonia na szczęście. Nie zawsze faux pas jest robione z premedytacją. Czasem nie sposób inaczej. Miejcie to na uwadze.

A wy? Macie jakieś „siary” albo dziwne prezentowe historie na koncie? Piszcie w komentarzu.

Jeśli chcecie podarować prezent komuś kogo nie lubicie zapraszam do artykułu. Jeśli zaś jesteś przesądny lub osoba, której chcesz sprawić niespodziankę może taka być koniecznie przeczytaj ten artykuł.