Jaki prezent dla chrześniaka na Komunię?

dla chrześniaka na Komunię

Jeśli kupujemy dla chrześniaka na Komunię sprzęt elektroniczny, zróbmy to mądrze

Może pomińmy popularne na prezent dla chrześniaka na Komunię zegarki, drony i quady, by przejść od razu do oryginalnych i mądrych propozycji.

Gdy chcemy kupić droższy sprzęt, wybierzmy coś, co rozwinie pasję naszego chrześniaka lub chrześnicy. Może to być aparat fotograficzny lub ostatnio modny wśród młodzieży polaroid do robienia natychmiastowych zdjęć, do tego torba na aparat i album na zdjęcia.

Jeśli wybierzemy komputer, dobierzmy od razu do niego jakąś zabawną grę edukacyjną. Osobiście jestem trochę przerażona łatwością, z jaką dzieci obsługują dzisiejszą elektronikę. Najgorsze jest to, że jakość tych urządzeń (np. telefony komórkowe) często daje im poczucie „bycia kimś” w grupie rówieśniczej. Są też plusy – ponoć taka technika sprzyja budowaniu więzi. My kiedyś graliśmy w „gumę” czy rzucaliśmy scyzoryk w pola na ziemi, a dziś zabawy przeniosły się w świat wirtualny. Jeśli nie wymknie się on spod kontroli – nie dzieje się nic złego. Technika pomaga im rozwinąć skrzydła. Może słyszeliście o czternastolatce, która sama nauczyła się w dwa lata programować i stworzyła własną grę. Dziś ma dwadzieścia lat i jest właścicielką trzech firm. Pytanie, czy chcemy zamknąć dzieciom komputery? Ja raczej zwróciłabym uwagę na to, na co poświęcają w tym wirtualnym świecie czas.

Wycieczka dla chrześniaka na Komunię

Jeśli masz chrześniaka, na pewno ucieszy się z wycieczki na stadion ulubionej drużyny piłkarskiej, a jeśli chrześnicę, może uda ci się zdobyć bilety na koncert z ulubioną gwiazdą muzyki młodzieżowej lub turniej taneczny, coś co jest zgodne z ich zainteresowaniami.

Planszówka, pieniądze i dobroczynność

Z mądrych i ciekawych prezentów polecam grę planszową CashFlow. Jest ona dość droga, bo kosztuje ok. 300 zł ale wartości jakich uczy są bezcenne. Można ewentualnie kupić skarbonkę liczącą pieniądze lub taką do pomalowania i cały wykład o finansach w pakiecie. Możliwość kupienia sobie tego, co się chce za oszczędzone na dobrym zachowaniu pieniążki daje dużą satysfakcję. Uwaga nie polecam uczyć dzieci płacenia za obowiązki domowe, chyba, że za bonusy typu „mycie auta tacie”, zaś nie za mycie naczyń czy sprzątanie swojego pokoju. Może to spowodować postawę „pomogę ci, ale mi zapłać”. Pomoc powinna wynikać z dobrego serca pociechy, a obowiązki domowe z bycia członkiem rodziny. Być może razem z chrześniakiem wybierzesz jakiś charytatywny cel, na który regularnie będziecie wpłacać daną kwotę. Niech będzie on realny np. niech dziecko wybierze inne dziecko w Afryce, na którego jedzenie, leki czy naukę będzie przekazywało daną sumę. Do takich organizacji należy Unicef 365, Fundacja Dobra Fabryka Szymona Hołowni ze sklepem internetowym dobroczynne24.pl, czy znana wszystkim Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

Inna wersja złota na prezent dla chrześniaka na Komunię

Z okazji Chrztu, czy Pierwszej Komunii Świętej kupujemy często złote łańcuszki, kolczyki i bransoletki. Jeśli chcesz pomyśleć o oryginalniejszej wersji tego kruszca może będziesz chciał zainwestować w sztabkę złota lub cenne monety. Ich wartość będzie rosnąć z roku na rok. Niektóre rodziny mają również tradycję przekazywania sobie różnych cennych przedmiotów z pokolenia na pokolenie np. biżuterii, zegarków, obrazów czy pamiątek. Jeśli u was nie ma takiego zwyczaju, możesz go zapoczątkować właśnie teraz.

Książki i pamiętniki

Personalizowana bajka o chrześniaku czy chrześnicy, to na pewno jeden z najbardziej wyjątkowych prezentów ofiarowanych z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Można stworzyć ją samemu bądź zamówić w internecie. Podobnie pamiętnik i cały zestaw do jego ozdabiania, czyli srapbookingu.

Z książek dla każdego polecam Profesor Astrokot odkrywa kosmos Dominica Wallimana i Bena Newmana.

Dla dziewczynek polecam: Opowieści na dobranoc dla małych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet Elena Favilli, Francesca Cavallo. Historie są świetne, krótkie i motywujące. Obiecuję, że chrześnica będzie czytać ją z zapartym tchem. Nie długo pojawi się również jej druga część.

Zaś dla tych, którzy lubią łamigłówki polecam Muzeum tajemnic. Matematyczne śledztwo wydawnictwa Zielonej Sowy, w którym to czytelnik by dotrzeć do rozwiązania, skacze po stronach w zależności od tego jak rozwiąże dane zadanie.

Zobacz wszystkie prezenty na I Komunię

 

Prezent dla chrześniaka, którego rzadko widujemy

prezent dla chrześniaka

Prezent dla chrześniaka, który zapamięta na długo

Najlepszy prezent dla chrześniaka to wspólnie spędzony z nim czas. Jeśli chociaż raz na jakiś czas uda wam się spotkać możecie wybrać się nie tylko na najnowszą bajkę, czy film w kinie ale np. do interaktywnego muzeum z robotami, klockami lego, z multimedialnymi i wirtualnymi pokazami, gdzie można wszystkiego dotknąć i spróbować.

Świetnym pomysłem jest spędzenie ciekawego popołudnia na zabawie w podchody. Znaki harcerskie, pozostawione listy ze wskazówkami i łamigłówkami, kilka zasad survivalu, a na końcu mała niespodzianka i niezapomniana zabawa gwarantowana. Do takiej wycieczki możesz dołączyć prezent w postaci nowego plecaka, czy gadżetów do przetrwania w lesie, takich jak kompas lub dobra latarka czołówka.

Pozostając w lesie możecie zasadzić razem drzewo, w znanym tylko wam miejscu i patrzeć na nie co roku, jak rośnie. Możecie również zakopać skarb z drobnymi pamiątkami i listem do siebie w przyszłości.

Wieczorem zaś, jeśli jest ciepło i bezchmurnie, znaleźć i nazwać którąś konstelację imieniem twojego chrześniaka lub chrześnicy. Są od tego również specjalne strony w internecie, które potwierdzają to certyfikatami. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: nazwij swoją gwiazdę, by zasypała nas lista ofert. Oczywiście każda mianuje się tą najprawdziwszą, ale dla dziecka to i tak pewnie nie ma znaczenia, czy jego gwiazdozbiór zaakceptowała NASA czy ktoś zupełnie inny.

Wiem… życie pędzi tak szybko, że czasami nadążamy tylko na nie zarobić i spędzić czas z najbliższą rodziną. Dlatego prócz gotowych prezentów mam, dla ciebie kilka szybkich pomysłów, jak podtrzymać kontakt ze swoimi chrześniakami.

Osobisty Anioł Stróż na prezent dla chrześniaka

Osobiście polecam zaprenumerować czasopismo katolickie dla dzieci. Uwierz mi niektóre są bardzo ciekawe. Sama dla mojej najstarszej (7-letniej) chrześnicy zaprenumerowałam miesięcznik Anioł. Są tam płyty CD z nagraniami czytanek, łamigłówki, ciekawe i krótkie historie, a nawet gry planszowe. Gorąco polecam: aniolstroz.eu. Tym sposobem będziemy przypominać się naszym ukochanym dzieciom co miesiąc. Jeśli masz chrześnicę, równie mądrą gazetką choć już nie religijną, jest czasopismo Kosmos dla dziewczynek z fundacji o tej samej nazwie: fundacjakosmos.org, twoja pociecha znajdzie tam bardzo mądre i ciekawe artykuły napisane w zabawny sposób oraz wiele gier i zabaw.

Aniołki dla dzieci

Własna kolekcja, bajka i pamiętnik

Kolejny rewelacyjny pomysł to… kolekcja. Jest to bardzo oryginalny pomysł na prezent, który rośnie wraz z dzieckiem. Jeśli jeszcze nie zapoczątkowałeś czegoś takiego w dniu Chrztu maleństwa, zrób to teraz, kiedy dziecko jest już świadome. Spróbuj nawet podpytać, co chciałoby kolekcjonować. Moja córka kolekcjonuje papierki z czekoladek i szklane kule z sztucznym śniegiem. Taka kolekcja będzie się powiększać, co roku np. z okazji urodzin. Może to być seria książek, znaczków, monet, kamieni szlachetnych, kolczyków, płyt z muzyką, srebrnych łyżeczek, porcelany. Dziewczynce, co roku możesz ofiarować jeden koralik do naszyjnika. Chłopczykowi mini model samochodu do serii kultowych aut. Popularne są również słoniki, aniołki, świnki skarbonki, misie czy też lalki lub coś na stare lata – piwniczkę z winami 😉

Ponad czasowym prezentem dla chrześniaka będzie zapoczątkowanie kroniki lub pamiętnika. Można ozdobić go metodą scrapbooking’u i pozostawić w nim miejsca na wpisy o pierwszych słowach, datach i wydarzeniach w życiu malucha oraz jego kolejnych sukcesach.

Kolejny niespotykany prezent to personalizowana bajka, którą można zamówić lub zrobić samemu. Jeśli chcesz podarować coś tylko od siebie, a masz wybujałą wyobraźnię, wymyśl bajkę gdzie głównym bohaterem będzie twój chrześniak lub chrześnica. Niech, jako królewicz lub królewna pokonają wiele przeszkód zanim dotrą do celu. Do tego kilka jego zdjęć, rysunków lub grafik z nim i oprawa w drukarni. Ostatnimi czasy zostałam matką chrzestną czwórki dzieci i mam zamiar co roku, prócz jakiejś zabawki czy ubranka, dawać im na prezent jeden rozdział bajki o nich.

Poczytaj mi Ciociu/ Wujku – najlepsze pozycje książkowe na prezent dla chrześniaka

Nie byłabym sobą gdybym nie poleciła ci kilka fantastycznych książek dla dzieci. Jak dla mnie to uniwersalny prezent pasujący do każdego wieku, ale… uwaga, żeby zainteresować dzieci jakąś pozycją musi być ona na prawdę wciągająca. Dlatego, prócz dziecięcej klasyki jak seria Harrego Pottera, Opowieści z Narni, czy Tajemniczego Ogrodu polecam:

Ciekawie wydane książki Ewy Solarz oraz Aleksandry i Daniela Mizielińskich: D.O.M.E.K., D.E.S.I.G.N. oraz S.Z.T.U.K.A. Podobnie, tych samych autorów, Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata. Moją ulubioną książkę pachnąca dzieciństwem, a raczej jej nowe wydanie Skrzaty Will’a Huygen’a – piękne ilustracje, aż chce się w nie uwierzyć! Do klasyki o Małym Księciu Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, polecam kolejną dopisaną przez innych autorów część: Mały Książę ze strychu Janusza Włodarczyka, czy Mały Książę odnaleziony Jean’a-Pierre’a Davidts’a. Dla dziewczynki: Opowieści na dobranoc dla małych buntowniczek. 100 historii niezwykłych kobiet Elena Favilli, Francesca Cavallo. Historie są świetne, krótkie i motywujące. Jeśli chrześnica jest w wieku szkolnym, może czytać ją już samodzielnie i uwierzcie mi – będzie to robić z zapartym tchem. Zaś dla tych, którzy lubią łamigłówki polecam Muzeum tajemnic. Matematyczne śledztwo wydawnictwa Zielonej Sowy, w którym to czytelnik by dotrzeć do rozwiązania, skacze po stronach w zależności od tego jak rozwiąże dane zadanie. Dla starszych chrześniaków polecam nade wszystko książkę W Dżungli Życia Beaty Pawlikowskiej. Autorka wiele przeszła w życiu, buntowała się, miała do czynienia z anoreksją, używkami i zmagała się z wieloma innymi problemami, z jakimi borykają się nastolatki. Dziś jest szczęśliwą kobietą, która wzięła życie w swoje ręce. Dzieciaki czytając tę książkę mogą poczuć się zrozumiane i może dojdą do wniosku, że nie warto „wyważać drzwi otwartych na oścież”.

Sportowy prezent dla chrześniaka

By nie zasiedzieć się w domu przy książkach polecam prezenty dla chrześników propagujące aktywność sportową. Są to z pewnością: rower, popularna ostatnio hulajnoga, deskorolka, wrotki tudzież rolki, a na sezon zimowy narty, łyżwy lub snowboard. W sklepach sportowych, ilość i rodzaj sprzętów służących do przemieszczania się, rośnie z roku na rok. Najlepiej udać się do jednego z nich i zobaczyć co jest na topie. Do tego wszystkiego przydałby się kask i ochraniacze.

Prezent dla teściowej, z którą mamy trudne relacje

Prezent dla teściowej, to tak jak ona czasami, trudny orzech do zgryzienia. Jakby nie było, czy jest miło czy nie miło, ona też jest naszą potencjalną prezentobiorczynią. Dzień teściowej wypada 5 marca, ale proponowane tutaj pomysły pasują również dla niej na imieniny, urodziny, Boże Narodzenie. Baaa! Nawet w Dniu Matki byłoby dobrze gdybyś chociaż chwycił za telefon i wybrał numer do swojej „drugiej mamy”. Zobacz więcej

Voucher na serię zabiegów depilacji laserowej – idealny prezent dla Twojej przyjaciółki

Idealny prezent dla Twojej przyjaciółki

Myślisz o prezencie dla przyjaciółki, ale nie chcesz jej dawać nic banalnego. Przeglądasz półki sklepowe w poszukiwaniu czegoś wyjątkowego i oglądasz różne kubki, świeczki, koszulki, książki… Wydaje Ci się jednak, że wszystko jest zbyt zwyczajne lub po prostu jednorazowe. Ty jednak chcesz, żeby Twój prezent został zapamiętany i przyniósł coś dobrego, co będzie cieszyć przez długi czas. Czymś takim z pewnością może być seria zabiegów depilacji laserowej. Oto kilka sytuacji, w których sprawdzi się voucher do salonu.

Twoja przyjaciółka Ci się zwierza

Wasza relacja jest szczera i jesteście dla siebie prawie jak siostry. Rozmawiacie ze sobą o radościach, smutkach… a czasami też o kwestiach związanych z pielęgnacją urody. Wiesz, że Twoja przyjaciółka przejmuje się bardzo wąsikiem nad wargą lub może czasem przekłada wyjście na basen lub saunę, bo jest zbyt zmęczona, by doprowadzić do ładu swoje łydki 😉 Jeśli macie bliską relację, prezent w postaci bonu podarunkowego do salonu depilacji laserowej z pewnością będzie przyjęty z radością i entuzjazmem, a jednocześnie pokaże Twojej przyjaciółce, że jej słuchasz i jest dla Ciebie ważna.

Twoja przyjaciółka dąży do perfekcji

Podziwiasz ją, bo bardzo dużo rzeczy robi rewelacyjnie. Ona jednak bagatelizuje swoje działania, czasem zbyt dużo wymagając od siebie i innych. Swoją postawą motywuje Cię do pracy nad sobą i daje kopa do realizacji rewolucyjnych pomysłów. Wciąż dostrzega, że coś można poprawić, a gdy uda jej się coś zrobić idealnie – promienieje szczęściem. Jeżeli widzisz, że lubi realizować zadania od początku do końca, seria zabiegów depilacji laserowej pomoże jej osiągnąć sukces w dążeniu do perfekcyjnie gładkiej skóry i pozwoli zaoszczędzić trochę czasu na inne perfekcyjne wyzwania.

Twoja przyjaciółka jest spontaniczna

Kochasz w niej to, że zaraża dobrą energią. Często jednak brakuje Wam czasu na realizację wszystkich pomysłów. Zdarza Wam się marzyć o dobie, która ma co najmniej sto godzin. Prezent w postaci depilacji laserowej w dłuższej perspektywie przyniesie Wam dodatkowy bonus w postaci czasu, który – zamiast na usuwanie zbędnego owłosienia – będziecie mogły przeznaczyć na różne działania. Czy wiesz, że jeśli poświęcasz depilacji 30 minut tygodniowo, w ciągu roku zabiera ona z życia aż 26 godzin? Z pewnością przyznasz, że zarówno Ty, jak i Twoja przyjaciółka, potraficie lepiej wykorzystać ten czas.

Twoja przyjaciółka lubi zachwycać

W dni, w których czuje się piękna i podziwiana, błyszczą jej oczy, a uśmiech nie znika jej z twarzy. Gdy jednak złamie paznokieć lub na nosie wyskoczy jej pryszcz, jest niepocieszona, aż przyczyna żalu nie zniknie. Wręczając jej bon na serię depilacji laserowej możesz wspomnieć, że dzięki temu już zawsze będzie oszałamiać skórą gładką jak aksamit. Pomagając jej zadbać o tę jedną sferę, pomożesz jej uniknąć kilku zmartwień przez cały rok.

Jest bardzo wiele okazji, w których możesz ucieszyć bliską Ci osobę wyjątkowym podarunkiem. Może właśnie teraz szukasz odpowiedniej rzeczy dla kogoś takiego i nie masz pomysłu? Jeśli chcesz wręczyć idealny prezent swojej przyjaciółce – kliknij tutaj, podaj swój numer telefonu i zamów Voucher na zabiegi depilacji laserowej w salonie Depilacja.pl.