Daj swoim ubraniom drugą szansę!

Stajesz przed szafą i pomimo tego, że ubrania się z niej niemalże wysypują to Ty nie widzisz niczego co mogłabyś na siebie założyć? Niemalże każda kobieta zna ten ból. Co zrobić żeby nie mieć tego problemu (lub mieć go o wiele rzadziej)?

Wyprzedaj je!

Myślisz, że ubrania, które były na ciebie dobre kilka kilogramów  temu lub modne kilka sezonów wcześniej wrócą do łask? Pewnie tak się nie stanie, więc przestań trzymać je u siebie. To samo tyczy się ubrań, które nadal na nas pasują, są modne, ale my nie czujemy się w nich najlepiej. Poproś przyjaciółkę żeby ci pomogła i obfotografujcie wszystkie niepotrzebne ciuchy. Pamiętaj, że ubrania powinny być wyprasowane i leżeć na ładnym tle. Wymięte ciuchy na starym kocu? Nikt tego nie kupi. Najlepiej jeśli je na siebie założysz i ktoś zrobi fotki. Ceny też ustal rozsądnie. Może i kiedyś dałaś za tę koszulę 120 złotych, ale nikt tyle za nią nie da. 10 złotych w portfelu to i tak więcej niż nieużywana bluzka zajmująca miejsce w szafie.

daj_sowim_ubraniom_druga_szanse_szafa

fot. pinterest.com

 

Przerób je!

Nie bój się i tak ich nie nosisz. Nawet jeśli nie wyjdzie to niczego nie tracisz. Złap za nożyczki, igłę i poszukaj tutoriali jak przerobić stare koszulki w super modne plecionki. Może wyglądają skomplikowanie, ale są bardzo łatwe do wykonania. Jeśli nie będziesz się dobrze czuła w takich dziurawych bluzkach to zawsze możesz wrócić do poprzedniego punktu i zwyczajnie je sprzedać korzystając z popularnych portali. Możesz też dodać swoim ubraniom blasku naszywając na nie cekiny!

daj_sowim_ubraniom_druga_szanse_koszulka

fot. pinterest.com

Oddaj je!

Masz w swojej okolicy dom dziecka lub inne miejsce gdzie możesz oddać ubrania? Zrób to. Tobie i tak się nie przydają a dla kogoś mogą być prawdziwym skarbem. Jednak zanim to zrobisz upewnij się, że naprawdę trafią do potrzebujących a nie kogoś kto za chwilę sprzeda je w pobliskim second-handzie. Możesz też skorzystać z popularnych serwisów i zaproponować, że oddasz je za darmo naprawdę potrzebującym.

daj_sowim_ubraniom_druga_szanse_wyprzedaz

fot. pinterest.com

Jak wykorzystać miejsce w szafie? Biegnij na zakupy, najlepiej z przyjaciółką i wybierzcie coś w czym będziesz czuła się jak milion dolarów.

O prezentologu Pomysły na prezenty - zobacz

Julia Adamska

Julia Adamska

Julia Adamska – studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz stosunków międzynarodowych na UAM. Pasjonatka dziennikarstwa, fanka Oriany Fallaci i ciężkiej muzyki. Interesuje się zdrowym odżywianiem, sportem, show biznesem. Oprócz studiowania pracuje w Kurierze Akademickim – programie emitowanym w TVP Poznań, tworzonym przez i dla studentów. Zakochana we wszystkich zwierzętach i często zbyt optymistycznie nastawiona do świata.