Psychologiczne książki dla każdego kto kocha czytać

Total
0
Shares

Lubisz książki, które potrafią zmienić życie? Oto trzy z nich. Podaruj je najbliższej osobie – świetnie przyda się na zimową chandrę. Książki świetnie nadają się do leżenia pod kocem z ciepłą herbatą i relaksowania… A jeśli jeszcze poprawią nastrój? Czyżby zestaw doskonały?

Kierunek szczęście

Autor – wykładowca, konsultant i trener z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego, ekspert w dziedzinie twórczego wykorzystania umysłu oraz efektywnej komunikacji interpersonalnej – prezentuje skuteczne metody, które systematycznie stosowane, pozwolą osiągnąć dominujące poczucie osobistego szczęścia.Dowiedz się, jak wejść na drogę budowania osobistego szczęścia. Poznaj narzędzia, wskazówki i sugestie, które pomogą ci wykorzystać własny potencjał. Ta książka to swoista sesja terapeutyczna, w czasie której można poznać metodycznie opracowany plan budowania szczęścia w codziennym życiu. To plan, który każdy z nas może zrealizować, niezależnie od swojej dotychczasowej historii życia, indywidualnych doświadczeń, aktualnych przekonań, uznawanych wartości i posiadanych nawyków.

psychologiczne_ksiazki_kierunek_szczescie

Polityka na kozetce

Książka jest podsumowaniem wieloletnich zainteresowań autora psychoterapią i zagadnieniami polityki. Jako doświadczony analityk jungowski i konsultant polityczny, autor prezentuje koncepcję transformacyjnego podejścia do polityki. W tej perspektywie ?energia polityczna? jednostek, obywateli, grup społecznych i liderów przyjmuje wiele typów i form, które wyrażają się w rolach męskich i kobiecych w polityce, wzorcach rodzinnych i zachowaniach naśladujących relację ojciec?syn, ojciec?córka czy związki między rodzeństwem.  Publikacja zawiera opis problemów ?polityki genderowej?, analizę zachowania liderów ?erotycznych?, odwołujących się do wyobrażeń kazirodczych, liderów typu trikstera, którzy przejawiają cechy błazna, jak też ?wystarczająco dobrego? lidera, który potrafi asymilować niepowodzenia. Poświęca uwagę związkom psychoterapii z duchowością i życiem politycznym, psychologii narodowej i innym zagadnieniom z dziedziny życia społecznego, działalności organizacji i instytucji publicznych oraz współczesnej świadomości  politycznej. Książka adresowana do terapeutów, polityków, politologów, socjologów, liderów biznesu i obywateli, którzy chcą bardziej świadomie zarządzać własną ?energią polityczną?.

psychologiczne_ksiazki_polityka_na_kozetce

Duchowa moc empatii

Empatia to most, który ponownie nas przybliża ? do samych siebie oraz innych. Jest jak ścieżka, na której nieustannie przekształcamy doświadczenia fizyczne w lekcje duchowe. Prowadzi ona wprost do drzwi aktywnego współczucia, tego wewnętrznego głosu każącego ulżyć w cierpieniu drugiemu człowiekowi poprzez podjęcie empatycznego działania i wzniesienie się na wyżyny miłości. Niniejsza książka ma postać praktycznego przewodnika, który pomoże ci poszerzyć świadomość empatii i sposobu jej działania. Czytając relacje z życia autorki ? wieloletniego doradcy intuicyjnego, i jej pacjentów, możesz spodziewać się chwil olśnienia, kiedy ujrzysz własne odbicie w doświadczeniach, którymi się z tobą podzieli.

psychologiczne_ksiazki_duchowa_moc_empatii

 

Sprawdź te pozycje aby stać się lepszym człowiekiem. Kto wie, może okaże się, że ich terapeutyczna moc uwolni Cię od codziennych problemów?

 

źródło:matras.pl

Artykuły podobne

Czekoladowe uniesienie

Poznaj ujędrniającą i relaksującą moc czekolady! Pozwól magicznym rękom masażysty rozprowadzić ją po całym ciele. Wycisz się i wprowadź w stan błogiego odprężenia. Prawie dwugodzinny masaż pobudzi mięśnie, skórę i…
Zobacz więcej ...

Nauka makijażu

Czy przychodząc do pracy wpadasz w kompleksy na widok ładnie wymalowanych koleżanek? Czy też chciałabyś tak wyglądać, lecz nie wiesz jak wydobyć piękno swojej twarzy? Jeśli tak, ten kurs będzie…
Zobacz więcej ...